Lietuvoje viešintis Jungtinių Valstijų viceprezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) trečiadienį Vilniuje susitinka su Lietuvos ir Latvijos prezidentais Dalia Grybauskaite bei Andriu Bėrziniu.

Laukiama Lietuvoje viešinčio JAV viceprezidento J. Bideno pranešimo (nuotr. SCANPIX)

Laukiama Lietuvoje viešinčio JAV viceprezidento J. Bideno pranešimo (nuotr. SCANPIX)

(atnaujinta 13.59)

Pirmoji prabilusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė situacijos Ukrainoje reikšmę Lietuvos ir viso regiono saugumui.

„Su savo partneriais kalbėjome apie situaciją Ukrainoje ir jos reikšmę tiek Lietuvai, tiek visai Europai. Situaciją vertinu kaip grėsmę ne tik mūsų, bet ir visai tarptautinei bendruomenei. Matome, kaip brutalia jėga siekiama perbraižyti Europos valstybių sienas ir sugriauti pokarinę architektūrą. Smerkiame Rusijos veiksmus Ukrainos teritorijoje. Sekmadienį įvykusį referendumą ir jo rezultatus laikome nelegaliais ir neteisėtais. Tai Ukrainos konstitucijos, tarptautinės teisės ir Jungtinių tautų chartijos pažeidimai. Yra vykdoma faktinė Krymo aneksija. Kaliningrado regione taip pat vykdytos karinės pratybos. Viskas vyksta arti Lietuvos sienų - ši situacija yra tiesioginė grėsmė Lietuvai ir visam regionui. Turime imtis visų priemonių, kad būtų garantuotas saugumas. “, – teigė prezidentė.

REKLAMA

Lietuvos vadovė taip pat pabrėžė, Lietuvos ir JAV strateginę draugystę.

„Noriu padėkoti, kad JAV sureagavo į grėsmes ir nedelsdama ėmėsi reikiamų veiksmų regiono saugumo užtikrinimui. Pirmiausia turime galvoje NATO oro policijos misijos sustiprinimą. JAV yra Lietuvos ir Baltijos valstybių strateginė partnerė, kuri padeda užtikrinti regiono politinį, karinį, ekonominį saugumą“, - pabrėžė D. Grybauskaitė.

(atnaujinta 14.08)

Latvijos prezidentas Andris Berzins akcentavo būtinybę bendradarbiauti ne tik trumpalaikėje, tačiau ir ilgalaikėje perspektyvoje. Dėkojo JAV ir pažymėjo šios šalies svarbą, saugant Baltijos šalių ir ES saugumui.

„Taip pat dėkoju J. Bidenui už iniciatyvą. Dėkoju už pažado išpildymą. Už tvirtą patikinimą dėl 5-ojo NATO straipsnio ir JAV prisideda prie Baltijos šalių saugumo užtikrinimo,“ - teigė politikas.

Latvijos prezidentas pažymėjo, kad svarbu ne tik karinis saugumas, tačiau ir energetinė laisvė.

„Situacija kelia grėsmę Europos saugumo struktūrai. Šiandien kalbėjome apie ilgalaikius sprendimus, kurie padėtų išsaugoti saugumo architektūrą. Taip pat svarbu užtikrinti energetinio saugumo klausimus. Norėčiau pabrėžti, kad būtina užtikrinti dujotekio tiekimą į Latviją“, - pažymėjo A. Berzins.

A. Berzins pažymėjo, kad dar vakar susiskambino su Lenkijos prezidentu Bronislavu Komorovskiu, siekdamas suderinti ateities veiksmus.

„Su B. Komorovskiu buvo sutarta koordinuoti veiksmus ne tik trumpalaikėje perspektyvoje, tačiau ir ateityje – sieksime bendriau derinti veiksmus. JAV parama yra labai svarbi, esame įsitikinę, kad jeigu dirbsime kartu ir bendradarbiausime – rasime bendrą sprendimą, padėsiantį užtikrinti saugumą.

REKLAMA

(papildyta 14:15)

JAV garantijos Baltijos valstybėms

JAV viceprezidentas Josephas Bidenas Lietuvos prezidentūroje surengtoje spaudos konferencijoje pabrėžė niekas geriau kaip tik Baltijos šalys supranta, ką reiškia žodis laisvė.

„Kalbėjomės su Lietuvos ir Latvijos prezidentais apie situaciją Ukrainoje. Lietuviai, latviai ir estai dar visai neseniai sujungė laisvės siekį Baltijos kelyje. Ukraina parodė drąsą siekdama integruotis į Europos. Rusija pasirinko karinį atsaką. Ėmėsi neteisėtų veiksmų, kad būtų aneksuotas Krymas. Nors niekas nepripažįsta surengto referendumo. Pabrėžiu, JAV remia Ukrainos žmones, jų laisvės siekį. O Rusija žaidžia pagal senąsias taisykles. Rusija negali pamiršti fakto, kad pasaulis pasikeitė. Agresoriams turi būti atsakyta aiškiai ir tvirtai. Noriu dar kartą patvirtinti mūsų visų pasiryžimą laikytis NATO kolektyvinės gynybos sutarties. Galiu pakartoti, mes duosime rimtą atsaką Rusijos agresijai. Neseniai sustiprinome JAV indėlį į NATO, todėl yra daugiau patruliuojama Baltijos šalių regione“, - pabrėžė J. Bidenas.

JAV viceprezidentas pridūrė, kad šiandien svarbus klausimas yra ne ką JAV gali padaryti Baltijos valstybėms, o tai, ką mes galime padaryti veikdami kartu: „Kartu kovojome Afganistane, todėl žinome, kaip veikti sudėtingomis sąlygomis. NATO garantuoja visoms Baltijos valstybėms apsaugą.“

-----------

J.Bidenas į Lietuvą atvyko iš Lenkijos. Šiais vizitais JAV siekia pademonstruoti įsipareigojimus kolektyvinei NATO gynybai, Lenkijai ir Baltijos šalims nuogąstaujant dėl Rusijos agresijos Ukrainoje.

REKLAMA

Prezidentė D.Grybauskaitė susitikimo išvakarėse pareiškė, kad Rusijos veiksmai Ukrainoje ir karinės galios demonstravimas Karaliaučiaus krašte kelia grėsmę Baltijos regiono ir Lenkijos saugumui.

Premjero Algirdo Butkevičiaus teigimu, J.Bideno vizitas rodo, kad JAV laikosi įsipareigojimų kolektyvinei gynybai, ir „siunčia aiškų signalą tiems, kurie yra suinteresuoti padėties regione destabilizavimu“.

Antradienį viešėdamas Varšuvoje, J.Bidenas perspėjo Rusiją, kad jai gresia naujos sankcijos dėl Ukrainos Krymo regiono aneksijos, kurią jis pavadino „teritorijos užgrobimu“.

Laukiama Lietuvoje viešinčio JAV viceprezidento J. Bideno pranešimo (nuotr. SCANPIX)

Laukiama Lietuvoje viešinčio JAV viceprezidento J. Bideno pranešimo (nuotr. SCANPIX)

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

jonas
2014-03-19 15:42:35
1945 m. amerikonai žadėjo išvaduoti Lietuvą, klaidino partizanus likti miške ir laukti išvaduotojų. Daug partizanų žuvo belaukdami išvadavimo. Jiems Lietuva reikalinga kaip šunelis paloti priš Rusiją.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
oi plet 2014-03-21 01:41:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nebejuokink u tuo "atsaku"... aploshe rusai jankius pagal pilna programa,..vaizdziai kalbant, norejot padulkint ivana, o ivanas tik pyst per pety pernete ir taip uzstume y bezdyne kad dar ilgai ishsiskete ir issizioje vaiksciosit   ATSAKYTI
Temide 2014-03-20 10:12:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
PLIURPALAS   ATSAKYTI
Peckel 2014-03-19 18:42:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Atejo laikas mocinti tuos amerikosus.   ATSAKYTI
Einaras Vildė 2014-03-19 16:43:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Žiūrėjau aš visą kalbą ir vertinimus - tiek pro Amerikietiškus, tiek pro - Rusiškus, tiek pro Europietiškus. Tiek vieni - tiek kiti dengiasi Tarptautinės teisės šydu, tarytum būtų neginčijami ekspertai. Amerika kaip visada, žaidžia dvigubų standartų žaidimą. Kai jai tinka traktuotė - tai reiškia, kad atitinka visus Tarptautinės Teisės standartus. Ypač kai kalbama su ja apie KOSOVO klausimus ir buvusios Jugoslavijos dalykus, įskaitant buvusios Jugoslavijos infrastruktūrinių objektų bombardavimą. Kai netinka - tai jau reiškia kad grubiai pažeidžiama Tarptautinė Teisė. Nors iš esmės Tarptautinės Teisės dokumentų tekstas ir ten ir ten absoliučiai vienodas. Aš stebiuosi kaip čia gavosi, kad Amerika buvo priversta pripažinti savo argumentų silpnumą Sirijos klausimu. Nemanau, kad ji susitaikė su tuo ir todėl dabar bando atsigriebti žaidžiant Ukrainos kortų pasiansą. Šiuo metu kaip visada Amerika pati eskaluoja nesantaiką per tokius savo sukurtus instrumentus, kaip NATO, Saugumo Tarybą ir tt. Viena iš Amerikos oficialių politinių doktrinų, kuri buvo ne per seniausiai atskleista ir ne kartą paviešinta per Wikileaks ir panašias žiniasklaidos priemones, yra daryti globalią politiką ne savo rankomis, be jokių esminių moralės ir žmogiškumo principų. Amerikos elgesys šiai dienai yra labai panašus į Krylovo pasakėčią Vilkas ir Eriukas: "Ягнёнка видит он - на добычу стримится. Но делу дать хотя законный вид и толк - кричит - КАК СМЕЕШЬ ТЫ НАГЛЕЦ, НЕЧИСТЫМ РЫЛОМ ЗДЕСЬ ЧИСТОЕ МУТИТЬ ПИТЬЁ МОЁ С ПЕСКОМ И ИЛОМ! ЗА ДЕРЗОСТЬ ТАКОВУ - Я ГОЛОВУ С ТЕБЯ СОРВУ!. Šiuo atveju vilkas - Amerika, ėriukas - Rusija. O Lietuva, vietoj to, kad būtų neutrali šalis, būdama NATO šalininke, iš esmės tapo Amerikos nešvarių darbelių instrumentu. Amerika tampo ją taip kaip nori, o Lietuvos politikai jai subinlaižiauja. O už viską gaus susimokėti paprastas eilinis Lietuvos žmogelis. Ačiū dievui Rusija, jau yra nebe vargšas ėriukas, о, kaip rusai sako, ВОЛКОДАВ. Rusija šiai dienai tapo reali atsvara Amerikos monopoliškumui. Nežiūrint į oficialios Rusijos politikos, Amerikai nepatinkančią, jėgos retoriką, Aš džiaugiuos tokia atsvara nes tik buvimas alternatyvaus mąstymo, orientuoto visų pirma į paprastą žmogų suteikia galimybę gyventi oriai bei tikėti, kad ne tik pinigai ir kapitalistinė - BUŠISTINĖ -FAŠISTINĖ ideologiją viską valdo. BEJE ŠĮ KOMENTARĄ DELFI IŠTRYNĖ. MATYT DELFI - "LABAI DEMOKRATINĖ ŽINIASKLAIDA"   ATSAKYTI
Jusu 2014-03-19 16:19:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
dideliam apgailestavimui,gins net jeigu to nenoretu.Juk negindamas vieno,neteksi visu kitu sajungininku, nes niekas tada netikes.I gins Ukraina,bet netiesiogiai,panasiai,kaip CCCP kariavo Vietname so oro pajegomis ir ginklu tiekimu.Nenuliuskite labai!   ATSAKYTI
Generolas 2014-03-19 16:08:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
JAV tik sneka, bet nieko nedaro, nes bijo Rusijos Negintu jie Lietuvos tik sneketu, kad gins   ATSAKYTI
arnas 2014-03-19 15:58:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
kaip visa tai girdeta.....   ATSAKYTI
jonas 2014-03-19 15:42:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
1945 m. amerikonai žadėjo išvaduoti Lietuvą, klaidino partizanus likti miške ir laukti išvaduotojų. Daug partizanų žuvo belaukdami išvadavimo. Jiems Lietuva reikalinga kaip šunelis paloti priš Rusiją.   ATSAKYTI
Stays 2014-03-19 18:01:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Malacius jonai Mano seneliai ta kartodavo rus laikas ZADEJO,lai eina jav nax ir kolorado vabalus susirenka zydmasoniai  
riaugalas 2014-03-19 15:40:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
visas padejimas apsiribos metalo lauzo f-15 f-16 isskraidinimu is Lietuvos ir pazadu tuoj ateiti i pagalba kaip 1945m   ATSAKYTI
Pikasas 2014-03-19 15:38:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Tokios viešnagės didžiausio mūsų “skėčio” vienam iš vadovų labai svarbi mūsų saugumui. JAV požiūris į Rusijos agresiją Ukrainoje atitinka NATO, ES ir kitų demokratinių šalių, tuo pačiu ir Lietuvos požiūrį.

Tuo pat metu provokatoriai – snaiperiai vykdo teroristų funkcijas pagal specialią užduotį. Kai Ukrainos armijos kariai nenaudojo jokių karinių apsigynimo priemonių, “žali žmogeliukai”, prisipirkę parduotuvėse automatų ir karinę transporto techniką buvo gerokai drąsesni, Tada bent jau moterimis ir vaikiais nesidangstė.

Terorizmas visame Pasaulyje privalo būti už įstatymo ribų. Ir visai nesvarbu ar jis pavienis, grupinis ar net valstybinis. Kaip ir terorizmo tikslai visiškai nesvarbūs, nes visa tai nukreipta prie žmoniją. Ir kai koks teroristinę akciją vykdantis valstybės vadovas pradeda aiškinti, kad tai “vsio zakonno”, tai jis praranda teisę atstovauti tokią valstybę, kuri siekia demokratijos ir teisingumo. Rusijos imperija Ukrainoje siekia ne teisingumo, o prievartinės agresijos prieš nepriklausomą valstybę.

Dauguma šalių visuomenėse yra įvairių tautų gyventojų. Perdalinti valstybių ribas pagal susikūrusias tautines bendrijas kariniu būdu – naujo pasaulinio karo pavojaus kėlimas. Epitetai režimams priskiriami pagal jų atliekamus veiksmus. Šiuo metu Rusijos režimas tapo didžiausiu pavojumi Pasaulio taikai. Jo vadai elgiasi panašiai, kaip ir fašistiniai ir bolševikiniai režimų lyderiai. Karinė Rusijos režimo ekspansija prieš Ukrainą nužymėta smurtiniais ir teroristiniai veiksmais. Visa tai palydima totaliniu informacijos blokavimu ir įžūliu melo skleidimu. Nors melo kojos trumpos ir melagis pagaunamas prie kiekvieno kampo, tačiau tai demagogų aktyvumo neatšaldo. Kai pradedama pezėti apie radioaktyvius pelenus Jungtinių Valstijų vietoje, tai šiuolaikinėje apsiginklavimo situacijoje tai visai nejuokinga.

