vagystės

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vagystės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vagystės“.

Pataria, kokios dviračių spynos yra saugiausios – kaina gali nustebinti

Socialiniai tinklai raibsta nuo įrašų, kuriuose žmonės dalijasi savo pavogtų dviračių nuotraukomis ir prašo padėti rasti tiek brangius dviračius, kurių kaina siekia net kelis tūkstančius eurų, tiek ir paprastus, įsigytus vos už porą šimtų. Policija tvirtina, kad vasarą vagys darbuojasi dar mikliau ir masiškai vagia dviračius. O apsaugos specialistai dalijasi patarimais, kaip apsisaugoti nuo tokių ilgapirščių. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Negąsdina net vaizdo kameros: prie elektromobilių įkrovos stotelių vagys karpo laidus

Vagišių taikiniu tapo viešose vietose stovinčios elektromobilių įkrovos stotelės. Brangstant variui, ilgapirščiai Vilniuje ėmė masiškai nukirpinėti ir vogti elektromobilių įkrovimo kabelius. Stotelių valdytojai ir policija ieško šių vagių ir vieną jau sugavo su įkalčiais. Daugiau apie tai – TV3 žiniose. Prie judrios Žaliųjų ežerų gatvės Vilniaus pakraštyje įrengtos elektromobilių įkrovos stotelės yra prekybos centras, daug vaizdo stebėjimo kamerų.

Kaip lietuviai vagia iš restoranų: pavalgę už 100 eurų nemoka, išsineša įrankius ar net skulptūras

Iš pradžių gali atrodyti, kad pavalgyti kavinėje ir pabėgti nesusimokėjus nėra taip paprasta. Vis tik nemažai lietuvių tuo užsiima netgi reguliariai – brangiais patiekalais ir gėrimais vaišinasi nemokamai. Restoranų tinklai neslėpė, kad dėl tokių asmenų susidaro nemenkos sumos. Pavyzdžiui, viename restoranų tinkle klientai šiemet nesusimokėjo 6 kartus, o sumos svyravo nuo 35 iki 99 eurų.
55 2024-05-08

Teismui perduota byla dėl automobilių, kompiuterių, telefonų vagysčių Vilniuje

Vilniaus miesto apylinkės teismui perduota byla dėl automobilių, kompiuterių, mobiliojo ryšio telefonų, kuprinių vagysčių sostinėje, pranešė prokuratūra. Ano prokuratūros, Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė surašė kalbinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai vagystėmis pareikšti 2000-aisias metais gimusiam F. M. Anksčiau už panašaus pobūdžio nusikalstamas veikas jis teistas 7 kartus.
Kriminalai 2024-04-08

Gudrybės savitarnos kasose: štai kaip lietuviai apgaudinėja prekybos tinklus

Vis pasigirsta istorijų, kaip lietuviai savitarnos kasose netyčia nuskenuoja ne tuos vaisius ar saldainius, nes tiesiog neapsižiūrėjo. Tačiau toks elgesys būna ir piktybinis, kai įvesdami pigesnes prekes pirkėjai sutaupo ir taip apsivagia. Pavyzdžiui, socialiniuose tinkluose gyventojai dalijosi, kaip tą daro su alkoholiu. Nuskenuodami vieną nealkoholinį alų, jie suveda prekių kiekį ir kitus penkis padeda alkoholinius. Taip esą pavyksta įsigyti alkoholio net po 20 val.

Išvykusi į Meksiką ar Tailandą lietuvė Ugnė rėžė visiems: čia atostogauti ne tik pigiau

Keliaujant į tolimesnes šalis dažnai susiduriama su klaidingu įspūdžiu, jog tai per brangu ir neįkandama. Jauna keliautoja Ugnė Rakauskaitė pasakoja, kad dažnai finansiškai labiau apsimoka keliauti į tolimesnes šalis nei po Europą. Ji taip pat pataria, kaip išvengti apgavysčių keliaujant, ir kokiems iššūkiams pasiruošti. Jos manymu, stereotipiška galvoti, jog kelionės į tolimesnes šalis kituose žemynuose yra daug brangesnės ir neįkandamos.

Lietuviai ir lenkai – vieni labiausiai vagiančių asmenų Danijoje

Danija skelbia naujausią statistiką, apie šalyje vagiliaujančius užsieniečius. Vagystės Danijos parduotuvėse pasiekė rekordinį lygį, o dažniausi jų kaltininkai, kaip skelbia danai, – rumunai, lenkai ir lietuviai. Užregistruotų vagysčių iš parduotuvių skaičius 2018–2021 m. Danijoje išliko palyginti stabilus, tačiau per pastaruosius dvejus metus smarkiai išaugo.
126 2024-02-05

Įspėja sukčiaujančius savitarnos kasose: gali grėsti ir laisvės atėmimas

Savitarnos kasos sparčiai populiarėja, pirkėjai parduotuvėse jas renkasi vis dažniau, nes tai patogus būdas apsipirkti, nereikalaujantis ilgai stovėti eilėse. Tačiau, savitarnos kasos ne visada yra palankios prekybos centrams. Kartais pirkėjai sąmoningai arba netyčia įmuša kelis ar net keliasdešimt kartų pigesnes prekes ir tokiu būdu sutaupo pinigų, tačiau tuomet nukenčia prekybos centrai.
2024-02-01

Skaudus smūgis Markle ir princui Harry: negali jaustis saugūs

Princas Harry ir Meghan Markle sulaukė griežto įspėjimo po to, kai vagys nusitaikė į kelis jų kaimynystėje esančius namus – jie įspėti, kad pavojus kyla ir jų šeimai. Vos už penkių minučių kelio nuo jų 14,6 mln. dolerių (13,5 mln. eurų) vertės dvaro Montecite, Kalifornijoje, buvo apiplėšti būstai. Juos apvogė grupė nusikaltėlių, garsėjančių bandymais išlaužti seifus, rašo mirror.co.uk. Santa Barbaros apygardos šerifo biuras po vagystės paskelbė viešą įspėjimą.
2024-01-30

Panevėžiečio atvirumas pribloškė pareigūnus: „Sukčiauti yra geriau nei vogti“

Miegančio miesto ramybę Panevėžyje trikdė du neramūs jaunuoliai. Liudininkė matė, kaip vyrukai apgadino turguje esančius prekybos kioskus, o vėliau kitas vyriškis į socialinius tinklus įkėlė vaizdo medžiagą, kurioje matyti, kaip tie patys vaikinai eidami gatve tikrino stovinčių automobilių dureles. Visą situaciją nufilmavo ir laidos „Farai“ operatoriaus kamera.
REKLAMA
REKLAMA

Šventiniu laikotarpiu padaugėjo vagysčių: vardija keisčiausius nutikusius atvejus

Šventiniu laikotarpiu penktadaliu padaugėja vagysčių parduotuvėse. Ilgapirščiai, pasak apsaugos darbuotojų, nori pavogti daugiau: iš lentynų griebia dešras, sūrį, lašišas, alkoholį, žaislus, kosmetiką. Pasitaiko atvejų, kai vagiami ir prezervatyvai ar apatinis trikotažas. O taikiniais tampa ne tik parduotuvių lentynos, bet ir išsiblaškę pirkėjai.  Vagystės parduotuvėse vyksta nuolatos. Viename vaizdo stebėjimo kameros įraše matoma, kaip vyriškis į kuprinę krauną saldumynus.

Įspėja dėl gudravimo savitarnos kasose: pirkėjams to geriau nedaryti

Ne paslaptis, kad savitarnos kasose pirkėjai kartais supainioja sveriamas prekes ir taip sumoka daugiau ar mažiau, nei iš tikrųjų reikėtų. Tačiau yra ir tokių, kurie tą daro sąmoningai, pavyzdžiui, įmuša kelis ar net keliasdešimt kartų pigesnes prekes ir taip sutaupo. Vieni prekybos tinklai tikino, kad sukčiavimo atvejų pasitaiko labai retai arba nebūna išvis. Kiti neslėpė, kad vagysčių būna ir įvairių.

Lenkas apsimetė manekenu parduotuvės vitrinoje ir pavogė juvelyrinių dirbinių

22-ejų lenkas Varšuvoje apsimetė manekenu parduotuvės vitrinoje, palaukė, kol prekybos centras užsidarys ir apvogė juvelyrinių dirbinių parduotuvę. Kitą dieną jis sugrįžo į prekybos centrą ir tokiu pat būdu pasilikęs jame po uždarymo pavalgė ir persirengė naujais drabužiais. Policija jau sulaikė „naktinį“ vagį, jam gresia iki 10 metų kalėjimo. Viename Lenkijos sostinės prekybos centrų įvykdyta keista vagystė.
142 2023-10-19

Vagys siaubia kapavietes, gyventojai – pakraupę: nieko švento neliko

Paskutiniu metu kapinėse ėmė daugėti vagysčių. Ilgapirščiai nusitaikė į marmurines ar granitines plokštes, apvadus, kitas detales. Nors anksčiau tokių vagysčių buvo viena kita, dabar didesnių kapinių prižiūrėtojai per savaitę gauna po 3–4 mirusiųjų artimųjų skundus. Tiesa, policijos žmonės kviesti neskuba, esą netiki, kad ilgapirščius pavyks sučiupti. Aplankyti mirusio vyro kapo atėjusi moteris nustėro – neliko nei vienos gėlės.

Vasarą Lietuvoje masiškai vagiami dviračiai: pataria, kaip saugotis nuo vagių

Vasaros sezono metu Lietuvos miestų ir kurortų gatvės užsipildo dviratininkų šurmuliu. Tačiau šiltasis metų laikas palankus ne tik šių transporto priemonių mėgėjams – paprastai vasarą suaktyvėja ir vagys. Nors galima būtų daryti prielaidą, kad pavojingiausia vieta dviračiams ir paspirtukams yra Klaipėda, Palanga ir kiti pajūrio kurortai, tačiau draudikų duomenys atskleidžia, kad tik 1 iš 10 vagysčių nutinka Lietuvos pajūrio miestuose.
2023-07-23

Kėdainiečiai negali ramiai miegoti naktimis: įspėja visus saugotis

Pirmadienio rytą pastebėta, jog Kėdainiuose apvogtas individualus gyvenamasis namas. „Rinkos aikštei“ pakalbinus nukentėjusiųjų kaimynus bei aplinkinių gatvelių gyventojus paaiškėjo, kad vagis lankėsi ir kitų individualių namų kiemuose, tad gyventojai turėtų suklusti ir labiau saugoti savo turtą. Nuostoliai – didžiuliai Birželio 26 dienos ankstų rytą Kėdainių miesto gyventojai pastebėjo, jog apvogtas jų individualus gyvenamasis namas.
2023-06-30

Klaipėdos policija sulaikė vagystėmis įtariamą vyrą

Klaipėdos miesto policijos komisariato pareigūnai sulaikė vyrą, kaip įtariama, uostamiestyje galėjusį įvykdyti 10 vagysčių. Už vagystes, sukčiavimą, kitas turtines nusikalstamas veikas įtariamasis anksčiau yra teistas 27 kartus. Pastarąjį kartą įsiteisėti nespėjęs teismo sprendimas jam buvo paskelbtas gegužės 11 dieną, penktadienį pranešė Klaipėdos apskrities policija. Birželio 5 dieną buvo pranešta, kad apie 2.31 val.
Kriminalai 2023-06-16

Iš darbo neša ne tik muilą ar tualetinį popierių: kodėl lietuviai vagia darbe?

Ne paslaptis, kad darbuotojai kartais iš darbo neša tušinukus, dezinfekcinį skystį, tualetinį popierių, asmeninėms reikmėms naudojasi nemokamu spausdintuvu ir jos popieriumi, nuolaidų kortelėmis, darbo automobiliu, gėrimais ar maisto produktais. Tačiau, pasirodo, darbuotojai darbovietės teikiamais privalumais piktnaudžiauja ne būtinai dėl prastos finansinės padėties, bet dėl paprasto nesusikalbėjimo ir informacijos trūkumo.
2023-03-25

To jau seniai nebuvo: Lietuvoje vėl pradėjo masiškai vogti degalus iš automobilių

Alytaus apskrities policijos duomenimis nuo 2022 m. pabaigos iki š. m. sausio vidurio analizuojant nusikalstamumo statistiką Alytuje, Pramonės mikrorajone pastebėtas išaugęs kuro ir daiktų vagysčių iš transporto priemonių skaičius. Vien per minėtą laikotarpį užfiksuoti 9 tokio pobūdžio nusikaltimai.

Žvalgybos aukso amžius: kaip renkama informacija ir kodėl JAV bijo „TikTok“?

Rusijos invazija į Ukrainą buvo takoskyros momentas žvalgybos pasauliui. Kelias savaites iki karo pradžios Vašingtonas viešai paskelbė srautą nepaprastai išsamios informacijos apie viską – nuo ​​Rusijos kariuomenės judėjimo iki provokacijų galimybės, kurias Kremlius panaudotų invazijai pateisinti. Ši strategija buvo nauja: šnipų agentūros yra įpratusios slėpti žvalgybos informaciją, o ne ją atskleisti.
Aktualijos 2023-01-01

Šventėms ruošiasi ir ilgapirščiai – padaugėjo vagysčių iš automobilių: išryškėjo 2 tendencijos

Šventėms ruošiasi ir ilgapirščiai. Pastarieji laukia tuščių namų ar automobiliuose paliktų brangių daiktų. Šiais metais vagysčių skaičius išaugo ir dėl ekonominio sunkmečio. Pavyzdžiui, vagysčių iš automobilių, palyginus su pernai, šiemet padaugėjo ketvirtadaliu. Pareigūnai sako, kad vagysčių per šventes labai padaugėja. O domina vagis ir žmonių namai, ir parduotuvės, ir automobiliai. Štai, kaip saugosi gyventojai: „Nepalieku kažkokių vertingų daiktų net ir šiuo laikotarpiu.

Statybvietėje vagis darbavosi keletą dienų – pasirinkimai sukėlė pareigūnų nuostabą

Į policiją paskambinęs žmogus informavo apie įtartiną asmenį, besikuičiantį statybvietėje. Nurodytu adresu atskubėję du patrulių ekipažai po kurio laiko sulaikė įtartiną asmenį su įkalčiais. Visą situaciją nufilmavo ir laidos „Farai“ operatoriaus kamera. Nors statybvietė buvo aptverta apsaugine tvora, bet ne visiems ji tapo kliūtimi. Apieškodami nemažą teritoriją pareigūnai pastebėjo į tvorą atremtą kanalizacijos dangtį, o netoliese ir galimą vagiliautoją.
Kriminalai 2022-12-26

Kauno policija sulaikė nepilnamemčius, pagrobusius elektroninių cigarečių už 2 tūkst. eurų

Kauno policija sulaikė du nepilnamečius, pagrobusius elektroninių cigarečių už 2 tūkst. eurų. Kaip antradienį informavo policija, penktadienį apie 16 val. Kauno rajone, Ramučių kaime, du 2007 metais gimę nepilnamečiai, panaudoję ašarines dujas, iš vyro pagrobė dėžę su elektroninėmis cigaretėmis, jų bendra vertė siekė beveik 2050 eurų. Pareigūnai netoliese rado pagrobtus daiktus, taip pat sulaikė įtariamuosius.
Kriminalai 2022-12-13

Lietuvoje siaučia elektros vagys: išaugus kainoms, šiemet pavogė 4 kartus daugiau – už tai sumokate jūs

Turbūt retai kas pagalvoja, kad vogti galima daug ką, net ir elektros energiją. O kai elektros ir gamtinių dujų kainos – rekordiškai aukštos, tokios vagystės įvyksta daug dažniau. Gyventojai įtaria, kad elektra gali būti vagiama ir daugiabučiuose. Šiais metais, palyginti su praėjusiais, elektros energijos ir gamtinių dujų grobstymo žala – 1,7 mln. eurų didesnė. O tarp vagišių pasitaiko ir ūkininkų, ir kriptovaliutų kasėjų.
2022-12-07

BMW savininkai pakraupę – veidrodėliai dingsta kone kasnakt

Kėdainių miesto gyventojai pastarosiomis savaitėmis gyvena baimėje. Kone kasdien po nakties pasigirsta pranešimų apie įvykdytas stambesnes ar smulkesnes vagystes. Labiausiai sunerimę BMW savininkai, mat vagys lupa šių automobilių veidrodėlių stikliukus. Tokių vagysčių įvykdyta ne viena ir ne dvi dešimtys, tačiau retas nukentėjusysis apie vagystę informuoja policiją.

Panevėžio teisėsaugos pareigūnų rankose – daugybe vagysčių įtariamas emigrantas

Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroras Paulius Jasiukaitis šiandien kreipėsi į teismą, prašydamas skirti griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą, 21 metų jaunuoliui, įtariamam vagystėmis Panevėžio mieste bei rajone. Įtariama, kad Panevėžio kriminalistų šią savaitę sulaikytas vaikinas yra pavogęs mažiausiai du automobilius, o dar maždaug trisdešimt – apvogęs. Nuo šių metų vasaros vidurio Panevėžyje bei jo apylinkėse itin pagausėjo vagysčių iš automobilių.
Kriminalai 2022-11-30

Apsipirkus suveikė signalizacija, nors nieko nevogėte? Paaiškino, kodėl taip gali nutikti ir kaip to išvengti

Ne vienam parduotuvės lankytojui yra tekę susidurti su pypsinčiais prekių apsaugos varteliais. Ir ne paslaptis, kad tokia situacija nebūna maloni, nes, ir neturint blogų ketinimų, dažnai galima pasijusti lyg tikram nusikaltėliui. Parduotuvių atstovės paaiškino, kaip tiksliai veikia šie varteliai ir dėl ko dažniausiai įsijungia jų signalizacija. Jos įvardijo, kas paprastai vyksta tokiose situacijose, ką apsaugos darbuotojai prašo parodyti ir kaip žmogus yra patikrinamas.
2022-11-20

Nufilmavo siutinantį vagių įžūlumą – vidury dienos taranavo motociklininką

Jungtinėje Karalystėje, Šefildo mieste nufilmuotas įžūlus bandymas apiplėšti motociklo vairuotoją. Pietų Jorkšyro grafystės policijos išplatintame vaizdo įraše matyti, kaip raudonos spalvos „Honda“ motociklą vairavęs 48-erių vyras buvo taranuotas „Fiat“ markės automobilio. Laimė, smūgis motociklo vairuotojo rimčiau nesužalojo ir šis sugebėjo apsiginti nuo užpuolikų ir privertė juos sprukti pačius.
2022-11-15

Šokiruojanti akimirka darželyje – pareigūnai reagavo nedelsdami

JAV, Ohajo valstijoje, policijos pareigūnai buvo šokiruoti, kai nuo pareigūnų automobiliu sprukęs įtariamas plėšikas slėptis nutarė Voreno mieste esančiame darželyje. Lapkričio 2 dieną nutikęs incidentas baigėsi dramatišku bėglio sulaikymu darželio patalpose, o prie pareigūno kūno pritvirtinta vaizdo stebėjimo kamera (angl. „bodycam“) užfiksavo didžiulį mažamečių vaikų išgąsti į vieną iš klasių įsiveržus nežinomam vyrui.
55 2022-11-14

Padažnėjusios vagystės išduoda ekonominį sunkmetį: žmonės ėmė vogti net kurą iš degalinių

Padažnėjusios vagystės išduoda atėjusį ekonominį sunkmetį, Laidoje „Dėmesio centre“ kalbėjo policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.  Pasak jo, žmonės ėmė vogti net kurą iš degalinių, o tokios vagystės jau buvo seniai pamirštos.  Laidos vedėjas Edmundas Jakilaitis R. Požėlos teiravosi dėl išaugusio nusikalstamumo. Pranešama, kad lyginant su praėjusiais metais, nusikalstamumas auga 10 proc.

Vagys suįžūlėjo ir siaubia parduotuves: vagia dešras, alkoholį, sūrius, sviestą

Lietuvos prekybos tinkluose siaučia vagys – iš lentynų dingsta ne tik alkoholiniai gėrimai, bet ir dešros, kava, skutimosi reikmenys, sūriai. Prekybininkai skaičiuoja nuostolius, o apsaugos įmonių atstovai beda pirštu į įstatymo spragas ir sako, kad šiemet vagys kaip reikiant suįžūlėjo. Be to, užsimenama ir apie papildomas saugos priemones, pavyzdžiui, kameras, kurios galėtų identifikuoti asmenį iš anksto.
2022-11-05

Prieš Vėlines įspėja gyventojus: išvykdami iš namų nekartokite tų pačių klaidų

Šiemet didžioji dalis šalies gyventojų greičiausiai vėl vyks lankyti mirusių artimųjų kapaviečių per Vėlines ar kitaip išnaudos laisvas dienas. Ekspertai atkreipia dėmesį, kad žmonėms išvykus, namai lieka be apsaugos, o grįžę šeimininkai gali būti nemaloniai nustebinti. „Lietuvos draudimo“ duomenys rodo, kad vagystės iš namų ir užpylimai šiemet atneša skaudžių nuostolių.
2022-10-31

Panevėžyje įkliuvo vagis: įtaria, kad įvykdė keliolika vagysčių

Panevėžio apylinkės teismas penktadienį patenkino apylinkės prokuratūros prašymą suimti 46 metų Panevėžio rajono gyventoją, kaltinamą padariusį keliolika vagysčių Panevėžyje bei aplinkiniuose rajonuose. Prokuroras teismo prašė vyrui skirti suėmimą trijų mėnesių laikotarpiui. Penktadienį teismas BNS patvirtino, jog vyrą leistą suimti prokuratūros prašomam terminui.

Karinės cenzūros istorija: ko nemokėjo carai ir ką tobulai darė sovietai

Kovo pradžioje Rusijoje buvo priimtas vadinamasis „klastočių įstatymas“. Už neva melagingos informacijos apie Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų veiksmų paskleidimą gresia iki 15 metų nelaisvės. Rusijoje gana oficialiai įvesta karinė cenzūra. Istoriškai karinių paslapčių saugojimo pretekstu cenzūra atlieka propagandines užduotis – draudžia nuomonių įvairovę. Rusijoje ji pirmą kartą buvo įvesta 1807 m., per karą su Napoleono Prancūzija, rašo The Insider.
REKLAMA
Vagis  Vagis

Vilniečių šeimos atostogos apkarto: kol ilsėjosi, vagys apšvarino namus

„Buvo trečioji atostogų diena užsienyje, kai naktį pažadino pranešimas telefone dėl namų signalizacijos. Negalėjau patikėti, įsijungiau kamerų programėlę ir matau, kaip už 6 minučių iš namų ramiai išeina du žmonės, rankose laikydami po du juodus maišus. Su siaubu atsimenu tas šešias minutes. Apsaugos automobilis pasirodė tik po 12 minučių. Po to atostogų jau nebebuvo, nes telefonu reikėjo spręsti daugybę dalykų. Žmona ėjo iš proto.
2022-06-14

Negalėjo patikėti tuo, ką pamatė „Lidl“ parduotuvėje: ar taip saugu, ar nepasitiki klientais?

Didieji prekybos tinklai neslepia, kad vagystės iš jų parduotuvių yra gana įprastas reiškinys. Dažniausiai vagiamas alkoholis, kvepalai, elektronikos prekės. Tačiau pirkėjai pastebėjo, kad saugoti pradėtos ir, regis, įprastos maisto prekės. Portalo tv3.lt skaitytojas  Paulius (tikras vardas ir pavardė redakcijai žinoma) ketvirtadienį apsilankė vienoje sostinės „Lidl“ parduotuvių ir gerokai nustebo dėl to, ką pamatė vienoje iš maisto prekių lentynų.
2022-01-06

Ar jūsų automobilis nebuvo vogtas, galite ir nesužinoti: sukčiai pasitelkia gudrybę

Nors automobilių vagysčių skaičius Lietuvoje mažėja, egzistuoja ir tam tikros gudrybės, kurias pasitelkia sukčiai, siekdami nuslėpti faktą, kad transporto priemonė buvo pasisavinta neteisėtai. Vienas iš tokių būdų – automobilio identifikacinio numerio (VIN) klastojimas.
2021-11-14

Pataria, kaip apsaugoti namus nuo vagišių ir išvengti susidūrimų kapinių stovėjimo aikštelėse

Atėjus ilgajam savaitgaliui, gyventojai džiaugiasi pasiilgtu poilsiu, tačiau ekspertai primena nepamiršti budrumo bei atsargumo. „Lietuvos draudimo“ specialistai pastebi, kad po tokių ilgųjų savaitgalių tendencija dažniausiai išlieka ta pati – fiksuojama daug nuostolių tiek namuose, tiek ir kelyje.
2021-10-30

Stiuardesė atskleidė 1 daiktą, kurį nuolat vagia keleiviai: nesupranta, kam jo prireikia

Stiuardese dirbanti mergina sako, kad aviacija susižavėję žmonės iš lėktuvų mėgsta vogti informacinius saugos lapus – tai nutinka taip dažnai, kad įgulai reikia nuolat turėti atsarginių. Stiuardesė papasakojo, kad vieną svarbų daiktą žmonės labai mėgsta išsinešti iš lėktuvo.
2021-09-29

Automobilių kasmet nuvaroma mažiau, bet vagys rado kitą taikinį: pasitikrinkite, ar jūsų automobilis tarp „paklausiausių”

Pastaraisiais metais Lietuvoje pavagiama vis mažiau lengvųjų automobilių, tačiau ilgapirščiai jau nusitaikė į naują taikinį – „švarina” transporto priemonių salonus ir savinasi lengvųjų automobilių detales. Draudikų duomenimis, į didžiausią rizikos grupę papuola 5-8 metų transporto priemonės, rašoma pranešime žiniasklaidai. „Nežymų automobilių detalių vagysčių mažėjimą fiksuojame nuo 2019 metų, tik pirmojo karantino laikotarpiu jų skaičius vėl buvo pradėjęs augti.
2021-09-04

Policija sulaikė mikroautobusą, jame – vogti daiktai

Vilniaus rajone policija sulaikė mikroautobusą, kuriuo buvo vežami, kaip įtariama, vogti daiktai.  50-metis vairuotojas ir kartu važiavęs 42 metų keleivis uždaryti į areštinę, pranešė policija. Apie 4 val. Nemėžio seniūnijoje pareigūnai patikrinti sustabdė krovininį automobilį „Ford Transit“ jo krovinių skyriuje aptiktas keturratis „Yamaha Grizzly 700“ su gale pritvirtintu valstybinio numerio ženklu ir vibroplokštė „Hatz-disel 1820“. Įtarta, kad šie daiktai gali būti vogti.
Kriminalai 2021-08-20

Palangoje siaučia vagys – tuština ne tik rankines: ima viską, kas ne taip padėta

Geras oras ir įšilusi Baltija į Palangą priviliojo ne tik minias poilsiautojų, bet ir būrius vagių. Dviračiai, rankinės, telefonai ar papuošalai – ilgapirščius domina viskas, ką per daug atsipalaidavę poilsiautojai palieka be priežiūros.  Į Palangą kartu su miniomis poilsiautojų atvyko ir vagys, tik jie nesiilsi. Pavyzdžiui, šią savaitę per vieną dieną ilgapirščiai nugvelbė dviračių, kurių bendra vertė beveik 10 000 eurų.

Lietuviai „pasidarbavo“: pavogė automobilių už 2,4 milijono

Organizuota lietuvių nusikaltėlių gauja, vieną po kito Anglijoje vogusi prabangius automobilius, pagaliau išgirdo teismo sprendimą. Septyni gaujos nariai kalėjime praleis daugiau nei 30 metų, rašo BBC. 35-erių lietuvis Valdas Bajorinas Leicestershire pareigūnų įvardytas kaip organizuotos grupuotės vadeiva. Lietuvis kaltinamas ne tik nusikaltimų organizavimu ir planavimu, bet ir žmonių verbavimu ir naujų gaujos narių apmokymu.

Įspėjimas prieš savaitgalį: sukčiai įsisiautėjo – taikosi ir į gyventojus, ir į įmones

Jau per pirmąją liepos savaitę policija Lietuvoje užfiksavo mažiausiai 5 elektroninio sukčiavimo atvejus. Nuo sukčių kenčia ne tik pavieniai gyventojai, bet ir įmonės. Tiesa, kai kuriuos sukčių atliekamus pervedimus pavyksta sustabdyti, tačiau daugeliu atveju žmonių sąskaitos yra ištuštinamos jiems taip ir nespėjus laiku sureaguoti. Policijos duomenimis, vien liepos 8 dieną Lietuvoje fiksuoti 3 elektroninio sukčiavimo atvejai, dar 2 fiksuoti liepos 7-ąją.
2021-07-09

Apsauga nuo ilgapirščių: vardija, kokių klaidų nedaryti

Saugodami savo namus ir turtą nuo vagysčių Lietuvos gyventojai labiausiai pasitiki šarvuotomis durimis – reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa parodė, kad tokias yra įsirengę 47 proc. žmonių. Kas ketvirtas ( 24 proc.) tikina, kad geriausiai apsisaugoti padeda akyli kaimynai, 17 proc. būstą saugo šunys, rašoma pranešime spaudai.  Būsto apsaugos sistemą (signalizaciją) kaip turimą priemonę įvardijo 16 proc.
Aktualijos 2021-06-23

Vietoj apsaugos nuo ilgapirščių – voverė: galite likti kraujuojančiais pirštais

Kam samdyti apsaugą, jeigu gali „įdarbinti“ voverę? Štai tokį planą sugalvojo ir įgyvendino Turkijos juvelyras Mehmetas, kurio parduotuvės kasą saugo liūtaširdė voverytė Memocan. Mehmetas aiškina, kaip veikia jo apsaugos sistema, – voverė, tupinti ant pinigų, ima aršiai juos ginti, vos nepažįstamojo pirštas priartėja prie stalčiaus. „Memocan nedelsdama ima ginti kasą, jei nepažįstamas žmogus bando paimti pinigus. Ji puola. Iš pradžių maniau, kad tai tik sutapimas, tačiau supratau, kad ne.
2021-06-12

Policijos kratos metu pro buto langą iššoko kaltinamasis

Vilniuje pro buto langą kratos metu iššoko ir pabėgo kaltinamasis dviračių vagystėmis. Vilniaus apskrities policijos atstovė Loreta Kairienė BNS sakė, kad policijos patruliai ieškojo juodais drabužiais apsirengusio, trumpai kirpto bėglio, tačiau pagal požymius iškart rasti jo nepavyko. Incidentas įvyko trečiadienio vidurdienį, apie 12.38 val., Vaduvos gatvėje, pranešė policija. Nuo pareigūnų, iššokęs pro buto langą, pabėgo 27 metų kaltinamasis.
Kriminalai 2021-06-10

Brazilijos Rio de Žaneire – kruvina policijos operacija skudžiame rajone

Pareigūnai nusitaikė į grupuotę, kuri verbavo vaikus narkotikų platinimui, vagystėms ar net žmogžudystėms. Didžiulės operacijos metu žuvo mažiausiai 25 žmonės. Į Rio de Žaneiro šiaurėje esantį skurdų Žakarezinjo rajoną netikėtai suplūdus šarvuotai pareigūnų technikai – rajono nusikaltėliai pasileido stogais. Tankiai apgyventoje faveloje užvirė tikras mūšis.
2021-05-07

Parduotuvėse daugėja vagysčių: nenustebkite, jei apsauga paprašys parodyti, kas krepšyje

Uždaryti prekybos centrai vagis privertė persikelti į maisto prekių parduotuves. Prekybininkai tvirtina pajutę, kad ilgapirščiai karantino metu elgiasi laisviau – jaučia mažesnį pavojų būti atpažinti beigi nubausti. Tuo metu Lietuvos policija sako, kad, lyginant oficialiai užfiksuotų vagysčių kiekį pernai metų pradžioje ir šiemet, matomas mažėjimas.
2021-04-18

Pastebėjote vagystę? Aiškina, ką reikia daryti pirmiausiai

Sąmoningi ir bendradarbiaujantys kaimynai gali tapti puikia vagysčių ar įsilaužimų į būstus prevencijos priemone, beveik prilygstančia filmavimo kameroms ir durų užraktams. Policijos pareigūnų teigimu, svarbiausia, kad kaimynystėje pastebėję ką nors įtartino, gyventojai užfiksuotų kuo daugiau detalių, o informacija pasidalintų ne tik su kaimynais, bet ir su bendruomenės pareigūnais, rašoma pranešime spaudai.
Aktualijos 2021-02-05
Į viršų