REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjerė Ingrida Šimonytė antradienį paskelbė, kad šalyje planuojama nutraukti ekstremalią situaciją dėl COVID-19. Tai reiškia, kad kaukių nebereikėtų dėvėti ir viešajame transporte bei gydymo, slaugos įstaigose, kokia prievolė dar buvo išlikusi šiuo metu. 

Premjerė Ingrida Šimonytė antradienį paskelbė, kad šalyje planuojama nutraukti ekstremalią situaciją dėl COVID-19. Tai reiškia, kad kaukių nebereikėtų dėvėti ir viešajame transporte bei gydymo, slaugos įstaigose, kokia prievolė dar buvo išlikusi šiuo metu. 

REKLAMA

Vyriausybė trečiadienį planuoja nutraukti ekstremaliąją situaciją dėl COVID-19, Seime pranešė premjerė. 

„Šį trečiadienį Vyriausybė planuoja priimti sprendimą dėl ekstremalios padėties nutraukimo, susijusio su COVID-19 situacija, ir perkelti, kadangi jau taip pasiruošta, šios ligos profilaktiką, taip pat ir gydymą į bendruosius imunoprofilaktikos ir gydymo algoritmus“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Rekomendacijos išliks

Ji priminė, kad ir dabar apribojimų yra telikę mažai – jie taikomi atvykstantiems iš trečiųjų šalių, privalomos kaukės viešajame transporte ir gydymo, globos, slaugos įstaigose.

REKLAMA
REKLAMA

„Apribojimus [keliautojams] iš dalies ketiname išlaikyti, bet siūlyti juos perkelti. Lietuvos žmonėms dabar galioja reikalavimai dėvėti kaukes viešajame transporte, slaugos ir gydymo įstaigose. Tai, manau, rekomendacijos tą daryti toliau išliks net ir atšaukus ekstremalią padėtį ar bus atskiri tvarkos dalykai atskirose įstaigose. Bet jokių kitų reikalavimų nuo gegužės 1 d., kada turėtų pasibaigti ekstremali padėtis, nebebūtų“, – kalbėjo I. Šimonytė.

REKLAMA

Jos manymu, dabar taikomi apribojimai yra minimalūs ir galėtų būti taikomi instituciškai arba rekomendacijų forma.

„Nors atvejų skaičius dar nėra nukritęs į kažkokiu istoriškai žemiausiu lygius, kuriuose esame buvę, bet, žinant omikrono ypatybes, to ir nereikėtų laukti. Kas yra svarbiausia, ligoninių užimtumo dinamika ir čia matome labai sparčiai mažėjantį užimtų lovų skaičių – ir reanimacijose, kas turbūt kritiškiausias veiksnys, ir tų vadinamųjų paprastų lovų, kur jau labai sunku pasakyti, kiek žmonių atvyko su kovidu ir kiek dėl kovido.

REKLAMA
REKLAMA

Nes kai liga yra pakankamai plačiai visuomenėje paplitusi, tai jau darosi ne taip svarbu. Svarbiausia, kiek intensyviajai terapijai-reanimacijai kyla iššūkių, tai jai tų iššūkių yra nepalyginamai mažiau, nei per bet jokią bangą ankstesniu laikotarpiu. <...> Mirtingumo duomenys pagaliau sugrįžo į daugiau mažiau ilgametes tendencijas“, – argumentus dėl ekstremalios situacijos atšaukimo aiškino ministrė pirmininkė. 

Kartu ji pridūrė, kad kartu neišvengiamai reikia ruoštis rudeniui, kada susirgimų banga kils, todėl yra integruojamas ir naujas skiepijimosi algoritmas į bendrą imunoprofilaktikos programą.

„Jei vėl susiklostys kažkokia ypatinga situacija, atsiras kokia nauja atmaina, kuri kels naujų iššūkių, žinosi, kaip grįžti į tą ekstremalią padėtį, bet dabar jos laikyti dėl jos pačios nematome kažkokio didelio tikslo“, – kalbėjo I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys BNS teigė, kad ekstremaliąją situaciją bus siūloma nutraukti nuo gegužės 1-osios, o ją nutraukus liktų galioti tradicinės rekomendacijos.

Ekstremalioji situacija dėl COVID-19 paskelbta kilus koronaviruso pandemijai prieš dvejus metus, ir iki šiol galiojo be pertraukos.

Vos 453 atvejai ir 3 mirtys

Praėjusią parą nustatyti 453 nauji COVID-19 atvejai, trys žmonės mirė, rodo antradienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Praėjusią parą pirmą kartą koronavirusu susirgo 380, antrą – 73 žmonės.

Ligoninėse šiuo metu gydoma 700 COVID-19 sergančių pacientų – keliomis dešimtimis daugiau nei praėjusią parą, 44 iš jų – reanimacijoje.

REKLAMA

14 dienų naujų pirminių susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų sumažėjo ir siekia 589,6 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis irgi sumažėjo bei siekia 21,5 procento.

Nuo praėjusių metų pabaigos sparčiai augęs naujų susirgimų skaičius po truputį mažėti pradėjo šių metų vasario pradžioje. Tuomet pasiektas naujų atvejų rekordas, kai per parą nustatyta daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų koronavirusu.

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepo dozę yra gavę 69,8 proc. gyventojų.

Visi mirusieji buvo vyresni nei 80-ies, pilnai paskiepytas – vienas iš jų. 

 

Kaukiu nebus,
Ansnukiai privalomi.
Vargas tau, Marijos žeme, nes tavo valdžia - idiotai!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų