Paskutiniuoju Europos diktatoriumi ilgus metus vadintas A. Lukašenka nuolat susiduria su stagnuojančios ekonomikos iššūkiais. Dažnai yra priverstas kreiptis pagalbos į savo sąjungininkę Rusiją ir prašyti šios suteikti nuolaidų energijos šaltinių tiekimui.
Niūrias prognozes A. Lukašenka išsakė eilinio susirinkimo regionuose (su žemdirbiais Šklovsko rajone) metu, šie žodžiai net nepateko į oficialų prezidentūros tinklapį, rašoma lenta.ru.
Baltarusijos lyderis išsakė įsitikinimą, kad regioninė valdžia turi tiksliai vykdyti jiems deleguotas užduotis žemės ūkio srityje. „Vienintelis pasiteisinimas neįvykdyti vienas – mirtis“, – pareiškė jis.
„Mes esame fronte. Neišlaikysime šių metų, subyrėsime, reiškia, reikės arba į kažkokios valstybės sudėtį eiti, arba į mus paprasčiausiai valysis kojas. O, neduok dieve, dar sukels tokį karą, kaip Ukrainoje“, – mįslingai pridūrė A. Lukašenka. Apie tai, kas konkrečiai Baltarusijai kelia tokią egzistencinę grėsmę ar kokios valstybės sudėtyje gali atsidurti Baltarusija, jos lyderis neaiškino.
Kaip tik neseniai, birželio 19-ąją Baltarusijos lyderis Minske susitiko su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Dviejų lyderių derybos truko dvi valandas. Kokios buvo aptariamos temos taip pat neskelbiama, tačiau A. Lukašenka žiniasklaidai užsiminė apie tam tikrus „ginčytinus klausimus, kurie kartais atsiranda Baltarusijos-Rusijos santykiuose“.
Maskva ir Minskas nuolat nesutaria dėl tam tikrų ekonominių klausimų, įskaitant baltarusių produkcijos tiekimą į Rusiją. A. Lukašenka yra atvirai išsakęs nepasitenkinimą dėl susiklosčiusios situacijos. Rusijos spaudimas ypač išaugo paskelbus sankcijas Vakarams, kuomet Kremlius uždraudė užsienio produkcijos importą. Kai kurie Vakarų tiekėjai šią problemą išsprendė vežant prekes per Baltarusiją, kuriai atsirado galimybė iš to užsidirbti.