„Šie pranešimai per pastarąsias 24, 48 valandas tikrai nepadeda temperatūrai mažėti“, – žurnalistams sakė Nacionalinės saugumo tarybos atstovas spaudai Johnas Kirby, paklaustas apie išpuolius.
„Akivaizdu, kad esame susirūpinę dėl eskalacijos“, – pabrėžė jis.
J. Kirby nesureikšmino rizikos, kad tuoj pat gali kilti platesnio masto karas, kurio regionas baiminasi nuo spalio 7 dienos „Hamas“ išpuolių prieš Izraelį ir jų išprovokuoto karo Gazos Ruože.
„Tikrai nemanome, kad eskalacija neišvengiama, ir nėra jokių ženklų, kad eskalacija neišvengiama“, – sakė jis.
Tačiau jis pabrėžė, kad Vašingtonas atidžiai stebi įvykius.
„Nėra taip, kad mes apskritai atmestume susirūpinimą. Mes tai stebime labai, labai atidžiai, ir tai yra didelis prezidento rūpestis“, – sakė J. Kirby.
Smūgiai dviems nesutaikomiems Izraelio priešams buvo suduoti praėjus mažiau nei savaitei po to, kai Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu (Benjaminas Netanjahus) apsilankė Baltuosiuose rūmuose, kur vyko derybos su prezidentu Joe Bidenu (Džo Baidenu), raginusiu jį siekti paliaubų Gazos Ruože.
„Hamas“ apkaltino Izraelį dėl smūgio Teherane, pražudžiusio jos politinį lyderį Ismailą Haniyeh (Ismailą Haniję).
Izraelis atsisakė komentuoti išpuolį, tačiau B. Netanyahu trečiadienį pareiškė, kad jo šalis sudavė „triuškinantį smūgį“ savo priešams, ir aiškiai paminėjo „Hezbollah“ lyderio Fuado Shukro (Fuado Šukro) nužudymą pietų Beirute.
J. Kirby sakė, kad dar per anksti spręsti, kokį poveikį smūgiai turės deryboms dėl paliaubų ir „Hamas“ laikomų įkaitų paleidimo.
„Tai nereiškia, kad mes nustosime prie to dirbti. Šiuo metu, kai kalbamės, mūsų komanda yra regione“, – sakė jis.
JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas (Entonis Blinkenas) anksčiau sakė, kad Jungtinės Valstijos apie I. Haniyeh nužudymą „nežinojo ir neprisidėjo“ prie jo.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!