Vladimiras Putinas pasirodys Pekino žiemos žaidynėse – rado, kaip apeiti draudimą

Pekine (Kinija) 2022 m. vasario 4-20 dienomis vyks 24-osios žiemos olimpinės žaidynės. Jų metu Rusijai toliau galios sankcijos, skirtos dėl vykdytos masinės dopingo programos.

Rusijos sportininkai turės startuoti po Rusijos olimpinio komiteto vėliava, o jų delegacija sutrumpintai bus vadinama ROC. Bus draudžiamas Rusijos himnas, vėliava ir kiti oficialūs simboliai. Tiesa, Rusijos olimpinio komiteto vėliavoje yra Rusijos vėliavos motyvai, o olimpiečių aprangos, bent jau Tokijuje, taip pat priminė Rusijos simbolius, todėl visa tai kiek piktino tarptautinę bendruomenę, nes Rusijai skirtos sankcijos neveikia taip, kaip kai kurie tikėjosi.

Sankcijose buvo numatyta, kad įtakingiems Rusijos asmenims bus draudžiama patekti į olimpines žaidynes ir pasaulio čempionatus, tačiau ir čia buvo palikta išimtis. Pasirodo, kad ši taisyklė negalioja tiems Rusijos atstovams, kuriuos į žaidynes asmeniškai pakviečia valstybės šeimininkės vadovas.

Pranešama, kad Kinijos lyderis Xi Jinpingas asmeniškai pakvietė Vladimirą Putiną atvykti į Kiniją Pekino olimpiados metu, tad draudimas Rusijos prezidentui negalios.

Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse bus kovojama dėl 109 medalių komplektų 15-oje sporto šakų. Vietas olimpiadoje jau pelnė ir 6 Lietuvos atstovai. Jų gretas dar tikrai papildys biatlonininkai, tačiau neaiškus lieka čiuožėjų Sauliaus Ambrulevičiaus ir Allison Reed likimas. Jei A.Reed negaus Lietuvos pilietybės, tuomet jie negalės startuoti olimpiadoje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų