Antradienio pavakarę paaiškėjo pirmieji Europos krepšinio čempionato pusfinalio dalyviai, kuriais tapo ispanai, atkaklioje ketvirtfinalio kovoje 100:90 (19:30, 24:22, 30:15, 27:23) įveikę Suomijos rinktinę.

Ispanams tai bus jau vienuoliktasis Europos čempionato pusfinalis iš eilės. Pusfinalyje jie susikaus su Vokietijos ir Graikijos poros nugalėtoju.

Suomiai mačą pradėjo uraganiniu puolimu ir tritaškių lavina,  o ispanai tuo pačiu negalėjo atsakyti. Suomiams jų atkarpa 8:0 leido pirmauti 14:9, o netrukus skirtumas pasiekė ir dviženklį (27:17).

Antrajame kėlinyje situacija išliko panaši, kadangi puikiai puolę suomiai sugebėjo išlaikyti daugmaž dviženklę persvarą prieš varžovus. Vienu metu jie pirmavo ir 48:33.

Vis dėlto po pertraukos aikštėje viskas apsivertė aukštyn kojomis. Po didžiosios pertraukos su visai kitokiu nusiteikimu sugrįžę ispanai ėmė, visų pirma, geriau gintis, o tai leido ir dar daugiau pridėti ir puolime.

Willy Hernangomezo vedami ispanai netrukus prisivijo varžovus 52:56, o paskui rezultatą jau ir persvėrė savo naudai (67:64).

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo Ispanijos rinktinei pirmaujant šešiais taškais, bet suomiai ginklų nesiruošė sudėti, vis dėlto atkaklioje ir rezultatyvioje kovoje ketvirtajame kėlinyje Ispanijos rinktinė visada išliko mažu žingsniu priekyje.

Galiausiai likus trims minutėms po taiklaus Rudy Fernandezo tritaškio ispanai pirmavo 92:84 ir išlaikė pergalingą persvarą iki pat rungtynių finalinės sirenos.

Ispanija: Willy Hernangomezas 27 (5 atk. kam.), Juancho Hernangomezas 15, Dario Brizuela 14, Rudy Fernandezas 11, Lorenzo Brownas 10 (11 rez. perd.).

Suomija: Lauri Markkanenas 28 (11 atk. kam., 35 n.b.), Mikaelis Jantunenas 18, Alexanderis Madsenas 13, Sasu Salinas 11.