Branduolinė ginkluotė yra ir pavojus ir stabdys agresijai. JAV kartais pavadinama Pasaulio policininku. A.Čekuolis teigė, kad pasaulis be tokio policininko taptų gerokai mažiau saugus. Tuo metu Rusijos branduolinę galybę valdantis “caras” labiau panašus į raudoną raištį turintį draugovininką, kuris nuolat dairosi kas “otkato” nedavė ir tuo nusipelnė sudorojimo. Tik viena didelė nelaimė ištiko – Sojūzas subyrėjo. Prezidentas V.Putinas lyg ir žadą tą “didžiausią klaidą” ištaisyti. Žinoma, KAM ministro J.Oleko tai neliečia, nes jis tikisi gal net iki Seimo rinkimų pratempti, nuosekliai kenkdamas bet kokiam šalies apsigynimo stiprinimui. Liūdina, kad neatsiranda mažo berniuko, kuris drąsiai apie jo “neprašaunamą liemenę” pasakytų. Nėra nei tos liemenės, nei tų drapanų… Yra tik įprastinė demagogija, migdanti patiklius klausytojus.   ATSAKYTI
praregejas 2014-03-19 16:38:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kartais nesumaisiai salis....?kas paskutyniais desimtmeciais daugiausiai kariavo ne savo teritorijoje ir daznai ne savorankomis prisidengdami demokratijos kauke? Kolega kogero laikas butu antidepresantu doze padauginti!!!   
k 2014-03-19 15:32:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
mus apsaugos universalus ministras-OLEKAS   ATSAKYTI
Endriu 2014-03-19 15:17:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
JAV garantuoja Ukrainos vientisumą. 1994m. Budapešto memorandumas.
JAV garantuoja Lietuvos saugumą. 2014m. J. Bidenas. Lietuva. Vilnius.   ATSAKYTI
Alytiškis 2014-03-19 14:39:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
suprato kad baigėsi jų pasaulinis viešpatavimas ir atėjo klimaksas.... nereik seneli Lietuvai tų tavo jankių, Lietuvos vyrai dar neimpotentai, sugebės patys apsigint....karas tai ne lova, čia viagra nepadės.....   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
DABAR RODOMA
Vilniaus centre užpultas Anušauskas su žmona: ieško kaltininko
REKLAMA
Amanda Liberty myli savo seną šviestuvą (nuotr. SCANPIX)
Daiktus mylintys žmonės, anot jų pačių, susiduria su visuomenės nepakantumu ir patyčiomis.  Britė Amanda Liberty myli savo seną šviestuvą, tačiau ne kaip kolekcinę ...
Praėjusio amžiaus pandemijos virusas mutavo keliskart: antrosios bangos metu nusitaikė į jaunus ir sveikus (nuotr. Vida Press)
Virusas, anksčiau niekuo nesiskyręs nuo ankstesnių metų gripo virusų, mutavo ir staiga tapo siaubingas mirtis Šiaurės Amerikoje ir Europoje nešančia stichija. 1918-ųjų rudenį ...
Princesės Dianos žūtis: nulėmė smulkus sužeidimas, bet „netinkamoje vietoje“ (nuotr. SCANPIX) tv3.lt fotomontažas
Vienas žymiausių pasaulyje patologoanatomų savo knygoje atskleidė, kad 1997-aisiais tragiškoje avarijoje žuvusi princesė Diana mirė dėl gana smulkaus ir jo karjeroje itin retai ...
Asociatyvi (nuotr. SCANPIX)
Didžioji Britanija ir Europos Sąjunga (ES) antradienį bandys atnaujinti prekybos derybas – prasidės lemiama derybų savaitė, kuri galbūt parodys, ar dar yra vilčių pasiekti ...
Donaldas Trumpas (nuotr. SCANPIX)
Europos Sąjunga (ES) šeštadienį paragino Jungtines Valstijas „persvarstyti“ sprendimą nutraukti ryšius su Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).  Apie tai, kad JAV ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų