Erdoganas: Armėnija turi užbaigti Kalnų Karabacho „okupaciją“

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pirmadienį pareiškė, kad Armėnija turi užbaigti Kalnų Karabacho „okupaciją“, šiame ginčijamame separatistiniame regione įsiplieskus kruviniems susirėmimams tarp Armėnijos ir Azerbaidžano pajėgų.

„Atėjo laikas užbaigti krizę regione, prasidėjusią nuo Kalnų Karabacho okupacijos“, – pareiškė R. T. Erdoganas.

„Kai Armėnija nedelsdama paliks teritoriją, kurią okupuoja, regionas sugrįš prie taikos ir santarvės“, – sakė jis.

Įnirtingi susirėmimai sekmadienio rytą prasidėjo etninių armėnų pajėgų kontroliuojamame Azerbaidžanui priklausančiame separatistiniame rajone.

Kalnų Karabachą iš Azerbaidžano 1994 metais atplėšė Armėnijos remiami separatistai per 10-o dešimtmečio karą, kuris baigėsi negalutinėmis paliaubomis.

Šią teritoriją dabar valdo Armėnijos remiama separatistų vyriausybė, paskelbusi nepriklausomybę, kurios nepripažino nė viena valstybė.

Kol kas neaišku, kas išprovokavo sekmadienį atsinaujinusius susirėmimus, kurie yra kruviniausi nuo liepos mėnesio, kai abejose pusėse žuvo 17 žmonių.

Maždaug 4 400 kv. km ploto Kalnų Karabacho regionas yra už 50 km nuo Armėnijos sienos. Armėnijos remiamos vietos pajėgos taip pat yra užėmusios dalį Azerbaidžanui priklausančios teritorijos už šio regiono ribų.

Turkija regione tvirtai palaiko Azerbaidžaną, o jos santykiai su Armėnija yra pašliję.

R. T. Erdoganas vėl apkaltino Armėniją pradėjus naujausią eskalaciją ir apkaltino JAV, Rusiją ir Prancūziją deramai neatsižvelgus į konfliktą per vadinamosios „Minsko grupės“ derybas.

REKLAMA

„Jos praktiškai padarė viską, ką galėjo, kad neišspręstų šios problemos“, – kalbėjo Turkijos prezidentas.

„Dabar Azerbaidžanas privalo paimti reikalus į savo rankas“, – teigė jis.

Europos Sąjunga savo ruožtu perspėjo regiono galias nesikišti į susirėmimus Kalnų Karabache ir pasmerkė kovos veiksmų „rimtą paaštrėjimą“, keliantį grėsmę stabilumui regione.

ES atstovas užsienio reikalams Peteris Stano pareiškė, kad Briuselis negali patvirtinti pranešimų, jog prie konflikto prisijungė išorinės jėgos, tačiau pridūrė: „Bet koks išorinis kišimasis į šį konfliktą yra nepriimtinas.“

„Niekas neturėtų būti suinteresuotas ir niekas nepasipelnys iš kilusio visuotinio karo, būtent to mes norime išvengti, – kalbėjo jis. – Mes kaip ES, kaip tarptautinė bendruomenė, raginame visus dalyvaujančius veikėjus nedelsiant liautis, o visus kitus regiono veikėjus – prisidėti, kad susidūrimai būtų nutraukti.“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų