• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiasis „Žalgirio“ varžovas UEFA Europos Konferencijos lygoje – iš anksčiau pažįstamas daugkartinis Armėnijos čempionas Jerevano „Pyunik“. Ši komanda pateisindama savo pavadinimą („Feniksas“) ne kartą per savo istoriją atgimė, o šiemet jau pateikė ne vieną staigmeną Europoje.

Trečiasis „Žalgirio“ varžovas UEFA Europos Konferencijos lygoje – iš anksčiau pažįstamas daugkartinis Armėnijos čempionas Jerevano „Pyunik“. Ši komanda pateisindama savo pavadinimą („Feniksas“) ne kartą per savo istoriją atgimė, o šiemet jau pateikė ne vieną staigmeną Europoje.

REKLAMA

Prieš armėnus – palanki istorija

Armėnijos komandos „Žalgirio“ istorijoje turi nemažai įrašų, pradedant nuo komandų dvikovos 1949 metais antrajame sovietų divizione. Iš viso sovietinėse futbolo varžybose Vilniaus ir Jerevano komandos 14 sezonų varžėsi tarpusavyje. Išskyrus vienintelius metus pranašesni turnyro lentelės atžvilgiu (ir daugelio tarpusavio dvikovų) buvo vilniečiai.

Nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu „Žalgiris“ du kartus sutiko Armėnijos atstovus tarptautinėse varžybose. 1999 metų sezono Čempionų lygos atrankoje „Žalgiris“ dukart (2:0, 3:0) įveikė Ararato „Cement“ komandą. Tose rungtynėse žaidė ir dabartinis „Pyunik“ treneris Iegishe Melikianas.

REKLAMA
REKLAMA

2013 m. UEFA Europos lygoje „Žalgiris“ laimėjo prieš „Pyunik“ 2:0 namie ir sužaidė lygiosiomis 1:1 svečiuose. Tais metais „Pyunik“ žaidė be legionierių ir jėgos balansas buvo gana ryškus žalgiriečių naudai. Tai vėliau atsispindėjo komandų pasiekimuose: Vilniaus ekipa po ilgos pertraukos susigrąžino čempionų vardus, o „Pyunik“ vėliau liko šeštas lygoje ir net nepateko į Europos taures.

REKLAMA

Aukštyn žemyn

Atsidurti už pirmojo ketverto ir nežaisti Europoje – gana neįprasta „Pyunik“. 1992 metais įkurtas klubas yra net 15 kartų tapęs Armėnijos čempionu.

Tiesa, kaip ir „Žalgiris“, taip ir Jerevano klubas išgyveno labai sunkų periodą: 1999-2000 m. netgi buvo visai iširęs. Tačiau „feniksu“ besivadinantis klubas įspūdingai ir pakilo iš pelenų – nuo 2001 iki 2010 m. iškovota net 10 čempionų titulų. Bet po to vėl sekė „sausra“ – tik vienas aukso medalių komplektas per dešimtmetį. Į viršūnę „Pyunik“ pagaliau grįžo per praėjusį sezoną.

REKLAMA
REKLAMA

Vienas to sugrįžimo architektų – jau minėtas treneris I.Melikyanas. Nemažą karjeros dalį Ukrainoje praleidęs I. Melikyanas ten pradėjo dirbti ir treneriu, o prieš trejus metus prie „Lviv“ vairo dirbo ir su žalgiriečiais Joeliu Bopesu bei Renanu Oliveira. Kartu su jais komandoje buvo ir „Pyunik“ gynėjas ukrainietis Antonas Bratkovas.

2021 metų sausį I. Melikyanas tapo Pyunik“ strategu komandai užimant vos 9 vietą lygoje. Per pusmetį stebuklų padaryti nepavyko – Jerevano ekipa liko 7 vietoje, tačiau padėti pamatai kitam sezonui. Šiemet vasarą „Pyunik“ po 7 metų pertraukos tapo čempionu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Parklupdė rumunus

Išskyrus tris žaidėjus, esama komanda I. Melikyano vadovavimo laikotarpiu. Nemažai žaidėjų ekipą papildė vasarą prieš naują Armėnijos čempionato sezoną ir startą Čempionų lygoje. Kertinis tapo jau pirmasis etapas, kuriame „Pyunik“ netikėtai po nemažos dramos įveikė Rumunijos čempioną „CFR Cluj“. Atsakomosiose rungtynėse rumunai dukart pirmavo, bet „Pyunik“ rezultatą lygino 89 ir 119 minutėmis, o baudinių serijoje buvo taiklesnis Armėnijos klubas.

REKLAMA

Vėliau „Pyunik“ įveikė Liuksemburgo atstovą FC „Diddelang“, neprilygo Belgrado „Crvena Zvezda“ ekipai ir po baudinių pralaimėjo prieš Tiraspolio „Sheriff“.

Armėnijos čempionate „Pyunik“ startas nebuvo pats geriausias – per 8 turus patirti 3 pralaimėjimai ir kol kas užimama 4 vieta. Tačiau Konferencijų lygoje po pralaimėjimo „Basel“ svečiuose (1:3) iškovota pirma armėnų pergalė UEFA turnyrų grupėse – namuose 2:0 nugalėtas Bratislavos „Slovan“.

REKLAMA

Legiono vedami

„Pyunik“ komandos pagrindą sudaro legionieriai, tarp kurių daugelis iš artimesnių Rytų valstybių (Ukrainos, Rusijos, Moldovos, Estijos), Balkanų regiono (Serbijos, Šiaurės Makedonijos, Bosnijos ir Hercegovinos), taip pat yra trys žaidėjai iš Pietų Amerikos ir du iš Afrikos.

Ryškių lyderių ekipoje nėra, tačiau ekipoje nemažai patyrusių žaidėjų. Atakuojant labiausiai 32 metų Artakas Dashyanas (3 įvarčiai), Slovakijoje bei Austrijoje seniau žaidęs puolėjas iš Nigerijos 30 metų Yusufas Otubanjo (5 įvarčiai, 4 rezultatyvūs perdavimai). Sėkmingai į komandą nuo vasaros įsiliejo ir bosnių kilmės 25 metų puolėjas Luka Juričičius (4 įvarčiai)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aikštės viduryje pastoviai žaidžia kylanti žvaigždutė „Pyunik“ auklėtinis, 23 metų Hovhannesas Harutyunyanas (3 rezultatyvūs perdavimai), taip pat Moldovos rinktinės saugas 29 metų Eugeniu Cociucas.

Gynyboje trijulę dažniausiai sudaro ukrainiečiai bendraamžiai 29 metų Antonas Bratkovas ir Serhijus Vakulenko bei serbas 32 metų Aleksandras Miljkovičius, o 27 metų brazilas Juninho ir 30 metų venesulietis Alexanderis Gonzalezas užima kraštus.

REKLAMA

Vartus įprastai saugo veteranas 36 metų Davidas Jurčenko. Pastarasis gimė Turkmėnijoje užaugo Rusijoje, o nuo 2020 metų yra pagrindinis Armėnijos rinktinės vartininkas.

„Žalgirio“ ir „Pyunik“ pirmoji dvikova vyks spalio 6 d. nuo 19 val. 45 min. Jerevane.

Po savaitės, spalio 13 d. komandos dar kartą susitiks Vilniuje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų