aleksandras lukašenka

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „aleksandras lukašenka“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „aleksandras lukašenka“.

Lukašenka paskelbė dalyvausiantis prezidento rinkimuose: „Padarysime taip, kaip reikia Baltarusijai“

Baltarusijoje sekmadienį prasidėjus balsavimui griežtai kontroliuojamuose parlamento ir vietos valdžios rinkimuose, kuriuos opozicija vadina farsu, šalies autoritariškasis lyderis Aliaksandras Lukašenka paskelbė dalyvausiantis kituose prezidento rinkimuose 2025 metais. „Pasakykite jiems (opozicijai), kad dalyvausiu.
62 2024-02-25

Nevalingos Vladimiro Putino grimasos kelia klausimus apie jo sveikatą: neatpažįsta net bičiuliai

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas dar labiau pakurstė gandus, kad jo sveikata prastėja, sausio 29 dieną darytose nuotraukose matyti, kad jis atrodo kaip pamišęs. Pirmadienį Sankt Peterburge vykusio susitikimo su Baltarusijos prezidentu Aliaksandru Lukašenka metu 71-erių Rusijos prezidentas rodė stebėtinai daug emocijų. Lyderiai susitiko aptarti, kaip jie galėtų sustiprinti savo glaudų aljansą.
2024-01-31

Įtartini ginkluotų baltarusių pulkai Lietuvos miškuose: ar pastebime pavojų valstybei savo panosėje?

Savaitės vidurys – gausus naujienų, tačiau tikrai ne visos jos yra malonios. Šį vakarą TV3 laidoje „TOP 3“ – niekaip nepastatomas (bet nuolat brangstantis) Nacionalinis stadionas, Gitano Nausėdos vizitas Šveicarijoje vykstančiame Pasaulio ekonomikos forume ir ginkluotų baltarusių pulkai Lietuvos miškuose. Kokiu tikslu jie treniruojasi ir su kuo ketina kariauti? Visa tai – jau šį vakarą.

Paaiškėjo, kaip šnipinėjimu Baltarusijai įtariamas vyras rinko informaciją Lietuvoje: esą jam pažadėjo rasti žmoną

Po maždaug metų Lietuvos teisėsauga užbaigė ikiteisminį tyrimą dėl šnipinėjimo Baltarusijai įtariamo Manto Danieliaus. Advokatas M. Danielius įsitrindavo į įvairias baltarusių opozicijos organizacijas ir ten rinko informaciją, kurią perduodavo baltarusių propagandistei Ksenijai Lebedevai, o ši – Aleksandro Lukašenkos režimo saugumui. Už šnipinėjimą ir Lietuvos valstybės paslapčių perdavimą priešiškai šaliai M. Danieliui gresia iki 15 metų kalėjimo.

Grėsme saugumui pripažinta Olga Karač provokuoja VSD: „Deportuokit mane į Baltarusiją“

Baltarusios aktyvistė Olga Karač, negavusi Lietuvoje prieglobsčio, toliau neigia Valstybės saugumo departamento kaltinimus dėl bendradarbiavimo su Rusijos žvalgyba. Tačiau patvirtino VSD įspėjimą dėl to gavusi dar pavasarį. O. Karač tvirtina, kad į saugumiečių akiratį pateko dėl neva nekaltų konferencijų Maskvoje, kur esą rankas spaudė žmonėms galimai tarnaujantiems Kremliui, bet kurių net gerai nepažinojo.

Rusijoje kilus maištui – mįslingos trajektorijos skrydis Baltarusijoje

Šeštadienį, po to kai naktį maištą prieš Rusijos valdžią paskelbė Rusijos privačios karinės samdinių bendrovės „Wagner“ vadovas Jevgenijus Prigožinas, nerimo banga kilo ne tik Maskvoje, bet ir jos valdžiai lojalioje Baltarusijoje.  Baltarusijos teritorijoje buvo pakilęs šios šalies vadovų save laikančio Aliaksandro Lukašenkos lėktuvas „Nr. 1“. Nuskridęs iki Minsko srities pabaigos staiga apsisuko atgal ir vėl nusileido šalies sostinėje.
2023-06-24

Filosofas Mažeikis apie Lukašenkos sveikatą: „Tai tėra informacinis triukšmas“

Netylant kalboms apie A. Lukašenkos sveikatą ir svarstymams, ar jis dar yra gyvas, Baltarusijos režimas suorganizavo išvyką į vadavietę, kur visi matė, kad Lukašenka sunkiai kalba, kvėpuoja, o jo ranka buvo sutvarstyta.  Ką iš to galime spręsti apie diktatoriaus sveikatą bei Baltarusijos ateitį, laidoje „Dienos komentaras“ kalbėjo filosofas Gintautas Mažeikis. Ką galima manyti, gal paskutinioji jau žvelgia Lukašenkai į akis? Šiandieninė politika remiasi vaizdo technologijomis.

Baltarusijos spaudos tarnyba paviešino Lukašenkos nuotrauką ir sukėlė dar daugiau klausimų

Baltarusijos diktatoriui Aleksandrui Lukašenkai iš viešumos dingus beveik savaitei, pasigirdo daug spekuliacijų apie jo sveikatą ir net galimą nunuodijimą. Gandus, kad neteisėto šalies prezidento sveikata smarkiai sušlubavo, bandė paneigti jo spaudos tarnyba – paviešino vaizdo įrašą ir nuotrauką iš jo apsilankymo kariuomenės vadavietėje.
2023-05-16

Baltarusijos opozicija skelbia žinantys, kokie sveikatos sutrikimai kankina Lukašenką: yra ir kitų versijų

Baltarusijos opozicija skelbia žinantys, kokie sveikatos sutrikimai kankina neteisėtą šalies prezidentą Aleksandrą Lukašenką – esą diktatoriui yra širdies raumens uždegimas. O kiti šaltiniai tikina, kad gydyti Lukašenkos jau atskrido ir profesoriai iš Maskvos. O štai politologai sako, kad Lukašenka galimai buvo nunuodytas, kad jam dingus iš akiračio Kremlius galėtų pasodinti Maskvai nuolaidesnę ir naudingesnę marionetę.
2023-05-15

Besikeičianti Lukašenkos išvaizda kelia vis daugiau apkalbų: kas bus, jei numirs?

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka praleido svarbią valstybinę šventę, todėl kilo daug spėlionių dėl galimos sunkios jo ligos. Nuo praėjusios savaitės, kai nesėkmingai sudalyvavo pergalės dienos minėjime Maskvoje,  jis buvo dingęs iš visuomenės akiračio. 68 metų lyderis, kuris įprastai kasmet mini Valstybės vėliavos, herbo ir himno dieną sekmadienį nebuvo renginyje, jo vardu kalbą skaitė ministras pirmininkas.
REKLAMA
REKLAMA

Atsargos karininkas įvertino, ką reiškia prie Lietuvos sienos perkelti Baltarusijos tankai

Vos už 9 kilometrų nuo Lietuvos sienos Baltarusija permetė keliolika savo tankų, dešimtis karinės technikos vienetų. Ginkluotame kariniame sąstate – ir pėstininkų mašinos, šarvuoti transporteriai. Lietuvos kariuomenė ramina ir aiškina, kad baimintis provokacijų esą nereikia, tai nuolatinių pratybų Baltarusijoje dalis. Ir priduria, kad tiek tankų sunaikinti Lietuvai, be sąjungininkų pagalbos, prireiktų vos kelių minučių.
Aktualijos 2023-04-07

Baltarusių opozicija apie sunaikintą rusų karinį orlaivį: „Įvykdyti tokią akciją labai sunku“

Baltarusijoje Putinas, o su juo ir Lukašenka, gavo po skaudų antausį. Kariniame aerodrome prie Minsko baltarusių partizanai sunaikino 300 milijonų eurų kainuojantį rusų karinį orlaivį A-50. Baltarusijos opozicija tai vadina didžiausia diversija šalies istorijoje, o iš gėdos raudonuojantis Lukašenkos režimas apie tai neprasitaria nė žodžiu.
2023-02-27

Seimo opozicija reikalauja Skuodžio galvos: „Šitas sektorius jam per sudėtingas“

Baltarusiškų trąšų ir sankcijų apėjimo istorijoje, Seimo opozicija jau reikalauja susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio galvos. Sako jis atsakingas, kad „Lietuvos geležinkeliai“ vežė per Lietuvą karbamidą iš sankcionuotos Lukašenkos įmonės. Pats Skuodis sako apie pasitraukimą sako negalvojantis ir tikina, kad sankcijų apėjimo atvejai buvo vienetiniai.

Daugėja požymių, kad Baltarusija puls Ukrainą: „Gali būti numatytas lemiamas smūgis“

Daugėja požymių, kad Baltarusija gali įsitraukti į plataus masto karą prieš Ukrainą. Nors Aliaksandras Lukašenka jau ilgą laiką netiesiogiai remia Putino agresiją, Minskas kol kas neskuba atvirai pulti kaimyninės šalies. Tačiau karybos ekspertai ir baltarusių opozicija ragina neprarasti budrumo. Pastarojo meto Lukašenkos režimo sprendimai rodo, kad kaimyninė šalis juda link antro fronto su Ukraina atidarymo.
2023-01-26

Baltarusijos šokis su kardais: ar kaimynai praras nepriklausomybę, stos į karą ir politiškai „nusižudys“?

Dėl karo Ukrainoje Baltarusija atsidūrė keblioje padėtyje, nes viskas šiuo metu priklauso nuo Rusijos. Kyla vis daugiau klausimų dėl Baltarusijos valstybingumo, o visuomenė nors ir nutilusi, nėra nurimusi. Visgi dabartinėje Baltarusijos ir Rusijos santykių darbotvarkėje yra tik vienas klausimas: ar Kremliui pavyks įvelti Baltarusiją į karą prieš Ukrainą? Nuo to dabar priklauso ne kas kita, o Baltarusijos, kaip suverenios valstybės, išlikimas.

Putinas dalija ordinus karo nusikaltėliams: apdovanojo ir Margaritą Simonian

Zelenskis lankosi Bachmute – karščiausiame karo taške ir aplink griaudint sprogimams sveikina Ukrainos karius. O Putinas – tikra priešingybė – pasislėpęs Kremliuje dalija ordinus savo pakalikams – statytiniams okupuotose teritorijose ir aršiausiems propagandistams. Absurdo šventę Putinas surengė po vizito pas Lukašenką, kurio metu bandė jį prispausti tiesiogiai įsitraukti į karą Ukrainoje.
2022-12-20

Nepriklausomi Baltarusijos analitikai apie Putino lankymąsi šalyje: „Šis vizitas kuria netikras iliuzijas“

Putinas pirmadienį atvyko vizito į Baltarusiją pirmojo nuo 2019 metų vizito. Apie planuotą susitikimą su Lukašenka buvo netikėtai paskelbta penktadienį. Visa tai ekspertams suteikė pagrindo spėlioti, ar Kremliaus šeimininkas spaus Minsko režimo vadovą dėl integracijos į Rusiją ir įsitraukimo į karą Ukrainoje. Pirmasis į Minską atvyko Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.
2022-12-19

Kremliaus propaganda nenustoja stebinti – kuria siužetus apie nemokamus lašinius mobilizuotiems

Baltarusijos neteisėtas lyderis Lukašenka skelbia kontrteroristinę operaciją ir telkia pajėgas prie sienos su Ukraina. Yra informacijos, kad kaimyninėje šalyje prasidėjo ir slapta mobilizacija. Patrankų mėsos paieškos suintensyvėjo ir Rusijoje – policija vyrus gaudo gatvėse ir laiptinėse, į karą jie viliojami ir lašiniais.
2022-10-14

DIENOS PJŪVIS. Ką Lietuvai reikštų tiesioginis Baltarusijos įsitraukimas į karą Ukrainoje?

Po Krymo tilto sprogdinimo Rusija pradėjo keršto akciją – pirmadienio rytą sprogimai griaudėjo Kyjivo centre ir kituose didžiuosiuose Ukrainos miestuose. Netrukus Vakaruose nepripažįstamas autoritarinis Baltarusijos lyderis Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad jau pradėta formuoti bendra regioninė Rusijos ir Baltarusijos karių grupė, o Baltarusija ketina „gintis“ nuo Ukrainos.
2022-10-12

Aiškėja daugiau apie šnipinėjimu įtariamą Mantą Danielių: rankose iškėlęs kirvį, save pristato profesionaliu persekiotoju

Lietuvos teisėsaugininkai sulaikė šnipinėjimu Baltarusijos režimui įtariamą Lietuvos pilietį Mantą Danielių. Teisininku prisistatantis Mantas Danielius įtariamas infiltravęsis į baltarusių organizacijas Lietuvoje ir teikęs Lukašenkos žvalgybai informaciją. Teisininku ir konsultantu prisistatančio Manto Danieliaus interneto svetainėje su kirviu rankose antraštinėje nuotraukoje nusifotografavęs asmuo save vadina ir profesionaliu persekiotoju.

Lukašenka padėkojo Kinijos prezidentui už palaikymą „sunkiais laikais“

Autoritarinis Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka ketvirtadienį padėkojo Kinijai už paramą „sunkiais laikais“. „Visada mums buvote ne tik svarbus ir patikimas draugas, bet ir rimta parama šiais sunkiais laikais“, – pareiškė A. Lukašenka Kinijos lyderiui Xi Jinpingui (Si Dzinpingui), su kuriuo susitiko Uzbekistane surengto viršūnių susitikimo kuluaruose.
2022-09-15

Lietuvos gyventojai įspėjami dėl kelionių į Baltarusiją: pigesnis kuras ir cigaretės gali atsirūgti

Baltarusijos diktatoriaus Lukašenkos dovanėlė Lietuvai – bevizis režimas – jau penktą mėnesį didina tautiečių srautus į kaimyninę šalį. Per mėnesį į Baltarusiją trumpesniam ar ilgesniam vizitui išvyksta per 50 tūkstančių lietuvių. Vieni pasakoja, kad važiuoja dėl darbo, aplankyti giminių. O kiti neslepia – važiuoja ir paturistauti, ir įsipilti dvigubai pigesnio benzino, nors taip palaiko karo finansavimą.

„Tu ką, idiotas?“: ukrainietės kaip reikiant atkirto Lukašenkos fanui

Ukrainietės kaip reikiant atkirto Baltarusijos režimo lyderį Aleksandrą Lukašenką viešai garbinusiam vyrui. Moterys tiesiog viduryje gatvės ėmė rėkti ant A. Lukašenką „normaliu“ pavadinusio vyro. Toks vaizdelis buvo užfiksuotas vienoje iš Černihivo gatvių. Čia atvykę „Laisvės radijo“ žurnalistai klausė vietos gyventojų nuomonės apie A. Lukašenką.
2022-07-28

Lukašenka ragina stabdyti karą Ukrainoje: „Nėra reikalo eiti toliau. Toliau slypi branduolinio karo bedugnė“

Baltarusijos režimo lyderis Aleksandras Lukašenka ketvirtadienį pareiškė, kad Rusija, Ukraina ir Vakarai turi susitarti ir sustabdyti konfliktą Ukrainoje, kad išvengtų „branduolinio karo bedugnės“, rašo „The Moscow Times“. A. Lukašenka taip pat reikalavo, kad Kyjivas priimtų Maskvos keliamas sąlygas. Šiuos klausimus A. Lukašenka aptarė interviu AFP. „Turime sustoti, susitarti, užbaigti šią netvarką, operaciją ir karą Ukrainoje“, – cituojamas A. Lukašenka.
1349 2022-07-21

Aliaksandro Lukašenkos globojamame „Slavianski Bazaar“ – ir Birutė Petrikytė

Liepos 13-ąją Baltarusijoje prasidėjo kasmetinis festivalis „Slavianski Bazaar“. Paaiškėjo, jog festivalyje dalyvauja ir viename vaikų konkurse teisėjavo Lietuvos dainininkė Birutė Petrikytė.  Šią žinią pranešė naujienų portalas „Žmonės“.  Portalo žiniomis, B. Petrikytė šiame festivalyje dalyvauja kasmet ir šiemet teisėjavo viename iš vaikų konkursų, bei teikė apdovanojimus.
1882 2022-07-16

Karo ekspertas papasakojo, kas nutiks prieš Baltarusijos kariams puolant Ukrainą

Vis dažniau pasisakoma apie tikimybę, kad Baltarusija ruošiasi pulti Ukrainą. Karo ekspertas sako, kad prieš sausumos invaziją į Ukrainą iš Baltarusijos pusės vyks stiprūs raketų iš oro smūgiai. Ukrainos karo ekspertas Olegas Ždanovas portalui nv.ua išvardijo galimą Baltarusijos puolimo chronologiją. Anot jo, prieš sausumos invaziją tikėtinas stiprus raketų iš oro smūgis. Tada, jei įmanoma, eina artilerija, o galiausiai į priekį žengia kariuomenė.
87 2022-06-18

Lukašenka baiminasi „naujo fronto“: įsakė sukurti naują karinę vadovybę prie Ukrainos sienos

Autoritarinis Baltarusijos prezidentas ir artimas Vladimiro Putino sąjungininkas Aleksandras Lukašenka įsakė sukurti naują karinę vadovybę šalies pietuose, kur Baltarusija ribojasi su Ukraina. „Deja, atsivėrė nauja kryptis, naujas frontas, kaip sakoma, ir mes negalime jo nepaisyti. Apie tai jau šiek tiek kalbėjome. Tuomet gynybos ministras pasiūlė atidaryti naują operatyvinę vadovybę pietiniame flange, pietine mūsų šalies kryptimi.
2022-05-26

Baltarusių vilionės pigiu kuru ir kruopomis gali atsirūgti: perspėja gyventojus – išvaduoti sunku

Baltarusiai kaimynams atvėrė bevizes sienas ir kviečia apsilankyti, tiesa – ne už dyką. Gali būti, kad viešintieji Baltarusijoje bus išnaudoti propagandai ar kitiems, tik pačiam režimui žinomiems tikslams. Lietuvos žvalgyba įspėja, Baltarusijos specialiosios tarnybos į savo tinklus gali traukti nieko nenutuokiančius lietuvaičius, todėl įsigeidę pigesnio kuro ar kruopų turėtų gerai pagalvoti ar verta.

Lukašenka paragino pasimokyti iš Ukrainos karių: susižavėjo mobiliųjų grupių operacijomis

Autoritarinis Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka atkreipė dėmesį į Ukrainos ginkluotąsias pajėgas ir paragino iš jų pasimokyti, praneša ukrainiečių naujienų agentūra „UNIAN“. Baltarusijos režimo lyderis susižavėjo Ukrainos ginkluotųjų pajėgų mobiliųjų grupių operacijomis. Apie tai A. Lukašenka prakalbo per susitikimą dėl 2022 m. Baltarusijos gynybos. Pasak „UNIAN“, A. Lukašenka gyrė mobiliųjų Ukrainos grupių veiksmus. Anot jo, jos sudavė greitus smūgius priešams.
2022-05-14

Ukraina užfiksavo pavojingus ženklus ir įspėja Lukašenką: tai būtų lemtinga jo klaida

Sekmadienį vėl pasirodė informacija, kad Baltarusija jau netrukus gali įsitraukti į Rusijos karą prieš Ukrainą. Žinoma, Aleksandras Lukašenka stotų į Rusijos pusę. Ukrainos gynybos ministerija sako, kad toks A. Lukašenkos žingsnis būtų lemtinga jo klaida. Ukrainos naujienų tinklalapis Ukrayinska Pravda dar sekmadienį perpiet paskelbė, kad Baltarusijos puolimo grėsmė yra reali ir labai didelė. Portalas paskelbė, kad Baltarusijos invazija į Ukrainą gali prasidėti per dieną ar dvi.
2022-03-20

Vyriausybė nuo vasario nutraukia „Lietuvos geležinkelių“ sutartį su „Belaruskalij“

Vyriausybė trečiadienį nusprendė, kad „Lietuvos geležinkelių“ ir „Belaruskalij“ sutartis dėl trąšų vežimo neatitinka nacionalinio saugumo interesų ir nuo vasario 1 dienos nebegalioja. Apie tai pranešė susisiekimo ministras Marius Skuodis. Vyriausybė sprendimą priėmė atsižvelgusi į Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos rekomendaciją.

Vyriausybė planuoja nutraukti baltarusiškų trąšų tranzitą per Lietuvą, bet skandale ryškėja naujos aplinkybės

Susisiekimo ministerija siūlo Vyriausybei patvirtinti, kad „Lietuvos geležinkelių“ sutartis ir papildomi susitarimai su „Belaruskalij“ dėl kalio trąšų tranzito per Lietuvą kelia grėsmę valstybės nacionaliniam saugumui, todėl jų turi būti atsisakyta. Tai reiškia, kad toks turėtų būti ir formalus Vyriausybės sprendimas, kurį ministrų kabinetas planuoja priimti trečiadienį. Šią informaciją portalui tv3.lt patvirtino su situacija susipažinęs asmuo, pageidavęs likti neįvardintas.

Pavilionis prabilo atvirai – apie laiku neįvykusias sankcijas ir kokie grasinimai lydi politines batalijas konservatorių gretose

Konservatorių Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis pakliuvo į keistą situaciją. Politikas padarė viską, kad Lietuva nenumuilintų JAV įvestų sankcijų Baltarusijos įmonei „Belaruskalij“, bet sulaukė savų kolegų pasmerkimo ir raginimo trauktis iš pareigų.

Kasčiūnas pripažįsta: konservatoriai su prezidentu užsižaidė liliputų karuose

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Laurynas Kasčiūnas tiesiai šviesiai pripažįsta, kad jo atstovaujama partija ir prezidentas Gitanas Nausėda užsižaidė „liliputų karuose“, o nuo to kenčia valstybė. Tačiau jis siūlo nebesiaiškinti, kas ką pirmas pasakė ar padarė, mat visi galėtų išrašyti savo nuoskaudų katalogą, o verčiau pradėti suvokti užsienio, gynybos ir nacionalinio saugumo politikos svarbą.

Visi viską apie baltarusiškas trąšas žinojo: patys konservatoriai apšalę, niekas nesupranta, kodėl taip įvyko

Baltarusiškų trąšų detektyvas ne tik gali išversti iš posto užsienio reikalų ministrą Gabrielių Landsbergį, susisiekimo ministrą Marių Skuodį, bet ir pasėjo abejonės gaidelę visoje valdančiojoje koalicijoje bei ypač konservatorių gretose.

Lukašenka vėl užsipuolė Europos Sąjungą: „Merkel man žadėjo, kad ši problema bus sprendžiama“

Diktatorius Lukašenka, savo režimo įkaitais pavertęs kelis tūkstančius migrantų, vėl užsipuolė Europos Sąjungą. Jis pareiškė, kad Merkel nesilaiko pažado priimti 2000 pabėgėlių, nors Berlynas dar praėjusią savaitę oficialiai paneigė, kad apskritai ketino tai daryti. Savo ruožtu naktį Lenkijos sieną kirsti mėgino dar pusketvirto šimtų nelegalų. Tiesa, lenkų pasieniečiams vaikyti tenka ne tik pabėgėlius, bet ir visiškai girtus Lukašenkos pasieniečius.
2021-11-22

Nelegalūs migrantai skrenda atgal į tėvynę: iš Baltarusijos išgabenta daugiau nei 400 migrantų

Į Iraką išskrenda keli šimtai migrantų, kuriems nepavyko prasibrauti į Europą su Lukašenkos pakalikų pagalba. O režimas skelbia ir toliau skraidins namo grįžti norinčius migrantus, jei tik Europa pasiims 2000 migrantų, kurie dabar šąla pasienyje. Savo įsivaizduojamą Europos šantažo scenarijų atskleidęs diktatorius sako, tokį pasiūlymą pateikęs Vokietijos kanclerei dar pirmo telefoninio pokalbio metu.
2021-11-18

Valdantieji niršta dėl Angelos Merkel pokalbių su Lukašenka, tai paaštrino ir santykius su Nausėda

Valdantieji niršta dėl Angelos Merkel pokalbių su Lukašenka. Konservatoriai sako, kad tai ne tik legitimizuoja Europoje prezidentu nepripažįstamą Lukašenką, bet ir leidžiama jam laimėti – prasidėjus jo ir A. Merkel deryboms, iš sankcijų sąrašo gali būti braukiamos Baltarusijos oro linijos „Belavia“. Tai įpylė žibalo ir į konservatorių karą su Gitanu Nausėda – konservatoriai ant kilimo į Seimą žada kviestis jo patarėją, kodėl nesitariama su Gabrieliumi Landsbergiu.

Audronius Ažubalis nepagailėjo kritikos Vokietijai: ji daro, bet daro sau

Kadenciją baigiančios Vokietijos kanclerės Angelos Merkel pokalbiai telefonu su nepripažintu Baltarusijos diktatoriumi Aleksandru Lukašenka kaip reikiant įsiutino valdančiuosius konservatorius. Buvęs užsienio reikalų ministras, parlamentaras Audronius Ažubalis sako, kad Aleksandrui Lukašenkai paskambinusi Vokietija ir su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu kalbėjusi Prancūzija yra politinio oportunizmo simboliai.

Pasieniečiai į Lietuvą neįleido 144 migrantų, pasienyje vėl girdėjosi šūviai

Per praėjusią parą, nuo penktadienio vidurnakčio iki šeštadienio, pasieniečiai iš Baltarusijos į Lietuvą draudžiamose vietose neleido patekti 144 migrantams, informavo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Tarnybos duomenimis, įleistųjų į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių penktadienį nebuvo, tarnybinių ginklų pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą pasienyje panaudoti neteko.

Pažingsniui: ekspertai vardija, kaip gali vystytis padėtis Lenkijos pasienyje

Keli tūkstančiai migrantų iš Artimųjų Rytų lydimi baltarusių pareigūnų atžygiavo prie Lenkijos sienos ties Kuznicos miesteliu, maždaug apie 60 kilometrų nuo Lietuvos sienos. Kadangi panaši situacija gali pasikartoti prie mūsų sienų, Lietuvoje skelbiama nepaprastoji padėtis.

Rusija žengė svarbų žingsnį: tai vadinama bandymu paminti Baltarusiją

Rusija ir Baltarusija žengė svarbų žingsnį link sąjunginės valstybės. Vladimiras Putinas ir Aleksandras Lukašenka pasirašė bendros integracijos planus, kuriuos ekspertai vadina Kremliaus bandymu paminti mūsų kaimyninės šalies suverenumą ir ją praryti. Neteisėtas Baltarusijos prezidentas parašą deda ant 28 sąjunginės valstybės su Rusija programų.
2021-11-05

Kaip Rusija praryja Baltarusiją: ženklai, rodantys branduolinės valstybės priartėjimą prie Lietuvos

Rusija praktiškai be jokių didelių kaštų įsitvirtina Baltarusijoje, gilėja abiejų šių valstybių karinė integracija, o Lietuvai ir NATO tai reiškia Rusijos karinių pajėgų priartėjimą prie savų sienų. Pasak tarptautinio saugumo eksperto ir konfliktų valdymo specialisto Gražvydo Jasučio, po 2020 metų prezidento rinkimų Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka neteko galimybės manevruoti tarp Vakarų ir Rusijos, todėl yra priverstas susimokėti už Maskvos paramą.

Vytautas Landsbergis turi versiją, kodėl senjorai vangiai skiepijosi: gal vaikai nori, kad senukai greičiau mirtų?

Lietuvoje pandeminė situacija tik blogėja, nors jau yra sukurtas geriausias vaistas – skiepai, daugeliu atvejų apsaugantys nuo komplikacijų ar mirties. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų patriarchas Vytautas Landsbergis mano, kad padėtis negerėja, nes nėra skiepų nuo durnumo, bet abejoja, ar ir šie padėtų, nes ir tuomet atsirastų filosofų, aiškinančių apie laisvę būti durnam.

Rusija demonstruoja šalies ateities ginkluotę – per nuotolį valdomus karo robotus

Rusijos karo ministras prezidentui Vladimirui Putinui per pratybas „Zapad“ pademonstravo ateities ginklus – per nuotolį valdomus karo robotus. O netrukus po to, kai pasidžiaugė ginklais, Putinas paskelbė apie saviizoliaciją dėl jo aplinkoje nustatyto koronaviruso atvejo. Putinas saviizoliuojasi likus vos kelioms dienoms iki šalies Dūmos rinkimų, iš kurių Kremlius pasistengė pašalinti visus įmanomus oponentus ir kritikus.
2021-09-14

Suspenduotas Baltarusijos ledo ritulio asociacijos vadovas – rėmė Aleksandrą Lukašenką

Tarptautinė ledo ritulio federacija (IIHF) paskelbė, kad 5 metams suspendavo Baltarusijos ledo ritulio asociacijos vadovą Dmitrijų Baskovą. Teigiama, kad jis savo poste maišė sportą su politika. „Ponas Baskovas bandė pasinaudoti užimamu postu ir tiesiogiai paveikti kitus, kad šie palaikytų Baltarusijos vyriausybę. Jis grasino Baltarusijos sportininkams ir diskriminavo juos dėl kitokių politinių pažiūrų.
2021-09-11

Lukašenka: pabėgėliai iš Afganistano į Vakarus keliaus būtent per Baltarusiją 

Neteisėtas Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka vėl grasina Vakarams migrantais. Talibanui pradėjus susidorojimą su afganistaniečiais, Lukašenka pareiškė, kad tūkstančiai pabėgėlių į Vakarus keliaus būtent per Baltarusiją.  Lietuvą ir Lenkiją greitai vėl gali užplūsti nauja pabėgėlių banga, tik šį kartą iš Afganistano.

Vytautas Landsbergis nepuolė girti vaikaičio dėl pablogėjusių santykių su Kinija

Lietuvai nusprendus įkurti sostinėje Taivano vardo atstovybę ir taip užsiutinus Kiniją, kuri Taivaną laiko savo teritorijos dalimi, Vilniaus ir Pekino ryšiai reikšmingai pablogėjo. Jungtinių Amerikos Valstijų valstybės sekretorius Anony J. Blinkenas išsakė „geležinį solidarumą“ su Lietuva.

Lenkijos premjeras migracijos krizę vadina Baltarusijos „šantažu“

Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis (Mateušas Moraveckis) trečiadienį apkaltino Baltarusiją „šantažu“, prie abiejų valstybių sienos įstrigus didelei migrantų grupei, ir pabrėžė, kad Varšuva šių žmonių neįsileis. M. Morawieckis pareiškė, kad migrantus „išnaudoja“ Baltarusijos autokratinis prezidentas Aleksandras Lukašenka. „Negali būti taip, kad pono Lukašenkos šantažas priverstų mus ką nors priimti“, – žurnalistams sakė M. Morawieckis.
2021-08-18

Prieš Aliaksandro Lukašenkos režimą protestavęs pasaulio čempionas pasodintas į kalėjimą

36-erių Baltarusijos MMA kovotojas Aleksejus Kudinas artimiausius 2,5 metų turės praleisti vietos kalėjime. Praėjusių metų rugpjūtį A.Kudinas dalyvavo protestuose prieš Aliaksandro Lukašenkos režimą. Po protesto jam buvo pareikšti kaltinimai dviejų pareigūnų sužalojimu. Teigiama, kad A.Kudinas, apsigyvenęs Rusijoje, neatvyko numatytu laiku į teismą Baltarusijoje, todėl šios šalies pareigūnai kreipėsi į rusus, prašydami išduoti A.Kudiną. Liepos 22 d. A.Kudinas buvo atgabentas į Baltarusiją.
2021-08-12
Į viršų