G8 šalys imsis priemonių prieš Šiaurės Korėją

Didžiojo aštuoneto (G8) šalių užsienio reikalų ministrai kritikavo Šiaurės Korėjos raketos paleidimą ir teigė esantys pasiruošę imtis veiksmų dėl įsipareigojimų nevykdymo, skelbia „RIA Novosti“.

„Mes, G8 šalių užsienio reikalų ministrai, smerkiame Šiaurės Korėjos raketos paleidimą. Tai reiškia Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos 1695-osios, 1718-osios ir 1874-osios rezoliucijų pažeidimą“, – teigiama ministrų pranešime.

JAV, Pietų Korėjos ir Japonijos pareigūnų pranešimu, Šiaurės Korėja penktadienį paleido nešančiąją raketą „Unha-3“ („Paukščių takas“), kuri po kelių minučių skrydžio subyrėjo ore ir nukrito į vandenyną.

Raketos su ryšių palydovu „Kwanmenson-3“ („Ryškioji žvaigždė“) paleidimu Šiaurės Korėja norėjo pagerbti šalies įkūrėjo Kim Ir Seno atminimą.

„Kadangi raketos paleidimas turi įtakos taikai ir stabilumui regione, raginame Šiaurės Korėją susilaikyti nuo panašių misijų, naudojantis balistinių raketų technologijomis, ar kitų veiksmų, kurie blogina situaciją Korėjos pusiasalyje, – sakė G8 šalių užsienio reikalų ministrai. – Esame pasiruošę su kitais apsvarstyti atsakomąsias priemones į Šiaurės Korėjos veiksmus, kurie pažeidžia JT Saugumo Tarybos rezoliucijas, ir prašome atitinkamo tarybos atsakymo“.

Pranešime Pchenjanas taip pat raginamas laikytis tarptautinių įsipareigojimų.

G8 šalių ministrų susitikimas Vašingtone baigėsi ketvirtadienį.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų