Sunku patikėti: žiurkė buvo apdovanota aukso medaliu už itin svarbų, bet pavojingą darbą

Neįtikėtina istorija, kaip žurkė išminuotoja, kuri už savo pasiekimus gelbstint žmonių gyvybes buvo apdovanota išskirtiniu aukso medaliu. Graužikė per savo trumpą karjerą rado dešimtis Kambodžos laukuose paliktas ir nesprogusias minas. Už pavojingą darbą ji sulaukė ne tik apdovanojimo, bet ir gausybės pagyrų iš vietos ūkininkų, kurie pagaliau gali grįžti dirbti savo žemės.

Magawa – didžioji afrikinė žiurkėnžiurkė, kurią Jungtinės Karalystės veterinarinė labdaros organizacija PDSA apdovanojo prestižiniu aukso medaliu už gyvybes gelbstintį atsidavimą tarnybai, aptinkant ir padedant išvalyti mirtinas minas Kambodžoje. 7-erių metų graužikė šioje, vienoje labiausiai užminuotų šalių pasaulyje, per savo karjerą užuodė ir leido saugiai sunaikinti 39 minas ir 28 nesprogusius amunicijos vienetus.

Užuosti minose esančias chemines medžiagas ją ištreniravo Tanzanijoje veikianti „Apopo“ labdaros organizacija. Tam prireikė metų, tačiau rezultatai išties iškalbingi. Nors būdama didesnė nei daugelis kitų rūšių žiurkių. Vos kiek daugiau nei kilogramą sverianti ir maždaug 70-ties centimetrų graužikė per lengva, kad užlipusi ant sprogmenų juos detonuotų ir Kambodžoje nuo spromenų jau išvalė žemės plotą prilygstantį 20-čiai futbolo aikščių. Be to, ji dirba daug greičiau nei bet kuris žmogus su metalo detektoriumi. Teniso kortų plotą ji išuostinėja vos per 20 minučių. Žmogui išvalyti tokį plotą prireiktų nuo dienos iki keturių. Magawos pasiekimais džiaugiasi ne tik jos treneriai, bet ir vietos ūkininkai

Tiesa, dabar Magawa išminavimo darbais užsiima tik pusvalandį per dieną. Netrukus jos tarnybos laikas baigsis. O ją priglausti galės žmogus užpildęs paraišką internete.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų