11
A. Obstas (nuotr. FIBA Europe)

Europos krepšinio čempionato šeimininkė Vokietija įžiebė tritaškių fejeverką ir tęsia įspūdingą žygį – namo išsiuntė favoritę Graikiją su siautėjusiu, bet išvarytu Gianniu Antetokounmpo.

11

Perpildytoje Berlyno „Mercedes Benz“ arenoje vokiečiai čempionato ketvirtfinalyje 107:96 (31:27, 26:34, 26:10, 24:25) patiesė graikus ir žengė į pusfinalį.

Iki šio mačo graikai žengė be pralaimėjimų. Pusfinalyje Vokietija susikaus su Ispanija.

Vokietija šiame mače pataikė net 17 iš 31 tritaškių. Vien per pirmas šešias minutes jie jų įsūdė 8.

Mačo lūžis įvyko po pertraukos – trečią kėlinį Vokietija pradėjo dar vienu tritaškių lietumi ir įspūdingu spurtu 20:1. Taip turėtas keturių taškų deficitas virto 16 taškų pranašumu. Neįtikėtina, bet graikai pirmas aštuonias trečio kėlinio minutes nepataikė nė vieno metimo iš žaidimo ir šią sausrą nutraukė tik G. Antetokounmpo tritaškis.

Graikams iki pat mačo pabaigos nepavyko priartėti arčiau nei per dviženklį atstumą, o galutinis taškas buvo padėtas ketvirto kėlinio viduryje.

Tada G. Antetokounmpo užsidirbo antrą nesportinę pražangą ir buvo išvarytas iš aikštės. Po kelių akimirkų Dennisas Schroderis pataikė tritaškį ir ekipas jau skyrė 21 taškas.

G. Antetokounmpo mačą baigė su 31 tašku (12/17 dvit., 1/5 trit., 4/8 baud.), 8 rezultatyviais perdavimais ir 7 atkovotais kamuoliais.

Jam atsaką davė D.Schroderis, pelnęs 26 taškus (5/9 dvit., 3/6 trit., 7/7 baud.) ir atlikęs 8 rezultatyvius perdavimus.

Jis taip pat nebaigė mačo – ketvirto kėlinio pabaigoje gavo dvi iš eilės technines pražangas ir turėjo keliauti į rūbinę.

Per pirmą mačo pusę Graikija surinko net 61 tašką, per antrą – tik 35.

Kovą dėl kamuolių Vokietija laimėjo 45:31, o prie to labiausiai prisidėjo dvigubą dublį surinkęs Danielis Theissas – 13 taškų ir 16 sugriebtų kamuolių.

Graikija: G. Antetokounmpo 31, G. Larentzakis 18, T. Dorsey 13.

Vokietija: D. Schroderis 26, A. Obstas ir F. Wagneris po 19, D. Theisas 13 (16 atk. kam.), J. Thiemannas 10.