Karantinuotas Tenerifės viešbutis: turistai pasakoja ir rodo, kas vyksta viduje

Neraminančios naujienos apie koronavirusą – turistų pamėgtoje Ispanijos Tenerifėje dėl viruso karantinui visiškai izoliuotas didžiulis prabangus viešbutis, kuriame turėjo ilsėtis ir lietuviai. Pastate izoliuota 1000 žmonių po to, kai ten apsilankė sergantis daktaras iš Italijos. Tuo metu pačioje Italijoje – didžiausiame „Covid“ židinyje Europoje – virusas jau plinta ne tik šiaurėje, o ir pietinėje šalies dalyje.

Iš prabangiausio Tenerifės viešbučio „H10 Costa Adeje Palace“ Adechės mieste klientas pasauliui rodo ne įspūdingą pakrantės panoramą, o kaukėtus poilsiavietės darbuotojus. Vietoje malonaus šurmulio pastate – tvyrantis nerimas. O į lauką išeiti nevalia, nes duris saugo policija.

Pastate karantinui uždaryti net 1000 poilsiautojų ir, panašu, kad karantino sąlygomis jiems teks čia praleisti porą savaičių. Tokių priemonių imtasi paaiškėjus, kad iš Italijos čia poilsiauti atvykusiam ir prastai pasijutusiam gydytojui vos vakar nustatytas „Covid-19“.

„Mums pasakė, kad esame karantinuoti dėl daktaro iš Italijos, kuriam nustatomas koronavirusas. Viešbutis veikia kaip įprasta, tik negalime išeiti lauk nei per paradines, nei galines duris. Prie visų išėjimų policijos automobiliai“, – sako turistas iš Anglijo Chris Betts.

Tai trečias atvejis Ispanijoje ir pirmas turistų pamėgtoje Kanarų saloje, kurioje gyvena ir lietuviai.

Tuo metu iki šiol didžiausiame Europoje koronaviruso židinyje Italijoje – tuščios parduotuvių lentynos Milane. Italijoje „Covid-19“ jau nustatyti beveik 300 žmonių ir nusinešė mažiausiai 7 gyvybes. Kylant panikai, vietiniai ėmė šluoti lentynas, kad nepritrūktų atsargų.

REKLAMA

Raudonąja zona pramintoje izoliuotoje Italijos šiaurėje, vaiduoklių miestą primenančiame San Fiorano gyventojams leidžiama išeiti iš namų, bet rekomenduojama su niekuo nesisveikinti.

„Esame San Fiorano. Čia mūsų draugai iš civilinės saugos kabina nurodymus žmonėms“, – pasakoja mokytojas Marzio Toniolo.

Deja, griežtos šiaurinės šalies dalies izoliacijos, panašu, per maža. Du viruso atvejai jau aptikti centriniame Toskanos regione, vienas jų – Florencijoje. Be to, virusas jau nukeliavo iki pietinės Italijos. Sicilijoje fiksuotas vienas atvejis. Iš Sicilijos į pietinį Bergamą grįžusi moteris taip pat serga koronavirusu.

Iš šiaurinės Italijos virusas jau išplito į besiribojančią Austrliją – ten Tirolyje skelbiama apie pirmą atvejį. Virusas jau ir Balkanuose – apie jauną „Covid“ nešiotoją vyrą skelbia taip pat turistų, kartu ir lietuvių pamėgta Kroatija.

Ir PSO ekspertai ir JT prognozuoja tikrą viruso bombą pasaulyje, jei nebus imtasi priemonių.

„Nesuprantu vieno dalyko: Kinija pasimokė, ten vienoje vietoje virusas išplito labai smarkiai ir tai siaubinga. Kitose 30 provincijų padėtis suvaldyta ir tai puiku. Bet kai virusas smogs kitoms šalims, bus sprogimas“, – teigia PSO atstovas Bruce Aylward.

„Jei kurios nors šalys nesiims visų būtinų priemonių, liga gali tapti nekontroliuojama. Su dramatiškomis pasekmėmis pasaulio sveikatai ir ekonomikai“, – kalbėjo Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterres.

Artimuosiuose rytuose virusas taip pat sparčiai plinta. Irane nuo viruso jau mirė mažiausiai 16 žmonių ir juo užsikrėtė net Irano sveikatos viceministras. Tuo metu Kinijoje plitimas esą jau pasiekė piką ir pristabdytas – čia pranešama apie 71 naują mirtį ir pusę tūkstančio užsikrėtusiųjų.


Rašyti komentarą...
S
Saulius
2020-02-25 16:35:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar nereiketu imtis grieztu priemoniu uzdraudziant keliones tarp valstybiu, suprantu, tai verslas, pinigai, poilsis ir t.t. , taciau kolkas niekas negalvoja kiek nukentes salies zmones, kiek kainuos pinigu ir gyvybiu jei virusas pateks i sali.
Atsakyti
-5

A
2020-02-25 16:45:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
ir manau, kad gal būt reikėjo, bet niekas nesitikėjo, kad iki tokio lygio ir taip greitai išplis, o ir bus toks pavojingas. Ir dabar galvoju, kad dar daug valstybių slepia tikrą padėtį. Man atrodo padėtis yra daug sudėtingesnė nei skelbiama. Ypač Kinijoje.
Atsakyti
-1

R
Ramunas
2020-02-25 18:24:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sveiki.Mano Ramūno Šulco dukterį pagrobė 2011 metų gruodį jos vardas Smiltė pavardė dabar pakeista Švegždaitė buvusi Šulcaitė.Veiksmas vyko Charlie picoje...Ginkluotas Tomas Kuzma man grąsino pistoletu priglaudęs prie nugaros sakė jeigu nepasirašysiu tevystes atsisakymo sutarties mirsiu.Dalyvavo šitam nusikaltime taip pat ir Kazimieras Lebionka..,Jolanta Švegždienė ir Arūnas Švegždys ,Germa Kuzmienė ir Vygantas Kuzma...Korumpuoti pareigūnai taip pat dalyvavo dukters nusavinime(grobime) juos papirko Kazimieras Lebionka,Kuzmai, ir kiti priešai.Mano dukra iki šios dienos yra išnaudojama net seksualiai.. mušama ir įtariu prievartaujama.Būkit geri padėkit kovoti su gangsteriais ir nusikalteliais jeigu galite.. Lietuvoje klesti korupcija , o mane sužlugdė mafija ir aš negaliu surasti net darbo ,sužlugdė iki benamio .... būkit geri padėkit jei galit...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų