Vidmantas Valiušaitis
2008.08.12 10:06

„Turiu tik vieną akį, todėl kartais galiu ko nors nepastebėti; bet aš tikrai nematau to ženklo“, – sakė Horacijus Nelsonas, garsus anglų laivyno admirolas, net ir su viena akim 1801 m. mūšyje prie Kopenhagos sunaikinęs danų laivyną.

Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis turi dvi akis, bet panašu, kad ir su abiem jis kažką pražiūrėjo. Praėjo dar tik keturios aktyvių kovos veiksmų dienos, o kalbų apie „konstitucinės tvarkos atkūrimą“ separatistinėje Pietų Osetijoje nebegirdėti, nepaisant to, jog tai buvo pagrindas prabilti gruzinų haubicoms.

Priešingai, šiandien jau skelbiama, kad Rusijos pajėgos užėmė Gruzijos teritorijoje esančius Zugdidžio ir Gorio miestus, tankų ir šarvuočių daliniai artėja prie sostinės Tbilisio, tuo tarpu Maskva visiškai nepaiso to, jog „Gruzija deklaruoja savo pasirengimą tuoj pat pradėti derybas su Rusijos Federacija dėl ugnies ir karo veiksmų nutraukimo“. Rusijos agresijos nesustabdo net ir Gruzijos prezidento paskelbtos paliaubos.

Rusijos atsakas pasirodė triuškinantis, tačiau net ir JAV prezidentas George‘as W.Bushas premjerui Vladimirui Putinui kol kas pareiškė tik savo „didelį susirūpinimą“ dėl „neproporcingo Rusijos atsako“.

REKLAMA

Kokio gi „proporcingo“ Rusijos atsako tikėjosi M. Saakašavilis, leisdamasis į šią karinę avantiūrą? Manė, kad padegs kelis namus Cchinvalyje ir rusai išsigandę bėgs? Nejau galėjo manyti, kad Putino Rusija, parodžiusi neišpasakytą nuožmumą ir žiaurumą Čečėnijoje, nuolankiai priims gruzinų antausį ir tarptautinį pažeminimą? Ar jis tikėjosi sulaukti NATO pajėgų talkos gruzinų mūšyje už Pietų Osetiją?

Kam gi neaišku, kad čia ne gruzinų ir osetinų, bet Tbilisio ir Maskvos byla. Rusų generolai ir FSB karininkai osetinų vardu valdo šią nedidelę (vos 3900 kv. km ir tik 72 tūkst. gyventojų) teritoriją, kuri strategiškai vis dėlto yra labai svarbi, kadangi sudaro prielaidas, drauge su atsiskyrusios Abchazijos marionetinėmis struktūromis, manipuliuoti visos Gruzijos socialine raida ir politine orientacija.

Tai faktai, kurių neįmanoma nei ignoruoti, nei į juos neatsižvelgti, sprendžiant Gruzijos tapatybės, jos valstybinio suvereniteto, tarptautinės integracijos problemas. Bandymai veikti jėga (o ypač kai jėgos dar ir nedidelės), ne diplomatinėmis priemonėmis, veda į neišvengiamą akligatvį – tokį akligatvį, kur karinis sutriuškinimas tegali būti tik ilgalaikių Gruzijos problemų pradžia, ne pabaiga.

Situacija, kurioje Gruzija yra atsidūrusi šiandien, tiesą sakant, irgi nėra iš dangaus nukritusi, bet daugiau ar mažiau nuosekli jos politinės raidos, apspręstos tautos mentaliteto, jos politinės kultūros bei šalies geopolitinės padėties, pasekmė. Kai 1992 m. gruzinų pučistų tankai atidengė ugnį į prezidento Zviado Gamsachurdijos rūmus ir iš ten išmušė šalies vadovą, buvo akivaizdu, kad Gruzijos problemos dar tik prasideda. Eduardas Ševardnadzė į prezidento pareigas atvažiavo, galima sakyti, „ant tanko“, kaip „išvaduotojas“ nuo tariamai despotiško režimo, kuris jau prieš tai, po nesėkmingų ginkluotų konfliktų, buvo praradęs Abchaziją ir Pietų Osetiją.

REKLAMA

Paskandinęs šalį korupcijos liūne, visiškai nustekenęs šalies ūkį, bet nė per nago juodymą neįstengęs pajudinti Abchazijos ir Pietų Osetijos problemos, E. Ševardnadzė irgi buvo išvarytas iš prezidento pareigų su basliu, vadinamosios „rožių revoliucijos“, atvedusios į šalies vadovo pareigas M. Saakašvilį. Praėjusių metų politinė krizė Gruzijoje, kai M. Saakašvilis tik per plauką išsilaikė valdžioje, susilaukęs rimtų Vakarų valstybių priekaištų dėl nedemokratiškų valdymo metodų, parodė įtampų ir visuomeninės priešpriešos mastą šalyje, kurioje politinio dialogo kelias yra beviltiškai diskredituotas.

Žinoma, galima populistiškai guostis, kad „rusai trukdo“ gruzinams tvarkytis namuose. Aišku, kad „trukdo“, aišku, kad jie ten veikia, aišku, kad gina ir gins ne Gruzijos, bet Rusijos strateginius interesus Kaukaze. Ir pirmiausiai – energetinius, kuriems naftotiekis Baku-Džeichanas, nutiestas iš Azerbaidžano į Turkiją per Gruzijos teritoriją – vienintelis Kaspijos naftotiekis, aplenkiantis Rusiją – rimtas iššūkis šios didvalstybės „energetinei programai“.

Bet argi kitaip buvo Baltijos valstybėse, argi čia rusai neturėjo ir neturi savo strateginių interesų? Argi prarasti Taliną, Rygą, Ventspilį, Liepoją, Klaipėdą – svarbius Baltijos jūros uostus, prie kurių Rusija šimtmečiais veržėsi – buvo jiems mažesnis iššūkis? O vis dėlto haubicos čia nešaudė, nors aukų irgi buvo. Aišku, turėjo įtakos ir istorinių aplinkybių sąlygotas truputį skirtingas Baltijos valstybių politinis statusas, nevienoda Baltijos šalių ir Kaukazo respublikų atžvilgiu nusistovėjusi tarptautinė opinija, kai kurios kitos aplinkybės, bet svarbiausias veiksnys, mano nuomone, vis dėlto buvo politinio proceso raida.

REKLAMA

Vargu ar būtume šiandien NATO ir ES nariai, jeigu būtume pasidavę omonininkų ar „burokevičininkų“ provokacijoms ir „Šalčininkų respubliką“ pamėginę susigrąžinti jėga. Tai būtų buvęs tiesioginis įgaliojimas imperininkams „atstatyti tarybinės konstitucijos“ veikimą. Ką tai reiškia – iliustruoja degantys Tbilisio priemiesčiai. Gruzinams, deja, pritrūko šiaurietiško santūrumo, išminties, kantrybės, blaivios nuovokos, jie pasidavė kaukazietiškam impulsyvumui ir krito į jų priešo iškastą žarijų duobę.

Rusijos veiksmų, savaime aišku, pateisinti negalima, jos atsakas neadekvatus – žiaurus, brutalus, persmelktas aklo keršto. Bet argi ko gi kito galima buvo laukti iš dabartinės Rusijos? Deja, tai nekeičia apgailėtinos Gruzijos padėties – ji šiandien yra nepalyginamai blogesnė, negu buvo olimpiados atidarymo išvakarėse. Sugrįžti į rugpjūčio 8-ąją nebeįmanoma, nes situacijos šeimininkė – jau Rusija. Panašu, kad N. Medvedevas, ne M. Saakašvilis dabar jau diktuos paliaubų sąlygas, nepaisant retorikos Vakaruose. Jei NATO nedrįso pastoti kelio net ir nedideliam rusų desantininkų būriui Prištinos oro uoste 1999-aisiais, kada Aljanso pajėgos jau stovėjo ten išrikiuotos, tai tikrai jie nepradės, britų generolo Michaelo Jacksono žodžiais, „trečiojo pasaulinio karo“ Kaukaze.

Daugiausia, kas įmanoma padaryti dabar, tai kuo greičiau sustabdyti tolesnį Gruzijos naikinimą ir beprasmį žmonių žudymą. Tai energingai bando daryti Prancūzija, šiuo metu pirmininkaujanti Europos Sąjungai. Kai kurie praradimai, kuriuos jau patyrė ir greičiausiai dar patirs nelaimingoji Gruzija, galimas daiktas, yra negrįžtami. Manau, kad jos padėtis šiandien yra žymiai blogesnė, nei Lietuvos 1920 metais, kad gyvenome be Vilniaus ir Klaipėdos krašto.

REKLAMA

Tarp mūsų ir gruzinų skirtumas yra tas, kad lietuviams, nepaisant visų kvailysčių, kurių jie per amžius yra pridarę, ačiū Dievui, visuomet kažkaip užtekdavo proto nesileisti į beprotybes, kurios būtų turėjusios nepataisomų padarinių. O juk buvo karštakošių, kurie siūlė ir Klaipėdos kraštą „vaduoti“ jėga, pasiunčiant ten Lietuvos kariuomenę, kada po Vokietijos pralaimėjimo Pirmajame pasauliniame kare tą sritį valdė silpna prancūzų įgula. Buvo iniciatyvų pulti Lenkiją drauge su vokiečiais 1939-aisiais ir atsiimti Vilnių. Į tas avantiūras neįsivėlėme. Tai buvo taktiniai pralaimėjimai, bet strateginės pergalės, ilgainiui lėmusios teisinius Lietuvos argumentus į šalies teritorinį integralumą.

Gruzinai šitų argumentų neteko. Britų apžvalgininkas Anatolis Lievenas mano, kad žygis į Cchinvalį buvo lemtinga Tbilisio klaida, dėl kurios dabar ji, ko gero, jau negrįžtamai prarado Pietų Osetiją ir Abchaziją. Tačiau A. Lieveno prielaida, kad be šių atsiskyrusių (arba greičiau – atskirtų) autonominių darinių Gruzijos kelias į NATO ir ES gali palengvėti – labai optimistinė.

Beveik tikra, kad „kriminalinio režimo“ pašalinimo iš Pietų Osetijos klausimas jau nebebus paliaubų sąlygų dalis. Tuo tarpu prezidento M. Saakašvilio administracijai, o drauge – ir visiems gruzinams Tbilisio prieigas jau beveik pasiekusios rusų tankų kolonos nieko gera nežada. „Kartais demokratiniai lyderiai daro dalykus, kurie sukelia dideles problemas savo kraštui, – vakar sakė Rusijos ambasadorius Jungtinėse Tautose Vitalijus Čiurkinas. –  Kartais tiems lyderiams reikia pamąstyti, kiek jie naudingi savo tautai“.

Rusija, žinoma, padarys viską, kad ir trečiasis nepriklausomos Gruzijos prezidentas patiems gruzinams atrodytų buvęs visiškai „nenaudingas“. Apgailėtina, kad turėdamas abi akis, jis nepajėgė matyti tiek daug ženklų, kurie iš anksto rodė, jog priemonės, kuriomis Gruzija pabandė spręsti savo problemas, yra netinkamos ir laimėjimo jo šaliai atnešti negali.

Saulius
2008-08-12 10:36:59
Apgailėtina, kokie mes gabūs praeities orakulai. Visada smagu paspardyt dvesiantį kuiną. O juk galima būtų ištiesti pagalbos ranką. Iki tokios minties Autorius neprimąstė?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Pilypas iš kanapių 2010-06-24 08:01:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O koks čia yra linksnis "Geras straipsnis, Bravo, VidmantAS ValiušaitIS"! - ?   ATSAKYTI
priminimas 2008-09-22 00:28:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nejaugi autorius Valiušaitis nepamena Rusijos provokacijų Gruzijoje?

Jei jis ne vien rašo, bet dar ir skaito, turtų prisiminti straipsius apie Rusijos lėktuvus Gruzijos teritorijoje, įtampą prieš konfliktą, provokacijas ir t.t.

Jei tave gatvėje chuliganas provokuos neva prašydamas degtukų.. Ką darysi?

Jei neturėsi degtukų, gausi galvon, kad neturi, o jei turėsi - kodėl ne mlynom galvutėm.

Tas, kas muštynes provokuoja, nelabai jau ir žiūri kaip auka pasielgs. Rusijos veiksmai prieš tą karą buvo provokuojantys ir tik laiko klausimas buvo kada viskas prasidės. Nepriklausomai nuo Gruzijos elgesio.

Keista, kad lyg ir protingas vyras, tokių paprastų dalykų nesupranta.

Lyg Gruzijos koks nors "geras" elgesys galėjo tą konfliktą pašalinti.. Naivu, mielas Valiušaiti.

Gal ir Lietuvos okupacijos nebūtų atsitikę, jei anais laikais Lietuva būtų geriau elgusis Rusijos atžvilgiu?   ATSAKYTI
nemalonu skaityti 2008-08-17 16:12:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ne be reikalo Rusijos vandalai džiaugiasi valiušaičiu, kad gina juos. Gėda Lietuvai dėl tokių.   ATSAKYTI
Jonas 2008-08-14 16:34:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Valiušaiti, kokios ten galėjo būti diplomatinės priemonės? Jeigu Rusija apginklavo Osetinus ir pastoviai juos ant gruzinų siundė. Tai Gruzijos kaimą apšaudo, dai dešimt žmonių nužudo, tai kareivius sumuša. Ką dar čia galima susiderėti, jei Rusijos tiklslas yra nuversti dabartinę Gruzijos vyriausybę, o ne derėtis? Negi pats pamiršai kokios provokacijos dėjosi Lietuvoje, nors Lietuvos vyriausybė ir bandė visaip derėtis su tuometine Sovietų Sąjunga? Jeigu pamiršai, tau Tomas Šernas gali priminti.
Gruzija patyrė didelių nuostolių, tačiau jai pavyko parodyti tikrąjį Maskvos veidą ir internacionalizuoti konfliktą. Gal dabar pavyks prisiprašyti tikrų taikdarių. Rašai totalų absurdą.   ATSAKYTI
Autoriui 2008-08-14 14:40:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gerb. Autoriau, susiraskit ir pasiskaitykit dviejų gruzinų-ambasadorių interviu. Jūsų kritiškos mintys jau panaudotos ideologiniame kare kaip argumentas Rusijos naudai. Nepraleiskit progos pasidaryt išvadas apie praleistinas progas kritinei nuomonei pareikšti...   ATSAKYTI
Rusija 2008-08-14 02:22:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Только круглые идиоты и отпетые двоечники не могли и не могут осознать того факта, что пока мы с Грузией в дружбе - Кавказ наш...
Первый результат: с Кавказом Россия может попрощаться. Дело будет медленное, судя по желанию российского населения, кровавое, но неизбежное.
Второй результат: прощай даже видимость дружбы с Украиной. Начнётся (уже началось) с Черноморского флота.
Третий результат: пустыня вокруг. Уж если даже батька молчит, то это молчание весомее любых речей.
Четвёртый результат: в восьмёрке нас теперь даже за "шестёрку" держать не будут.
И пятый: об олимпиаде 2014 ещё есть охотники поговорить?
Думаю, что всплывут и другие "достижения".
   ATSAKYTI
Pavel Felgengauer 2008-08-14 02:04:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
С чем Грузия подошла к войне

Анализ качественного состава, стратегии, вооружения

Политически и в военном смысле ситуация в Закавказье значительно упростилась. Президент Южной Осетии Эдуард Кокойты, который, как сообщают, бежал из Цхинвали в Джаву к российской границе, продолжает рассказывать по телефону журналистам всякие байки о ходе боев, но армия самопровозглашенной республики Южная Осетия фактически сметена. Остались более серьезные игроки — Россия, Грузия и Абхазия, которая 9 августа без всяких предлогов или каких-либо провокаций, но при прямом участии российских военных, напала на верхнюю часть подконтрольного грузинам Кодорского ущелья, открыв против Грузии «второй фронт». Наши самолеты бомбят Грузию, наши танки вошли на грузинскую территорию и ведут огонь. Грузинские солдаты стреляют в ответ.

Идет российско-грузинская война, в ней окончательно решится судьба отколовшихся в начале девяностых Южной Осетии и Абхазии.

Эта война назревала давно, но формальным предлогом послужил подрыв 31 июля на самодельной радиоуправляемой мине машины грузинской полиции на объездной дороге у села Эредви к востоку от Цхинвали. Российские миротворцы успели провести расследование и установить, что были использованы два

122-мм гаубичных снаряда российского образца. Полицейская «Тойота» была разбита в хлам, пять грузин ранены. Буквально на том же месте 4 июля на подобной же мине была подорвана машина, в которой ехал глава временной прогрузинской администрации Южной Осетии Дмитрий Санакоев. После подрыва машину еще обстреляли, но Санакоев не пострадал, хотя его охранники были ранены. Санакоев был министром обороны в сепаратистском правительстве Южной Осетии, но потом разошелся с Кокойты и перешел на грузинскую сторону с группой преданных ему осетинских боевиков. Кокойты и его сторонники считают Санакоева предателем.

1 августа грузины нанесли ответный удар по осетинским позициям, впервые применив дальнобойные крупнокалиберные винтовки. Не ожидавшие такого сепаратисты понесли заметные потери и в свою очередь ответили минометным обстрелом грузинских сел, что было зафиксировано российскими миротворцами. В последующие дни осетины начали активно провоцировать полномасштабный конфликт, очевидно пытаясь втянуть в него Россию, что им в конце концов вполне удалось.

Кокойты делал грозные заявления о том, что зачистит от грузинских сил грузинские деревни в Южной Осетии. В регион были подтянуты осетинские подкрепления из состава формирований, развернутых на границе с Ингушетией в зоне осетино-ингушского конфликта. Начался сбор добровольцев на Северном Кавказе — казаков и прочих. Каждодневно Кокойты объявлял о серьезных боях с грузинами, хотя по большей части, как подтверждали наши миротворцы, это были выдумки или преувеличения. Одновременно осетины отказывались вести какие-либо переговоры с грузинами и все более настойчиво требовали прямого российского военного вмешательства.

7 августа осетины перешли от слов к делу и вместо вялых перестрелок начали ураганный минометный обстрел грузинских сел вблизи Цхинвали, в чем принял активное участие осетинский миротворческий батальон. К вечеру 7-го стало известно, что в результате грузины понесли существенные потери — 10 убитых, 50 раненых, по большей части из числа мирных жителей.

Президент Михаил Саакашвили принял решение отменить объявленное было одностороннее перемирие, которое все равно не соблюдалось, и начать давно подготовленную грузинскими военными операцию по разгрому осетинских сепаратистов в районе Цхинвали. На грузинской стороне, на осетинской, на абхазской и в России было и есть немало желающих повоевать — решить сложные кавказские этнические вопросы на поле боя.
Грузинские военные начали в полночь 8 августа ночную армейскую наступательную операцию в Южной Осетии и буквально в несколько часов смели с поля боя осетинские формирования. Осетинские деревни и все высоты вокруг Цхинвали были захвачены, а квартал правительственных зданий в центре города разрушен прицельным артогнем. (По другим данным — установками залпового огня типа «град», который не разбирает, где правительственные здания, а где жилые дома. — П.Ф.) В?Цхинвали началась паника, организованное сопротивление прекратилось. Прекрасно организованным и неплохо вооруженным грузинским войскам, их подавляющему огневому превосходству осетины могли в лучшем случае противопоставить личное мужество отдельных бойцов. Днем 8-го грузинская пехота и танки довольно легко вошли в Цхинвали, подавляя оставшиеся разрозненные очаги сопротивления. Население попряталось в подвалы, город в результате обстрелов и боев существенно пострадал. Точные цифры гражданских и военных потерь осетин в ходе грузинского наступления сегодня никому не известны, в особенности югоосетинским начальникам, заранее бежавшим из обреченного города.

Хотя грузинское наступление не было непосредственно направлено против российских миротворцев, они понесли потери в ходе обстрелов и перекрестного огня — до 15 убитых и много раненых — до 150, по некоторым сведениям. В состав нашего миротворческого батальона в Южной Осетии входит до роты чеченских бойцов из состава батальона «Восток» ГРУ ГШ Сулима Ямадаева, которого как раз во время начала полномасштабного конфликта в Южной Осетии следственный комитет Генпрокуратуры объявил в розыск. Во время грузинского наступления 8 августа российские миротворцы играли пассивную роль.
За четыре последних года военные расходы Грузии выросли в 30 с лишним раз, с 30 млн долл. в последний (2003-й) год Эдуарда Шеварднадзе до одного млрд долл. в прошлом 2007-м, достигнув 9—10 процентов ВВП. На 2008-й грузинский парламент утвердил военные расходы в 800 млн долл., в июле их увеличили до 1 млрд, а с началом войны оборонные расходы Грузии могут за год превысить 3 млрд долл.

Очень большие для Грузии деньги были потрачены так. В Грузии прекратили призыв и сформировали боеспособную регулярную добровольческую армию численностью более чем в 30 тыс. Утверждена концепция народной «тотальной обороны», но корпус резервистов предполагаемой численностью в 100 тыс. формируют по-американски, создавая добровольную национальную гвардию. По утверждению грузинского минобороны, на май этого года подготовлено до 40 тыс. резервистов из числа не служивших граждан-добровольцев, и есть еще активный резерв из отслуживших в ВС численностью до 25 тыс. человек. В настоящее время в Грузии формируются первые 4 бригады национальной гвардии на основе уже сформированных территориальных батальонов. Мобилизация грузинских резервистов, объявленная Саакашвили 8 августа, полностью обеспечена запасами вооружения, боеприпасов и техники советского образца. С середины мая в Грузии идут массовые сборы резервистов на переподготовку. Сегодня к началу полномасштабного вооруженного конфликта Грузия подошла в состоянии высокой мобилизационной готовности. Части национальной гвардии могут быть использованы для выполнения вспомогательных оборонительно-охранных задач. В случае затяжного конфликта резервисты могут служить источником пополнения для регулярных частей.

Грузинская армия состоит из 6 регулярных бригад. Четыре грузинские пехотные бригады являются вполне самостоятельными соединениями по 3300 человек и состоят из 3 пехотных батальонов по 591 человеку, одного бронетанкового (механизированного) батальона, артиллерийского батальона, рот связи, тыла, инженерно-саперной. Значительная часть личного состава грузинской пехоты прошла обкатку в Ираке, где сегодня развернуто более 2 тыс. грузинских военнослужащих. 9 августа объявлено, что с помощью американцев грузинский контингент будет срочно переброшен на родину для защиты страны от агрессии. В тот же день в Грузии объявлено военное положение.

Грузинские пехотные бригады подготовлены прежде всего для ведения боевых действий в горно-лесистой местности и по штатному расписанию вооружены минометами. Вся остальная артиллерия, самоходная и буксируемая, а также системы залпового огня (РСЗО) сведены в единую артиллерийскую бригаду. Сравнительно малые размеры потенциального театра военных действий в Абхазии и Южной Осетии, а также достаточно густая сеть дорог позволяют грузинскому командованию маневрировать сведенными в единый кулак тяжелой артиллерией и РСЗО, создавая огневое превосходство в нужное время и в нужном месте. Именно точное и массированное применение артиллерии позволило грузинским военным быстро разгромить осетинские формирования и фактически захватить Цхинвали, понеся сравнительно незначительные потери — до 50 человек убитыми, по оценкам российских военных, 30 — по заявлению Саакашвили.

Части грузинского армейского спецназа сведены в бригаду специального назначения. ВВС состоит из 6 эскадрилий. Две вертолетные транспортные, две ударные со штурмовиками Су-25 и вертолетами Ми-8, Ми-17, Ми-24. Одна эскадрилья учебно-боевая и еще одна беспилотников (БПЛА). Зенитно-ракетные комплексы собраны в составе ВВС, а армейские части насыщены ПЗРК (передвижные зенитно-ракетные комплексы.) Создан, оборудован и функционирует современный единый операционный командный центр ведения воздушной войны. Территория Грузии, включая Абхазию и Южную Осетию, накрыта единым радиолокационным полем.

В составе грузинского МВД 15 000 полицейских, есть также несколько спецбатальонов, развернутых в зоне противостояния в Абхазии и Южной Осетии, где соглашения о прекращении огня строго ограничивают или вовсе запрещают присутствие армейских частей. Есть батальон полицейского спецназа в Тбилиси, оснащенный и обученный противостоять массовым беспорядкам (типа ОМОНа).
Вцелом нынешняя организация военных сил Грузии выглядит сбалансированной, она соответствует возможностям государства и насущным задачам. Грузины закупили несколько десятков израильских БПЛА различных размеров и назначения. Израильские БПЛА способны собирать и передавать в режиме реального времени разведданные о противнике в любое время дня и ночи, включая GPS-координаты целей. Закуплена израильская компьютерная система управления боевыми действиями и целеуказания, сопряженная с БПЛА. Закуплены израильские 155-мм самоходные гаубицы, способные использовать данные БПЛА для высокоточной стрельбы с GPS-прицеливанием на дальности до 40 км.

Артиллерия и РСЗО «град» советского образца, которых у грузин немало, не могут быть впрямую интегрированы в компьютеризированную сеть современного высокоточного применения огневых средств поражения. Но, по словам замминистра обороны Бату Кутелия, рассматривается частичная интеграция: существенное повышение точности стрельбы с использованием данных БПЛА для корректировки в реальном времени. Грузинские начальники утверждают, что с помощью израильтян модернизировали 7 штурмовиков Су-25 для применения ночью и в плохую погоду. В ходе наступления на осетинские позиции 8 августа грузинские военные показали, что могут воевать ночью, используя непосредственную поддержку ударной авиации и тяжелой артиллерии, когда их противники — разномастные формирования.

В Москве и в Цхинвали очень недооценили боевые возможности сегодняшней Грузии. Молниеносный разгром осетинских сепаратистов застал врасплох российское руководство и командование. У нас рассчитывали, что при определенной российской поддержке, как во время войн в начале девяностых, силы сепаратистов смогут сдержать, измотать, а потом и отбросить слабую грузинскую армию. Это выглядело бы внешне прилично — воюют, мол, сепаратисты, а Россия — в стороне. Но уже 8-го пришлось срочно вводить на грузинскую территорию и с ходу бросать в бой 19-ю Владикавказскую мотострелковую дивизию с танками и самоходной артиллерией. 9 августа подошли на помощь части 76-й Псковской дивизии ВДВ и армейский спецназ, которые сегодня используются в боях вблизи Цхинвали в качестве пехоты. Во Владикавказе развернут специальный оперативный штаб по координации вторжения в Грузию во главе с главнокомандующим Сухопутными войсками Владимиром Болдыревым.

По словам президента Дмитрия Медведева, «наши миротворцы и приданные им части в настоящий момент осуществляют операцию по понуждению грузинской стороны к миру». По правде речь, конечно, идет о полномасштабной военной операции против соседней православной страны. Сегодня очевидно, что формирования осетин и всякие добровольцы пригодны только для выполнения вспомогательных задач. По словам наших официальных лиц, наши военные «выдавливают грузинские подразделения» за административную границу Южной Осетии, как бы оставаясь в зоне ответственности миротворческих сил. Российские десантники и спецназ начали штурм сел вокруг Цхинвали, населенных грузинами.

Боевые корабли Черноморского флота вошли в грузинские территориальные воды у абхазских берегов. Российские ВВС наносят бомбово-штурмовые удары по военным, экономическим и гражданским объектам по всей территории Грузии. В черноморском городе-порте Поти от российских бомб погибли 6 человек, десятки убитых и раненых на военной базе Сенаки в Западной Грузии и на аэродроме Вазиани вблизи Тбилиси. В городе Гори российские бомбы убили по меньшей мере 20 мирных жителей. В субботу наши военные признали, что грузинские ПВО сбили два самолета: штурмовик Су-25 и сверхзвуковой дальний ракетоносец-бомбардировщик Ту-22М3 (экипаж — 4 чел., взлетный вес до 124 т, длина — 43 м). Один пилот взят грузинами в плен, остальные могли погибнуть. Кутелия утверждает, что грузины сбили уже 6 наших самолетов. Наши самолеты также постоянно бомбят занятую грузинами верхнюю часть Кодорского ущелья на территории Абхазии, поддерживая операцию по зачистке данной территории. Естественно, абхазы утверждают, что это они, мол, бомбят…

Но грузинская армия сегодня еще не разбита, а в результате мобилизационного развертывания ее численность и боевые возможности будут только возрастать. Российские военные, брошенные в Южную Осетию, остаются в зоне поражения грузинской артиллерии. В октябре кавказские перевалы закроет снегом до конца следующего мая. А погода в горах будет почти постоянно нелетная. Наши военные могут оказаться в отчаянном положении.
Тем временем
С карт Google исчезли Грузия, Армения и Азербайджан
На интернет-карте мира Google-Maps компании Google стерты обозначения дорог, рельефа и населенных пунктов Грузии, Армении и Азербайджана. На месте стран — белое пятно.
Павел Фельгенгауэр
обозреватель «Новой»
novayagazeta.ru, 10.08.2008

   ATSAKYTI
to 23 08 49 2008-08-14 01:33:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
po kitu straipsniu tą patį komentą įdėjai naudodama nicką kalašnikovo tiesa, neatsargiai darbuojies, nors ko norėti , jau šešta para, visgi neužmiršk tyrimų pasidaryti   ATSAKYTI
vostok 2008-08-13 23:33:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visi prisimena pirmos dienos "gruzinų" salvių į Chinvalį, kurias kažkaip RTR iškart gavo, video. Ar čia patys gruzinai RTR jas draugiškai perdave ar "kolegos" is RTR "draugiškų" organizacijų pasistengė? Gražūs ugnies pliūpsniai aukštų medžių fone. Šiandien RTR korespondentas iš tos pačios vietos dar vieną reportaža parodė, ranka mostelėjo kur sistemos stovėjo, kryptį į kur šaudė parode, tik va .... pamiršo medžius pasodinti - medžiu tai nėra, o ir gruzinų įtvirtinimai rimti, tokie, kurie nuo "taikdariu" remiamų vargšų osetinų artilerijos apšaudymų apsaugo. O čia dar ir kitas žurnalistas pasistengė, pasigyręs, kad 42 armijos čečenu "Vostok" batalionas "sekmingai" sudalyvavo. Kaip ne kaip GRU, Specnaz o iš esmės patys zinote kas, o jei nežinote, tai Kadyrovas pats pasakė, kad galvažudžiai kaip reta, net jo kortežo nepagerbė. Taigi, kas gali paneigti, kad, tyliai tyliai "Vostok" vyrai nuėjo, niekam nežinant (GRU kaip ne kaip) paleido tuziną raketų iš portatyvinės sistemos link Cchinvalio. Abchazai nežino – va, mano, bjaurūs gruzinai pažadus laužo ir į mus šaudo - na jums atgal. Gruzinai supyko, karšti gi žmonės, mes juk kalniečiai, žodžio laikomės, o jūs... ir irgi nepagailėjo. "Vostok", o prie ko čia jis, jiems savo kaltę už prezidento negerbimą ir didžios valstybės pajėgu "diskreditaciją" išpirkti reikia. Taigi pasekmės - ugnis, triukšmas, taiki valstybė į ūsą šypsosi, vakarams pilvą sopa. Visi galai į vandeni ir kai kas laimingi. Reziume ... ir antraji pasaulini kara Lenkija pradejo taikia vokiecių radijo stotį užpuldama. Tik vėliau taip sakant "išvaduotojai" pasauliui tiesą atskleidė
   ATSAKYTI
Rusijos sulaikymo strategija ir stratega 2008-08-13 23:08:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na dabar konservatoriai turi tris durnelius. Ažubalį, kuris stabdo karinį rusų tranzitą, Razmą, kuris uždraus olimpiadą. Na ir dvi bobas-Degutienę ir Ratauskienę, kurios irgi visais klausimais turi įdomią nuomonę, tai jas galim abi priimt už vieną. Jei norit stabdyt Rusiją, tai ko nevažiuojat padėti Saakašvilio gruzinams? Juk pagalba smerkimais ir avantiūristiškais pasiūlymais tapo vienintele veikla per 7 opozicijoj praleistus metus. NATO ir ES nariais esam-daugiau sugalvot ką nors Kubiliaus bendražygiams per sunku.   ATSAKYTI
Lietuvis 2008-08-13 22:54:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vesk mus, Landsbergi, Kaliningrado vaduoti! Rusai silpni, mes - laimesim!   ATSAKYTI
Kalašnikovo tiesa 2008-08-13 22:13:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai malonu kad tapau bendriniu simboliu. Jei kas nors pasisako kitaip negu ura patriotai, tuoj pavadinami Kalašnikovu. Reiškia mūsų gretos auga. Ir kai kritinė masė išaugs iki reikiamo dydžio mes uždainuosim. Ar įsivaižduojat Kalašnikovų chorą? TAI KANONADA. O kai griaudi kanonada, tai visi Balbieriškio politologai iš baimės prideda į kelnes. Niekas nenori turėt reikalų su Kalašnikovu...
   ATSAKYTI
dar 2008-08-13 21:51:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kaip ne džiugaus Rusija šmeiždama ir meluodama, kai Lietuvoje atsiranda jos užtarėjų. Nedaro garbės portalui spausdinant prorusiškas proklamacijas. pašnekinkit dar Burokevičių, Jarmalavičių-- dar gražiau parašyas apie Rusiją ir dar didesnių klaidų pripidareš Gruzijai.    ATSAKYTI
Andrej Ilarionov 2008-08-13 21:45:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Илларионов: Россия проиграла войну
По итогам войны финансовые внешнеполитические и моральные потери России оказались более значительны, чем потери Грузии, считает бывший экономический советник Путина Андрей Илларионов. По его мнению, война с Грузией стала "блестящей провокацией, длительно готовившейся и успешно проведенной российскими силовиками, практически полностью воспроизведшими "поход Басаева в Дагестан" и начало второй чеченской войны". При этом российское руководство не достигло своей главной цели - смещения Михаила Саакашвили и изменения политического режима в Грузии. Стремление Грузии в НАТО, по мнению Илларионова, может только усилиться.
Еще одним итогом войны стало то, что международно признанным агрессором, введшим свои войска на территорию другого государства, стала Россия. Грузия, в свою очередь, стала международно признанной жертвой агрессии.
Илларионов подчеркнул также, что Россия оказалась практически в полной внешнеполитической изоляции. Интервенцию России в Грузии поддержала только Куба. "Ни Иран, ни Венесуэла, ни Узбекистан, ни даже Белоруссия не сказали ни слова в поддержку России", говорится в заявлении Илларионова.
Кроме того, как отмечает Илларионов, политическая "восьмерка" де-факто превращена в "семерку".
grani.ru,13.08.2008 09:31
   ATSAKYTI
ogi 2008-08-13 21:33:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
dabar pilnai tikiu, kad valiušaitis ne šiaip sau yra Pakso partietis ir gynėjas. Tokie straipsniai tik stimulas Rusijai spausti Lietuvą. Ne Saakašvilį kaltinti, bet autorius praleido progą bent patylėti. Išdavikų pakanka.   ATSAKYTI
Sunku PATIKĖTI 2008-08-13 21:09:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
, kad iš ties tikrą grynuolį intelektualą ir patriotą p. VALIUŠAITĮ apsuks aplink PIRŠTĄ pats Putinas , t.y. rusiškoji info propaganda ...tuo labiau greitai mintimis permetu p.VALIUŠAIČIO priškarinės Lietuvos taiklias analizes , dar Suomijos karą su Marnheimo ginybinės linijos fenomenu...ir tiesiog nesusiturėsiu pasakęs , kad šioje Kaukazo įvykių analizėje pasigedau tamstos VAIZDUOTĖS ,to vieno iš galingiausių mąstymo , apibendrinimo GINKLO (arba ĮRANKIO ).
EINŠTEINAS yra labai taikliai pastebėjęs , kad „ VAIZDUOTĖ svarbesnė už žinias “. Tai yra vidinė žmogaus galia gebėti APIBENDRINTI padrikus dalykus , procesus , santykius , įvykius , faktus , melus ir apgaules į vieną bendrą aiškų vidinį REGĖJIMĄ .
Man vaizduotė kužda PUTINO dialogą su spec. tarnybomis„ Liuboi cenoi spravocirovat GRUZIJU do voennogo vmešatelstva...oni ...kavkazci narod goriačii ...dolgo nevideržat “
Ir čia atsiliepia spec. vadukas „začem nam tak spešat ?“
O Putinas pyktelėjęs prideda „ Ty što hočeš otpustit PRIBALTOV i UKRAINU s gruzinskoi neftianoj truboj eščio dalše ot Maskvy? ....da plevat nam na Gruziju ....no čerez god evrosojus budet imet NEZAVISIMUJU TRUBU ot ROSII... a nam etogo dopustit NIKAK NELZIA “
Taigi Maskva kaunasi ne dėl Gruzijos , bet tiesiamo vamzdyno į EUROPĄ VISOMIS , net karinėmis priemonėmis ..... o jei reikės bus išprovokuotas ir pats AZERBAIDŽANAS ...BAKU per , sakysim Karabacho teritorinį konfliktą ... Skaldyk ir valdyk
Pons Valiušaiti čia tikrai ne vietoje minite kaukaziečių karštakošiškumą .....Nesu matęs labiau išlaikytų tikrai vyriškumo nestokojančių žmonių ...Ir tai kad Gruzijoje niekada nebuvo ir nėra vaikų namų ir internatų , kaip Lietuvoje man kaip tik byloja apie labai brandžią tautos laikyseną (našlaičius pasiima giminės )
KAUKAZAS visada kariavo su IRANU ir TURKIJA , kaip ir mes savo laiku su vokiečiais ir lenkais . Iš neskelbiamos rusų diplomatijos gelmių ( jau nuo Petro 1 -ojo laikų )yra teigiama , jeigu RUSIJA susitvarko su RYTAIS tada laimime EUROPĄ (VAKARUS )..taip mąsto imperiniai rusų strategai. IMPERIJAI išlaikyti reikia labai labai labai daug DOLERIŲ ( ne rublių ).
Sekantis žingsnis bus BAKU......va po to ateis eilė UKRAINAI ...i po to jau „pribaltams “.
Ar padės EUROPA ir NATO , štai kur esminis klausimas , ar ir gi NATO vadas pareikš „mes nekelsim 3 pasaulinio karo “...tie popieriai ..tie susitarimai ...nesu dar matęs EUROPOS atvirai susidūrusios su RUSIJA.
Ką galim padaryti daugiau , nei vien padėdami gruzinų tautai.
Be abejonės tai MALDA , šv. MIŠIŲ AUKA , aukokim , kad ir 10 centų bažnyčioje į švč. JĖZAUS ŠIRDĮ kuri nugali bet kokį blogį .
Ir dar ką galim padaryti , tai jau dabar ruošti strateginius išgyvenimo planus ...rusai turi ne vieną...kaip ir ČINGISHANO IMPERIJA , kuri buvo du kartus didesnė už ROMOS imperiją , bet niekaip negaliu suprasti kaip gi lietuviai sugebėjo sustabdyti ordas mongolų - totorių , nesuprantu tų detalių , neužteko būti tvirtais karisias , reikėjo karinio- politinio strateginio mąstymo ir tos galingos VAIZDUOTĖS su kuria Einšteinas ir daugelis kitų meno ir mokslo vyrų ir moterų pamatydavo tai , ko kiti niekaip įžvelgti neįgalėdavo   ATSAKYTI
Vidmantas V. – Imantui Melianui 2008-08-13 20:02:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dėkoju, kolega, už atoliepį. Nieko baisaus, kad nuomonės nesutampa. Nebūtina, kad visi žmonės visais klausimais galvotų vienodai. Kai kas nors nori ir labai stengiasi, kad taip būtų – atsitinka taip, kaip dabar atsitiko Gruzijoje. Demokratiškoje visuomenėje būtina išmokti gyventi, kalbėtis, nelaikyti savo priešais ir bendradarbiauti su žmonėmis, kurie ne visais klausimais galvoja taip, kaip mes. Iki to, deja, mums dar ilgas kelias. Nekalbant jau apie gruzinus.

Jūs visai be reikalo mano straipsnį vertinate kaip „Gruzijos veiksmų kritiką“. Juo labiau, tai nėra kažkokia Rusijos veiksmų apologetika, ką visiškai absurdiškai man bando primesti kai kurie kiti labai paviršutiniškai visą šią problematiką suvokiantys komentatoriai. Tai greičiau svarstymas, bandymas analizuoti tam tikrus veiksmus ir jų pasekmes. Didžioji politika yra ne vien tai kas yra sakoma, bet ir tai – kas nepasakoma, juo labiau – nepadaroma. Kai pirma padaroma, o paskui žiūrima kas iš to išėjo – tai vargu ar yra labai didelė politika. Politikams, juo labiau – iškilesniems, būdinga savo veiksmų pasekmes numatyti ir suvokti savo atsakomybę.
Žinoma, kad žvelgiant į visumą, Gruzija yra auka, Rusija – agresorė, jokių garantijų, kad ir mes kada nors vėl neatsidursime gruzinų vietoje. Lietuvai reikia palaikyti Gruziją ir su ja solidarizuotis jos tragedijos valandą. Bet tai nereiškia, kad lietuviams privalu nekritiškai reikšti savo „entuziazmą“ mosikuojant gruziniškomis vėliavėlėmis, stebėtis ir naiviai piktintis rusiškos meškos elgesiu arba dar blogiau – reikšti tokią „paramą“, kuri būtų tikra „meškos paslauga“ tiek Gruzijai, tiek pačiai Lietuvai. Tokie siūlymai, kaip Kaliningrado tranzito stabdymas, rodo ne ką kita, kaip mūsų politikų infantilumą, jeigu ne blogiau.

Dėl Klaipėdos krašto. Štai čia ir yra visa esmė, kad Klaipėdos kraštą „atsiėmė“ ne Lietuvos kariuomenė, įsiveržusi į kitos valstybės ginkluotų pajėgų kontroliuojamą teritoriją, bet sukilėliai, tegu ir pastiprinti persirengėliais iš Lietuvos. Antra, sukilimo scenarijus buvo suderintas su Vokietija, kuri buvo pažadėjusi nesikišti ir tik formaliai pareikšti protestą. Vokietijai buvo naudingiau, kad Versalio sutartimi nuo jos atskirtą Klaipėdos kraštą valdytų Lietuvą, bet ne Lenkija ar kita kuri stipri valstybė. Ir tai Lietuvai buvo labai nelengva pasiekti, kad Klaipėdos kraštas tarptautiniu mastu būtų pripažintas Lietuvos dalimi, tik 1928 m. Voldemaras su Stresemannu pasirašė sutartį, kuria Vokietija pripažino Klaipėdos kraštą Lietuva. Taigi, jeigu P. Osetijoje būtų įvykęs sukilimas, o tuo pačiu užtikrintas tokio žygio ir diplomatinis palaikymas, įskaitant bent iš dalies ir Rusiją, tada galima būtų vesti paraleles su Klaipėdos krašto istorija. Tuo tarpu šiuo atveju – visiškai skirtingi dalykai. Ir pasekmės skirtingos.

Tam tikra prasme teisus yra ***, gali būti, kad Saakašvilis turi „trečią akį“, t.y. kažkokius pokiliminius susitarimus, kurių prasmė paaiškės (arba nepaaiškės) kada nors vėliau. Bet tai tik prielaidos, kurių nė analizuoti rimtai neįmanoma, neturint tikros informacijos. Tuo tarpu faktas prieš akis: Gruzija parblokšta, jai padaryta milžiniška žala, kuriai atstatyti reikės ilgų metų, politinės pozicijos Rusijos atžvilgiu žymiai blogesnės nei prieš karą, politinė padėtis šalies viduje atšaukus karo stovį gali smarkiai paaštrėti ir t.t.
   ATSAKYTI
Ateik į mitingą 2008-08-13 18:05:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šį trečiadienį Katedros aikštėje 19:30

Galima padėti ir taip. Jūsų pėstininkų vis tiek neturi, siųsti nėra ką:) Ačiū AMBALUI, kad mūsų armiją sunaikino:(((((((   ATSAKYTI
Ar nori rusai karo? 2008-08-13 17:42:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Хотят ли русские войны? Не спрашивай у тишины. Под грохот танков и гранат Порядок вновь наводит русский брат. Спроси у цинковых гробов, В которых молодых сынов С земель соседских привозили Старухам, чтоб те слезы лили. Спроси у бравых тех ребят, Которые в Кремле сидят, К погонам звезды пришивают, Дубиной «мирной» угрожают. Спроси у «патриотов» с бритой головой, Как «мирно» те во тьме ночной «мочили» молдаван, таджиков, Кавказцев , черных и узбеков. Спроси у Польши и Литвы- Им о России снятся сны. Спроси у пражской у весны, - Хотят ли русские войны? Спроси у венгров, как когда-то На танках русские солдаты, По Будапешту рассекали, Вугорцев к миру «приучали». Тебе ответит старый финн, Проживший много – до седин, Как «мирно» русские войска Рвались сквозь зиму и снега. И белорос вам скажет коренной, Тот, чьи отцы из древних из литвин, Какой кровавой, дорогой ценой Им мир и братство подарил москвин. Когда Суворова орда Палила села, города… Спроси, спроси у Куропат- Там непокорные лежат. Спроси,- Что Украине братской, Заверенной в любви славянской, Из цепких рук большого брата, Зачем защит искать у НАТО? Спроси всех западных славян,- Как миру их учил Иван… Миролюбив солдат-Иван Бомбил Кабул, Афганистан. В их кишлаки и города Не мир пришел - пришла беда. Спроси у вдов, детей Чечни,- Хотят ли русские войны? Кто такой русский «миротворец», Тебе ответит гордый горец. Грузин, улыбчивый когда-то, Сквозь слезы просто промолчит. Под мирным танком русского солдата Сейчас его земля горит. ХОТЯТ ЛИ РУССКИЕ ВОЙНЫ? И от Китая до Литвы Найдется ль хоть один сосед, Который твердо скажет,- «НЕТ!»?
komentaras iš Baltarusijos grani.ru
   ATSAKYTI
2 Kaimietis 2008-08-13 17:29:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kad Rusija kalta - trivialu. Bet kokia iš to nauda? Kas ir kaip ją gali nubausti?    ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Ryklys (nuotr. SCANPIX)
Prie šiaurės-rytų Australijos Kvynslando valstijos pakrantės ryklys mirtinai sužalojo jauną narą, šeštadienį pranešė pareigūnai. Ryklys 20 metų vyrą puolė maždaug 14 val. ...
Ukrainoje (nuotr. SCANPIX)
Ukrainoje per pastarąją parą užregistruota 914 naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, o 15 anksčiau užsikrėtusių žmonių mirė, rodo šeštadienį paskelbti atsaką į ...
Katinas (nuotr. stop kadras)
Šeimininkė peržiūrėjusi savo namų vaizdo stebėjimo kameras negalėjo patikėti. Po šių įrašų ji nebenorės palikti savo augintinio vieno. Ida Myrin socialiniame tinkle pasidalijo ...
Ledukai (nuotr. stop kadras)
Moteris socialiniame tinkle nufilmavusi, kaip iš tikrųjų reikia šaldyti ledo kubelius tapo sensacija ir teigia, kad visą gyvenimą darė tai neteisingai. „TikTok“ paskyroje ...
Neeilinė situacija Kinijoje: išpuoliu siekė išlaisvinti Honkongą, dabar gresia bausmė iki gyvos galvos (nuotr. stop kadras)
Vaizdo įraše užfiksuota akimirka, kai siauroje Honkongo gatvelėje į pareigūnus rėžiasi motociklininkas. Keli policininkai parvirsta ant žemės, o jis pats nuskrieja nuo ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų