REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjus daugiau nei mėnesiui nuo pradėto karo Ukrainoje, Rusijos kariuomenė neužėmė nė vieno didelio miesto, o puolimas Kijeve ir Nikolajeve praktiškai sustojo, skelbia BBC.

Praėjus daugiau nei mėnesiui nuo pradėto karo Ukrainoje, Rusijos kariuomenė neužėmė nė vieno didelio miesto, o puolimas Kijeve ir Nikolajeve praktiškai sustojo, skelbia BBC.

REKLAMA

Nuolat apšaudomas Charkovas ir Mariupolis taip pat nepasiduoda. Ko tikėtis iš kito karo etapo? BBC surinko ekspertų nuomones apie situaciją frontuose ir paprašė pasidalinti ateities prognozėmis.

Viskas vyksta ne taip greitai, kaip norėjo rusai

Kremlius ir Rusijos gynybos ministerija tvirtina, kad „specialioji operacija“, o iš tiesų, tai neišprovokuotas karas Ukrainoje, vyksta pagal planą – tačiau ne visi Rusijos viešieji asmenys tai patvirtina. Operacija „vyksta ne taip greitai, kaip norėtume“, – viešai pripažino invazijoje dalyvaujančios Nacionalinės gvardijos vadovas Viktoras Zolotovas.

Neskubus Rusijos puolimo tempas dabar pripažįstamas net per valstybinę televiziją. Vyriausybę palaikantys apžvalgininkai tai aiškina susirūpinimu civiliais – neva Rusijos kariuomenė galėtų žengti į priekį greičiau, tačiau sąmoningai delsia, nes gailisi žmonių.

REKLAMA
REKLAMA

Visi nepriklausomi ekspertai šią versiją atmeta: daugybę gyvenamųjų rajonų ir ligoninių sunaikinimą Ukrainoje patvirtino tarptautinės organizacijos.

REKLAMA

Pasak JAV karinio jūrų laivyno analizės centro Rusijos programos direktoriaus Michaelo Kofmano, dabar „karinių operacijų teatrą“ galima suskirstyti į tris konvencinius frontus, iš kurių du nepavyksta realizuoti.

Pirmajame iš šių frontų, netoli Kijevo, Rusijos kariuomenė bando sustiprinti savo pozicijas, tačiau iki šiol jai nepavyko užgrobti Ukrainos sostinės, o naujas puolimas taip pat greičiausiai nebus planuojamas artimiausiu metu, rašo Kofmanas.

Puolimas iš Krymo pusės, kur Rusijos armija pasiekė didžiausią sėkmę, ties Chersonu, taip pat užstrigo ir nekelia tiesioginio pavojaus Nikolajevui ir Odesai, mano ekspertas.

REKLAMA
REKLAMA

Atsisakymas šturmuoti Kijevą ir Odesą?

„Artimiausiu metu nepamatysime desantinio išsilaipinimo Odesoje ar Rusijos armijos nukrypimo į Padniestrę – o gal ir nepamatysime visiškai, bent jau šiame karo etape“, – rašo Kofmanas.

JAV Užsienio politikos tyrimų instituto vyresnysis bendradarbis Robas Lee su juo sutinka.

„Rusijos karo laivyno karių išlaipinimas yra didelė rizika. Jei jie bandys išsilaipinti, Ukrainos pajėgos gali pradėti šaudyti į Rusijos laivus“, – interviu BBC sakė Lee.

Tokio scenarijaus pavyzdį Lee nurodo įvykusį Rusijos patrulinio katerio „Raptor“ apšaudymą iš prieštankinių raketų sistemos netoli Mariupolio. Nufilmuotą medžiagą paviešino Ukrainos pulkas „Azovas“ (Rusijoje jis uždraustas ir pripažintas teroristine organizacija). Anot Konflikto žvalgybos grupės, Rusijos pajėgoms gali nepakakti vien tik išsilaipinimo Odesoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Visos Rusijos jūrų pėstininkų brigados, dislokuotos Ukrainoje, vienaip ar kitaip dalyvauja kovose“, – sakoma žvalgybos grupės pranešime.

Lee mano, kad Rusijos kariuomenės patirti nuostoliai privertė Maskvą susiaurinti operacijos tikslus, o šiuo metu Rusijos puolimas tiesioginės grėsmės Kijevui nekelia. Kalbant apie Odesos ateitį, jai gali grėsti kaimyninio Nikolajevo likimas.

Kovos vyko netoli Nikolajevo, tačiau, pasak Lee, turime pagrindą manyti, kad Ukrainos pajėgos gali atremti puolimą ir net pradėti kontrataką.

Jis mano, kad šiame etape Rusijos kariuomenė gali atsisakyti ketinimų užimti miestą: tai rodo faktas, kad rusai atitraukė savo lėktuvus iš Černobajevkos aerodromo, esančio prie okupuoto Chersono.

Remiantis palydovinėmis nuotraukomis, šiame aerodrome buvo sunaikinti keli Rusijos kariniai sraigtasparniai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų