Košmaras Maskvoje: iš sudegusiu lėktuvu skridusių 78 žmonių išgyveno 37 (atnaujinta 00:14)

Didžiausiai Rusijos aviakompanijai „Aeroflot“ priklausantis „Sukhoi Superjet 100“ (SSJ-100) laineris sekmadienį avariniu būdu kietai nusileido Maskvos Šeremetjevo oro uoste.

Košmaras Maskvoje: iš sudegusiu lėktuvu skridusių 78 žmonių išgyveno 37 (nuotr. SCANPIX) tv3.lt fotomontažas
6

Oficialiai buvo patvirtinta, kad per šį įvykį žuvo 13 žmonių, iš jų du – vaikai, septyni žmonės patyrė sužalojimų, iš jų du – sunkių, o dalies keleivių būklė kol kas nėra galutinai žinoma. Vėliau Tyrimų komitetas patikslino, kad turi turi informaciją apie „37 išgyvenusius asmenis“.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Košmaras Maskvoje: lėktuve sudegė 13 žmonių

Anksčiau Gelbėjimų tarnybų atstovas agentūrai „Interfax“ tvirtino, jog nežinomas 13-os šiuo reisu skridusių žmonių likimas, tačiau visi penki įgulos nariai gyvi.

Įvykio vietoje tebedirba gausios gelbėtojų ir medikų pajėgos.

„Aeroflot“ spaudos tarnyba išplatino trumpą pranešimą dėl šios katastrofos, kuriuo skelbia: „Patvirtinama informacija apie orlaivio variklių užsidegimą“.

Pilotams nepavyko nutupdyti užsidegusio lėktuvo

Sekmadienio vakare skrydžiui iš Maskvos į Murmanską pakilęs SSJ-100, kuriame buvo 73 keleiviai ir penki įgulos nariai, maždaug po 10 minučių pasiuntė nelaimės signalą ir leidosi į Šeremetjevo oro uostą avariniu būdu. Jo pilotams nepavyko orlaivio nutupdyti pirmu bandymu, o per pakartiną bandymą lėktuvas trenkėsi į nusileidimo taką – iš pradžių ratais, po to – priekine dalimi ir užsidegė. Nors gaisras buvo užgesintas gana greitai, galinės lėktuvo dalies nuo pat sparnų sparnų neliko.

Skrydžiai į Šeremetjevo oro uostą ir iš jo buvo sustabdyti apytikriai vieną valandą.

Katastrofos tyrėjų preliminariais duomenimis, ji įvyko į lėktuvą trenkus žaibui.

„Pagrindinė versija yra žaibo smūgis į lėktuvą, po kurio automatika išsijungė. Tai patvirtino vienas iš įgulos narių“, – sakė vienas tyrėjų.

REKLAMA

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nurodė nuodugniai ištirti šios nelaimės priežastis, o premjeras Dmitrijus Medvedevas įsakė suformuoti tam specialią valstybinę komisiją. Federalinis tyrimų komitetas iškėlė baudžiamąją bylą dėl oro transporto priemonių saugos naudojimo taisyklių pažeidimo. Tyrimo ėmėsi ir Federalinė transporto prokuratūra.

Iki šiol buvo užfiksuotos trys SSJ-100 lėktuvų, kurių patikimumu ir saugumu smarkiai abejojama tarptautinėje rinkoje, avarijos ir katastrofos.

2012-ųjų gegužę ikiserijinės gamybos SSJ-100 lėktuvas nukrito netoli Indonezijos sostinės Džakartos per parodomąjį skrydį. Žuvo visi 45 juo skridę žmonės.


Rašyti komentarą...
J
Joo
2019-05-06 09:21:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nieko sau greitai
Atsakyti
0

A
As
2019-05-06 14:39:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
O pas mus LT ne bordakas?
Atsakyti
-1

V
Vinstonas
2019-05-06 14:40:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nebebus lend lease
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų