Vokietijos kanclerė Angela Merkel, pradėdama trijų dienų vizitą Kinijoje, spaudžia šią spręsti klimato kaitos problemą, - praneša „BBC“.
Tačiau Kinija prieštarauja, kad ji dar tik vystosi ekonomiškai, todėl jai sunkiau sumažinti išmetimus.
Kinijos premjeras Wen Jiabao pasakė, kad išsivysčiusios šalys yra labiau prisidėjusios prie klimato kaitos, nes jos sparčiai vystėsi 200 metų. Kinija, kuri patiria ekonominį proveržį, labai teršia aplinką. Kaip ekonominė jėgainė Kinija buvo labai kritikuota dėl poveikio klimato kaitai.
Tačiau Kinija teigia, jog turi būti leista augti ekonomiškai, ką kitos šalys jau yra padarę.
Spaudos konferencijoje Wen pasakė: „kiniečiai, kaip ir kiti žmonės, trokšta mėlyno dangaus, žalių kalvų ir švaraus vandens“. Jis pridūrė: „Kinija prisiima atsakomybę už klimato kaitą tik 30 metų, kai tuo tarpu pramoninės šalys sparčiai augo pastaruosius 200 metų.“
Merkel siekia klimato kaitos klausimą spręsti tarptautiniu lygiu ir norėtų, kad sparčiai augančios šalys, tokios kaip Kinija, prisiimtų savo vaidmenį kovojant su visuotiniu atšilimu.
Šių metų birželį Kinija paskelbė klimato kaitą pirmaeiliu nacionaliniu uždaviniu, tačiau nenorėtų šios problemos spręsti ekonominio vystymosi sąskaita.
Kinija nėra įpareigota siekti to paties, kaip ir išsivysčiusios šalys, vienijamos Kioto protokolo, galiojančio iki 2012 m.
Vykstant Merkel vizitui šimtai delegatų Vienoje nagrinėja klimato kaitos klausimą. Čia vyriausybių, pramonės ir mokslo atstovai penkias dienas tarsis, kaip sumažinti išmetimus.