Neeilinė operacija Klaipėdoje: chirurgai pašalino retos kilmės 13 kilogramų auglį

Klaipėdos universitetinės ligoninės chirurgai išoperavo retos kilmės 13 kilogramų auglį – sarkomą.

Kaip pranešė ligoninė, į ligoninę 61-erių klaipėdietis kreipėsi, kai dėl neaiškių priežasčių jam pradėjo stipriai didėti pilvas. Atlikus pilvo organų kompiuterinę tomografiją, pacientui nustatytas gigantiškas retroperitoniniotarpo (tarpo tarp pilvo ertmės organų ir stuburo) auglys. 

Trijų chirurgų komanda, vadovaujama Pilvo ir endokrininės chirurgijos skyriaus vedėjo Algirdo Šlepavičiaus, pašalino 13 kilogramų auglį – sarkomą. Per 3,5 val. trukusią operaciją pacientui taip pat pašalinta dalis sarkomos pažeistų organų – blužnis, dalis kasos, kairysis antinkstis ir dalis skrandžio.

Auglys išsivystė ir riebalinio audinio ląstelių

Pasak A. Šlepavičiaus, pacientui nustatyta retroperitoninio tarpo liposarkoma išsivysto iš riebalinio audinio ląstelių ir yra itin reta.

„Riebalinio audinio sarkomų dažnis tik 2,5 atvejo 1 milijonui gyventojų. O retroperitoninio tarpo sarkomos dar retesnės – dažnis tik 0,8 atvejo 1 milijonui gyventojų. O tokio dydžio liposarkomų Lietuvoje buvo išoperuota ir aprašyta vos keletas“, – sakė chirurgas.

Sarkoma yra reto tipo piktybinis susirgimas, tačiau jis išsivysto iš jungiamojo audinio ląstelių ir tuo skiriasi nuo vėžio, kuris vystosi iš epitelinio  audinio.

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje per metus įprastai iš viso atliekama virš 30 tūkst. operacijų, iš jų – virš 3 tūkst. Pilvo ir endokrininės chirurgijos klinikoje. 


Rašyti komentarą...
M
Maria
2021-05-04 13:50:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dr. Algirdas Šlepavičius! Tai chirurgas - gyva legenda! Kazkada atejau pas drauge, kuri dirbo chiruginiame skyriuje ir ieskojau jos. Atidarius vienos palatos duris, maciau gulinti ant matraso zmogu salia lovos. Kai suradau drauge paklausiau kas ten? Ji sako, chirugas salia sunkaus ligonio budejo visa nakti po sudetingos operacijos.
Atsakyti
-1

A
2021-05-04 14:37:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagarba,tokių reta
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų