Kauno „Žalgirio“ krepšininkai po keturių pergalių pasirengimo sezonui cikle patyrė pirmąjį pralaimėjimą. Antradienį žalgiriečiai nusileido Madrido „Real“ komandai 81:89 (26:20, 17:23, 18:28, 20:18) ir Antekeros miestelyje vykusiame turnyre užėmė antrąją vietą.

Karolio Lukošiūno tritaškis, Edgaro Ulanovo puskablis ir Rolando Šmito baudų metimai leido „Žalgiriui“ pirmauti rungtynių pradžioje (7:5), bet Sergio Rodriguezo, Džanano Musos ir Walterio Tavareso trio turėjo savų priešnuodžių – 7:13. Keenano Evansas prasiveržė po krepšiu ir smeigė tritaškį, Kevarriusas Hayesas bloku vaišino varžovą ir sumetė baudas, tad „Žalgiris“ vėl išsiveržė į priekį 14:13. Tada įspūdingą atkarpą sužaidė Tomas Dimša, pelnęs 8 taškus iš eilės (20:16), o pirmąjį kėlinį užbaigė tritaškį iš kampo po Manto Kalniečio perdavimo pataikęs Liutauras Lelevičius – 26:20.

Tylerio Cavanaugh metimas buvo padidinęs kauniečių persvarą iki 8 taškų (28:20), bet D. Musos 6 taškai ir du S. Rodriguezo tritaškiai greitai apvertė svarstykles į kitą pusę – 30:32. R. Šmito taškai greitajame puolime ir K. Lukošiūno bei T. Dimšos tolimi metimai atgaivino žalgiriečių puolimą – 38:37. Prieš didžiąją pertrauką baudas sumetė Laurynas Birutis bei tritaškiu su sirena rezultatą lygino R. Šmitas – 43:43.

Trečiąjį kėlinį „Real“ pradėjo uraganiniu puolimu ir pelnė pirmuosius 13 taškų. Po 4 minučių tylą nutraukė K. Evanso tritaškis, bet žalgiriečiai vengė veržtis link krepšio, kurį saugojo 221 cm ūgio W. Tavaresas. Skirtumas buvo išaugęs iki 15 taškų (46:61), tačiau K. Lukošiūno ir T. Cavanaugh tritaškiai leido įkvėpti oro – 52:63. Iš toli pasižymėjo ir T. Dimša, kitoje atakoje pridėjęs ir dvitaškį su pražanga, o kėlinį uždarė Manto Kalniečio tritaškis su sirena – 61:71.

Ketvirtajame kėlinyje M. Kalnietis pratęsė tritaškių šou, dar dusyk pataikydamas iš toli, bet varžovai irgi rinko taškus – 70:82. Prieš tai sumetęs 3 baudas iš po krepšio pasižymėjo K. Evansas, 4 taškus rinko R. Šmitsas, dvitaškį pridėjo K. Hayesas, o 16-ąjį žalgiriečių tritaškį įmetė K. Evansas – 81:89.

„Žalgiris“: T. Dimša 17 (4/8 trit.), K. Evansas 16 (4 rez. perd., 3 per. kam.), R. Šmitsas 11 (6 atk. kam.), M. Kalnietis 9, K. Lukošiūnas 9, T. Cavanaugh 8, K. Hayesas 4 (6 atk. kam.), L. Lelevičius 3, E. Ulanovas 2, L. Birutis 2, M. Krivas 0.

„Real“: W. Tavaresas 19 (6 atk. kam., 2 blk.), D. Musa 19, S. Rodriguezas 16 (11 rez. perd., 3 per. kam.), P. Cornelie 9 (11 atk. kam.).