Kovo 19 - balandžio 2 dienomis Vilniaus krepšinio mokyklos trenerio Gintauto Reginos vadovaujama Lietuvos rinktinė, kurią sudarė net 11 VKM aukėtinių, viešėjo Kinijoje, teigiama pranešime spaudai.
Lietuvos delegaciją atstovavo: Medas Kurpijanovas, Margiris Normantas, Kristupas Totoris, Rytis Meškauskas, Ignas Fedorovas, Vytautas Saulis, Regimantas Miniotas, Dominykas Tučis, Justas Muzikavičius, Tomas Rimša, Lukas Žarskus, Laurynas Birutis, delegacijos vadovas – Mindaugas Budzinauskas, trenerio asistentas - Remigijus Bardauskas („Sabonio KC - Vytautas“ treneris), komandos gydytojas - Arminas Petrauskas bei vyr. treneris Gintautas Regina.
Kinijoje reguliariai vyksta krepšinio populiarinimo turnyrai, į kuriuos kviečiami įvairių šalių atstovai. Džiugu, kad šįmet kinai pakvietė ir mūsų šalies atstovus. Kinijoje krepšinio populiarumą rodo rungtynes stebėti susirenkantys tūkstančiai žiūrovų. Be abejo, kaip minėjo VKM treneris Gintautas Regina, tai taip pat sukuria puikią atmosferą žaidėjams.
Mūsų šalies komanda dalyvavo ir sveiko gyvenimo būdo skatinimo akcijoje, kurioje susitiko su Kinijos gaisrininkais, pabendravo, apsikeitė suvenyrais ir lauko krepšinio aikštelėje žaidė improvizuotas rungtynes, kurias stebėjo būrys smalsuolių.
Kelionės pradžia - ilga ir varginanti
Kaip pasakoja vyr. treneris Gintautas Regina, kelionė į Kiniją buvo ilga ir varginanti, teko skristi su dviem persėdimais. Pirmiausia iš Vilniaus į Helsinkį, o iš ten, pralaukus 5 valandas oro uoste, 9 valandų skrydis į Šanchajų. Buvo prarasta naktis, nes laiko skirtumas - 6 valandos. Atskridus į Šanchajų, dar teko laukti 5 valandas skrydžio į Changfei miestą, kuriame įvyko pirmosios varžybos.
Miestą delegacija pasiekė dar po 3 valandas trukusio skrydžio tik kovo 20 dienos vakare. Aklimatizacijai laiko neliko, nes kovo 21 dienos vakare jau reikėjo rungtyniauti su pirmaisiais varžovais.
Viešėjo trijuose miestuose
Kinijoje delegacija aplankė 3 miestus: Changfei (~200 000 gyventojų), Dongxiang (~ 650 0000 gyventojų) ir Nanchiang (~6,5 mln. gyventojų), kuriuose runtyniavo su JAV moksleivių komanda, kurią sudarė iš vidurinių mokyklų, nepatekusių į šalies atkrintamąsias varžybas, su Kanadą atstovavusia Waterloo Warriors universiteto I diviziono komanda bei su turnyro šeimininkų - Kinijos liaudies respublikos rinktine, kurią atstovavo geriausi šalies 1997 m. gim. auklėtiniai.
Orai – kaip Lietuvoje
Kinijoje tuo metu orai buvo panašūs, kaip Lietuvoje, tik vėliau, jau lankantis kituose miestuose, buvo kiek šilčiau, temperatūra pakildavo iki +20 C. Klimatas galbūt truputį švelnesnis, nors didelio skirtumo nesijuto.
,,Daugeliui komandos narių tokia tolima išvyka buvo pirmoji. O aš Kinijoje esu ir anksčiau buvęs, tačiau kelionė nebuvo susijusi su krepšiniu, vykau į ekskursiją pačioje Lietuvos nepriklausomybės pradžioje “, pasakoja vyr. treneris.
Turnyro pradžia – sunki
,,Pirmąsias rungtynes Changfei mieste žaidėme su JAV atstovais, jos buvo sunkios dėl aklimatizacijos, o mūsų varžovai į Kiniją atvyko diena anksčiau. Nors ir nusileidome varžovams 3 taškais, bet jei geriau būtume sužaidę rungtynių pabaigą, turėjome galimybę ir laimėti. Varžovams nusileidome rezultatu 67:64.
Antrosios komandos varžybos jau laukė sekančią dieną. Šįkart su šeimininkų, Kinijos komanda. Šias varžybas irgi pralošėme lygioje kovoje. Buvo atkarpų , kai pirmavome, rungynės vyko labai lygiai, bet patyrėme pralaimėjimą rezultatu 88:95.
Trečią dieną rungtyniavome su Kanados atstovais, kurie mums pateikė staigmeną. Prieš porą dienų jie labai prastai mėtė, o šįkart mus apšaudė tolimais metimais. Jie iš 30 tritaškių pataikė 17, tad teko pripažinti Kanados pranašumą. Tiesa, varžovai buvo gerokai vyresni, 22 metų studentai, taigi žaisti buvo sunku, jie buvo fiziškai galingesni, tai jautėsi aikštelėje”.
Aplankė natūralų gamtos parką
Lietuviai ne tik rungtyniavo, bet turėjo progą aplankyti natūralios gamtos parką.
,,Turėjome ekskursiją į natūralios gamtos parką, kuriame sukurti įvairūs maršrutai pasivaikščioti. Tai kinams būdingas parkas, kuriame jie medituoja, sportuoja, kiekvienas leidžia laiką kaip išmano.“
Dongxiang mieste – koncentracija į treniruotes ir tūkstančiai žiūrovų
Laisvą dieną Lietuvos delegacija nuvyko į antrąjį miestą – Dongxiang ( ~ 650 000 gyventojų).
„Dongxiang miestas nėra kažkuo ypatingas savo istorija ar senovine architektūra, tad visas dėmesys buvo skirtas treniruotėms. Šiame mieste didžiausias varžybų lankomumas. Sporto centro salė, kuri talpina apie 5000 žiūrovų, visą laiką buvo pilna. Atmosfera žaidimui buvo tikrai gera, smagu žaisti, kai pilna salė žiūrovų“, teigė vyr. treneris Gintautas Regina.
,,Po laisvos dienos vėl rungtyniavome su JAV komanda. Teisėjams užskaičius 2 taškus pasibaigus laikui, pralaimėjome rezultatu 77:79, nors aš traktuoju varžybas kaip lygiąsias. Antrasis varžovas vėl Kinija. Lygioje kovoje pralaimėjome rezultatu 60:70, o trečiose šiame mieste vykusiose varžybose reabilitavomės, įveikę Kanados komandą rezultatu 78:69, tai buvo savotiška paguoda, kad nelikome paskutiniai.” ,,Žaidėjai nebuvo įsitempę, žinoma, jauduliukas buvo, bet savotiškai ir jiems buvo smagiau matant, kad tavo žaidimą stebi daug žiūrovų, už gerą žaidimą palaiko, ploja, taip sukuriama gera rungtynių atmosfera“.
Nanchang mieste - varžybos taškas į tašką
„Po sužaistų varžybų vėl laisva diena, kurios metu keliavome į trečiąjį miestą – Nanchang. Šis miestas - labai didelis. Sporto arena talpina apie 7-8 tūkstančius žiūrovų. Nors ji ir nebuvo sausakimša, tačiau rungtynes stebėjo taip pat apie 4-5 tūkst. žiūrovų.”
Nanchang mieste kovo 29 d. rungtynėse su JAV turėjome visas galimybes laimėti, tiesiog lemiamos atakos metu vienas iš komandos lyderių Regimantas Miniotas iš geros padėties prametė tritaškį, tad ir vėl teko pripažinti varžovų pranašumą 2 taškų skirtumu – 74:76“.
Kovo 30 d. laukė dar vienos varžybos su Kinijos atstovais. ,,Tai labai galinga komanda, turėjusi gerą priekinę liniją, nors varžovai metais jaunesni, tačiau tai fizinių duomenų komanda. ,,Trečią kartą lygioje kovoje lietuviai šiai komandai nusileido rezultatu:68:77. ,,Nesu linkęs kaltinti teisėjų, bet visose rungtynėse, tiek rungtyniaujant su mumis ar kitomis komandomis, visą laiką buvo juntamas šeimininkų komandos palaikymas iš teisėjų pusės.“
Paskutinės turo varžybos – prieš Kanadą. ,,Buvome išsikėlę tikslą - jei nepavyko dvejose, tai turi pavykti nugalėti trečiose. Nors paskutinėms varžyboms jėgų buvo likę nedaug, vis dėlto pavyko įveikti Kanados krepšininkus 2 taškų persvara, rezultatu 75:73 ir namo grįžti turnyrą po Kiniją užbaigus pergale.“
Visi žaidėjai pagerino žaidimo kokybę
Turnyrui pasibaigus treneris gyrė žaidėjus. ,,Varžybose su Kanada kaip komandos lyderis gerai pasirodė Regimantas Miniotas, kuris vedė komandą į pergalę, stabiliai žaidė Vytautas Saulis, kitose rungtynėse ryškių lyderių nebuvo, vienose rungtynėse labai gerai sužaidė Rytis Meškauskas, kitose – Tomas Rimša, Margiris Normantas. Gana neblogai turnyro metu įsivažiavo ir savo žaidimo kokybę nuolat gerino aukšti žaidėjai - Lukas Žarskus, Laurynas Birutis. Meistriškumo prasme visi žaidėjai patobulėjo.“
Puikus turnyro organizavimas
,,Visuose miestuose turnyrai buvo organizuoti labai aukštu lygiu, nuo viešbučio iki sporto salės viskas organizuota labai tiksliai: treniruočių laikas, gera mityba, geri viešbučiai, galimybės analizuoti varžovų žaidimą. Visos rungtynės buvo filmuojamos. Turint tokias sąlygas buvo galima rungtynėms ruoštis pakankamai profesionaliai. “
Pasiruošę varžyboms Lietuvoje
„Grįžę aklimatizacijos stipriai nejautėme, turėjome sunkią, ilgą kelionę, tačiau žaidėjai yra geros sportinės formos. Manau, esame optimalios sportinės formos, tad esame pasiruošę atkrintamosioms varžyboms.”