Apklausa: dauguma izraeliečių pasitiki JAV kaip sąjungininke

Birželį atlikta apklausa rodo, kad dauguma izraeliečių pasitiki Jungtinėmis Valstijomis, kurios padėtų Izraeliui iškilus grėsmei, tačiau, jų manymu, dabartinė Vašingtono administracija prastai tvarkosi su grėsmėmis, skelbia „usatoday.com“.

„Mes turime sunaikinti Irano ginklus su ar be amerikiečių pagalbos“, – sakė 51-erių Šiaurės Izraelio gyventojas.

Iranas yra tarp didžiausią susirūpinimą keliančių šalių. Islamiškoji respublika ir toliau tęsia urano sodrinimą, kurio pakaktų branduoliniam ginklui pagaminti, bei neleidžia Jungtinių Tautų inspektoriams įsitikinti, kad Teheranas laikosi susitarimo ir nekuria branduolinių ginklų.

Remiantis atlikta apklausa, beveik 70 proc. izraeliečių teigiamai vertina JAV. Daugiau nei 90 proc. respondentų tiki, kad egzistencinės krizės metu ar „tiesos momentu“ JAV suteiktų pagalbą Izraeliui.

JAV prezidentas Barackas Obama nėra vertinamas palankiai. 2009 metais 54 proc. Izraelio gyventojų palaikė B. Obamą, kai tuo tarpu šiais metais tokių liko tik 32 proc.

Tik 19 proc. apklaustųjų yra už smūgį Iranui be JAV paramos, o 42 proc. izraeliečių sutinka su puolimu tik esant JAV paramai, teigiama vasarį Vašingtone įsikūrusio centro „Brookings Saban Center“ atliktoje apklausoje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų