• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžioji Britanija siunčia savo karo laivus stebėti Rusijos lėktuvnešio grupės ir kitų laivų, kai jie plauks Šiaurės jūra ir Lamanšo sąsiauriu.

Didžioji Britanija siunčia savo karo laivus stebėti Rusijos lėktuvnešio grupės ir kitų laivų, kai jie plauks Šiaurės jūra ir Lamanšo sąsiauriu.

REKLAMA

Gynybos sekretorius Michaelas Fallonas ketvirtadienį sakė, kad kariškiai stebės kiekvieną šių laivų žingsnį.

Lėktuvnešis „Admiral Kuznecov“ ir jo grupė plaukia į pietus nuo Norvegijos jūros Šiaurės jūros link. Stebėti šios grupės iš Portsmuto išplaukė eskadrinis minininkas „HMS Duncan“.

Karališkasis jūrų laivynas reguliariai lydi arti šalies krantų plaukiančius kitų valstybių karo laivus, o šįkart misiją remia Karališkosios oro pajėgos.

Tuo tarpu eskadrinis minininkas „HMS Dragon“ turi plaukti pasitikti dviejų Rusijos korvečių, plaukiančių Britanijos link nuo Portugalijos.

REKLAMA
REKLAMA

Sirijos link siunčiamas lėktuvnešis

Rusijos gynybos ministerija trečiadienį paskelbė siunčianti savo karinio laivyno flagmaną lėktuvnešį „Admiral Kuznetsov“ Sirijos pakrantės link, kad sustiprintų savo karines pajėgas rytinėje Viduržemio jūros dalyje.

REKLAMA

„Šiuo metu Rusijos karinio laivyno grupuotėje Viduržemio jūros rytinėje dalyje yra ne mažiau kaip šeši kovos laivai ir trys ar keturi aprūpinimo laivai“, – sakė ministras Sergejus Šoigu.

„Karinių galimybių šioje grupuotėje stiprinimui planuojame įtraukti ir kreiserio „Admiral Kusnetsov“ laivų grupę“, – pranešė jis per Gynybos ministerijos kolegijos posėdį.

S.Šoigu pažymėjo, kad 2013 metais Rusija vėl atkūrė praėjusio amžiaus praktiką, kai Viduržemio jūros rytinėje dalyje nuolat būdavo rusų karo laivų.

REKLAMA
REKLAMA

„Priminsiu, kad 1967 metais (Rusijos) 5-osios operatyvinės eskadros buvimas tame rajone neleido išsiplėsti ginkluotam arabų ir izraeliečių konfliktui ir vėliau tai buvo sulaikomasis nedraugiškų akcijų prieš Sovietų Sąjungą veiksnys“, – pareiškė S.Šoigu.

NATO vadovas susirūpinęs dėl Rusijos lėktuvnešio galimo vaidmens atakuojant Alepą

NATO vadovas Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį išsakė susirūpinimą, kad Rusijos lėktuvnešis ir jį lydinti kovinė grupė gali prisidėti prie atakų prieš apsiaustą Sirijos miestą Alepą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

NATO narės Didžiosios Britanijos karo laivai seka šią kovinę grupę, dabar plaukiančią per Šiaurės jūrą, o J.Stoltenbergas sakė, kad Aljanso narių pajėgos stebės Rusijos laivus „atsakingai ir santūriai“, kai jie judės Viduržemio jūros link.

„Esame susirūpinę, kad Rusijos lėktuvnešio grupė palaikys karines operacijas Sirijoje tokiais būdais, kurie didina žmonių ir civilių kančias“, – J.Stoltenbergas sakė kalbėdamas NATO būstinėje Briuselyje po susitikimo su Ukrainos prezidentu Petro Porošenka.

REKLAMA

„Dabar susirūpinimą kelia, kad ši grupė gali būti panaudota ... suintensyvinti atakoms prieš Alepą“, – pabrėžė buvęs Norvegijos premjeras.

„NATO karo laivynai įprastu būdu stebės Rusijos laivus ir darys tai atsakingai bei santūriai, kaip jie visada elgiasi, nes mes būtent taip stebime Rusijos karinius veiksmus“, – aiškino jis.

Vienas Karališkojo jūrų laivyno atstovas anksčiau sakė naujienų agentūrai AFP, kad aštuonių laivų grupė, tarp jų lėktuvnešis „Admiral Kuznecov“, yra didžiausias Rusijos karo laivų junginys, per kelerius pastaruosius metus pasirodęs netoli Britanijos krantų.

Britų fregata „HMS Richmond“ ir eskadrinis minininkas „HMS Duncan“ stebi šią kovinę grupę, kuriai taip pat priklauso atominis kreiseris „Piotr Velikij“ ir eskadrinis minininkas „Viceadmiral Kulakov“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų