Sudėtinga „Žalgirio“ dėlionė: iškilusios komplektavimo bėdos ir nerimą keliantys signalai

Jure Zdovcui nepavyko pergale debiutuoti prie Kauno „Žalgirio“ (0/3) vairo pergale. Kauniečiai išvykoje 61:73 (14:13, 13:16, 15:17, 19:27) nusileido Belgrado „Crvena zvezda“ (2/10) ekipai ir lieka Eurolygoje be pergalių.

Žalgiriečiai praktiškai viso mačo metu buvo kovoje bei turėjo šansų laimėti. Nors serbai pirmavo didžiąją rungtynių dalį, tačiau „Žalgirio“ viltis ketvirtajame kėlinyje dar bandė gaivinti Tyleris Cavanaugh – puolėjas smeigė du tritaškius iš eilės ir kauniečiai vėl pavijo varžovus (58:60).

Vis dėlto tada kauniečiai suklydo keliskart, o varžovai užpuolė ir susikrautos persvaros jau nebepaleido. 

„Žalgiriui“ itin stigo kokybiško puolimo. Dvitaškių pataikymas siekė vos 42,4 proc. (14/33 met.). Tritaškių pataikymas šįkart buvo geras (41 proc.), bet neišvengta klaidų, kurių komanda padarė 14.

Aikštėje trūko ir generolo. Nors Mantas Kalnietis momentais sužaisdavo gerai, bet ir jam trūko pastovumo. O starto penkete mačą pradėjęs Emmanuelis Mudiay atrodė apatiškas.

Amerikietis žaidė tik 16 minučių, o lemiamu ketvirtajame kėlinyje išvis sėdėjo ant suolo. Jis nepelnė nė taško, atliko tris rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį bei tiek pat sykių suklydo.

Po mačo J. Zdovcas pripažino, kad krepšininku kol kas jis dar negali visiškai pasitikėti. Treneris kartu pridūrė, kad yra ir kitų nerimą keliančių žinių, kadangi nėra kol kas informacijos apie veterano Pauliaus Jankūno būklę.

Lietuvis susižeidė ir po ilgosios pertraukos vakarykščiame mače nežaidė. Išlieka abejonės ar jis galės pasirodyti penktadienio rungtynėse su Pirėjo „Olympiakos“.

Apie rungtynes su „Crvena Zvezda“ portalas tv3.lt kalbėjosi su krepšinio ekspertu Mindaugu Braziu. Anot jo, galima įžvelgti nebent kelias mažas detales, ką jau spėjo į komandos žaidimą įnešti naujas treneris.

„Įstrigo galbūt keli pasikeitimai gynyboje. Pasikeitė kai kurios atsakomybės, šiek tiek pasikeitė gynyba du prieš du, anksčiau daugiau stebėdavo ką varžovų puolimas darė, kokius derinius naudoja. Kalbant apie puolimą, tai buvo matyti, kad naudojami Martino Schillerio deriniai, bet pats J. Zdovcas jų dar nespėjo visų išmokti, o ir tarp žaidėjų buvo tam tikrų nesusikalbėjimų“, – tikino M. Brazys.

Nepaisant esamų bėdų, kaip minėta, žalgiriečiai turėjo šansą perlaužti mačą. Vis dėlto, pasak M. Brazio, komanda neretai ir sekėsi.

„Šiaip pralaimėjimo priežastis labai prastas puolimas. Varžovai tikrai gerai gynėsi, supančiojo veiksmus, dažną ataką tekdavo užbaigti kai iki jos pabaigos liko trys-keturios sekundės. Buvo metimų ir su sirena. L. Lekavičius kelis sykius taip pataikė, Janis Strelniekas irgi. Tad kartais ir tiesiog sekėsi. „Žalgiriui“ trūko geresnio puolimo, nes dažniausiai nebūdavo prieinama iki gero, logiško metimo“, – pridūrė jis.

REKLAMA

 „Žalgirio“ ir Belgrado „Crvena zvezda“ rungtynių epizodus žiūrėkite:

Kūrybos stoka

Per pirmuosius kelis turus rezultatyviausias buvęs J. Strelniekas vakar pelnė 6 taškus, L. Lekavičius ir N. Giffey pridėjo po 11. Apie gynėjų grandį kalbėdamas M. Brazys užsiminė, kad labai trūksta ne tai kad tikro įžaidėjo, o krepšininko, galinčio perlaužti varžovų gynybines barikadas.

„Gal ne tiek įžaidėjo trūko, kiek pasigendu vieno tvirto, fiziško, greito žaidėjo, kuris gali įveikti varžovų gynybą. Tada ir pats susikuri metimų ar numeti tiksliai kamuolius komandos draugams, kai sugebi pirmąją varžovų sieną praeiti. Mantui sunku kartais, E. Mudiay toks ir turėjo būti, bet matome, kaip jis irgi stringa, Lukas kartais neturi tos fizinės jėgos, jam sunku žaisti kontaktinį krepšinį. J. Strelniekas irgi nevisada tą padaro.

Keturi žaidėjai, bet negalime išskirti nei vieno. Čia didelė bėda. Tai būtų vienas pirkinių, ko komandai reikėtų. Tokio gero kuriančio žaidėjo, prie kurio ir kiti krepšininkai galbūt nušvistų“, – pasakojo krepšinio treneris M. Brazys.

Tokiu žaidėjų turėjo būti vasarą įsigytas E. Mudiay. Vis dėlto 25 metų žaidėjas, nepaisant kai kurių neblogų pasirodymų LKL, nežiba. Į akis krenta prasta gynyba ir užtikrintumo stoka. M. Brazys pirštu bedė ir į fizinį pasiruošimą.

„Sunku pasakyti, ko galima iš jo tikėtis. Galvoju, kad jam pirma reikia gerinti fizinę kondiciją. Tokio jo greičio tikrai neužteks, ypač jei gauna tokius pat greitus oponentus, kurie irgi sužaidžia fiziškai ir iškart žaidėjas pradingsta. Mačiau anksčiau keletą jo mačų NBA, tai man pasirodė, kad jis buvo kiek atletiškesnis ir mobilesis. Dabar to trūksta, šlubuoja ir metimų selekcija. 

Nežinau, galbūt įtakos turi metai krepšinio, bet kol kas vaizdas nėra itin geras ir neaišku, ar jam pavyks persilaužti“, – E. Mudiay žaidimą apibūdino M. Brazys.

Naujas pirkinys ir galingas „Olympiakos“

Jei vakar buvo daug aptarinėjami žalgiriečių gynėjai ir kiti rotacijos žaidėjai, štai Joshas Nebo sužaidė geriausias rungtynes vilkint komandos marškinėlius. Vidurio puolėjas pelnė 14 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.

REKLAMA

Traumą gydantis Joffrey Lauvergne'ui J. Nebo yrapagrindinis žalgiriečių centras, tad vakar jis ir žaidė 30 minučių. Jį rotacijoje neilgai pakeitė šansą gavęs Marekas Blaževičius.

„J. Nebo tikrai gerai daro tuos dalykus, apie kuriuos ir sakėme, kad tai jo pagrindiniai pliusai. Tačiau bėda ta, kad jis yra priklausomas nuo gynėjų. Jis susirenka taškus po tų du prieš du situacijų, jam dėkinga buvo ir kad komanda daug prametė metimų, tai jis turėjo šansų kamuolių susirinkti.

Bet iš jo paties kūrybos nėra, jis nesusikurs tų situacijų. Tiesiog nėra to stiliaus žaidėjas. Tad čia yra šiokia tokia bėda. Taip, J. Nebo atletiškiausias komandos žaidėjas šiuo metu, duoda labai daug naudos, bet ar jis temps klubą į pergales?  Nemanau. Jo vaidmuo turi būti didelis, bet ties juo lipdyti visą žaidimą tikrai nedrįsčiau“, – svarstė M. Brazys.

J. Zdovcas užsiminė, kad komanda ieško dar vieno aukšto žmogaus. Vis dėlto, pasak M. Brazio, situacija gana įdomi, nes J. Lauvergne'as turėtų grįžti po mėnesio, jo trauma nėra ilgalaikė.

Galbūt reikėtų daugiau pagaliau pasitikėti M. Blaževičiumi?

„Man tai visai patiko vakar jo žaidimas. Ypač kai metus daugiau ar mažiau nelabai tu ten žaidi, esi įmetamas į tokią kovą. Maniau, kad tikrai jis galėjo žaisti dar bent keletą minučių daugiau (M. Blaževičius žaidė 6 min. ir pelnė 4 taškus, – aut. past.). Ypač kai buvo matyti, jog J. Nebo pavargo, ketvirtajame kėlinyje nebuvo toks šviežias ir pasirengęs. O ir komandos žaidimas su M. Blaževičiumi aikštėje buvo geras, rezultatas apylygis“, – teigė M. Brazys.

J. Zdovco laukia sunki užduotis ir dėl to, kad ne jis rinko komandą. Treneriui ir taip mažai laiko prisitaikyti, o dar tenka spręsti ir komplektavimo klaidas. 

„Labai trūksta agresijos su kamuoliu, – svarstė M. Brazys. – Matant kai kurių įžaidėjų amžių neatrodo, kad greičio, fiziškumo jie gali pridėti. Gal tik iš E. Mudiay to galima tikėtis, kad pagerins. Bet irgi neaišku. Jei kalbant apie pastiprinimą, tai reikėtų žmogaus gynėjų grandyje. Žaidėjo, kur gali kurti ir sau, ir kitiems, o ir kiti šalia jo galbūt pasitemptų, žaistų geriau. Kas dėl aukštaūgio, tai nežinau, ar protinga ieškoti naujo, kai neaišku, kas dabar rinkoje, o ir J. Lauvergne'as grįžta gana greitai. Vis vien naujas krepšininkas kol įsilies praeis dvi-trys savaitės. Kas tada? Vėl keturi centrai komandoje? M. Blaževičius suolo gale?“.

REKLAMA

„Trenerio pakeitimas tai čia gana maža detalė, kadangi komandoje yra kur kas gilesnių bėdų, kurias sunku išspręsti greitai, o ir varžovai stiprūs“, – optimizmu netryško krepšinio treneris M. Brazys.

„Žalgirio“ jau penktadienį laukas dar vienas Eurolygos susitikimas. Kauniečiai iškart iš Belgrado vyksta į Pirėjų, kur kausis su „Olympiakos“. Graikai vakar tik po atkaklios kovos ir pratęsimo nusileido Šarūno Jasikevičiaus treniruojamiems katalonams.

„Skeptiškai žiūriu į tą mačą. Susidursime su kol kas pajėgiausiais varžovais Eurolygoje, lyginant, su kuo teko žaisti per tuos tris turus. Labai gera varžovų sudėtis. Gynėjų linijoje ir Koustas Sloukas, Thomasas Walkupas ir kiti. Turi ir metikų, ir Aleksandras Vezenkovas labai geras ketvirtas numeris, galintis išplėsti aikštę.

Jis tapo tikrai svarbiu komandos žaidėju. Graikai turi du gerus ir skirtingus centrus. Moustapha Fallas visada pavojingas, Hassanas Martinas kiek kitokio stiliaus žaidėjas, bet irgi atrodo neblogai. „Olympiakos“ praktiškai kiekvienoje pozicijoje turi skirtingo stiliaus žaidėjų, kas jiems leidžia žaisti įvairiai, prisitaikyti prie situacijų, naudoti daug skirtingų derinių. „Žalgiriui“ bus labai sunku“, – apie būsimas rungtynes vakarą sakė M. Brazys.

„Olympiakos“ ir „Žalgirio“ mačas penktadienio vakarą Pirėjuje prasidės 21:30 val. Lietuvos laiku.

Standings provided by SofaScore LiveScore


Rašyti komentarą...
BOBA
2021-10-14 13:31:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nėra centrų, mtote tik tritaškio metimų linijas. Gynėjas įžaidėjo aplua ir mėtiko ir centro. Priešininką išveda du žaidėjus ginančius snaiperius už tritaškio ribos baudos plotas lausvas trys žaidėjai prie kašio sutoje zona, zonine gynyba. Vakar su Cervena nebuvo to žaidimo greito. Visas rugtynes 4-ris kėlinius dominavo gynėjai. Metami metimai Žalgeriečiai į viršų rankų neiškelią, kad kamuolys kašio nepasiektų, tai trukdys metant krepšis lyg per rūką.
Atsakyti
0

s
serganti
2021-10-14 15:47:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visai nepatinka"pensininkų" rinkinukas: P.Jankūnas pirmoje eilėje. Gal garbingiau būtų PADĖKOTI jam už dalyvavimą krepšinyje ir.... išleist į pensiją mokant anuitetą. Bloga žiūrėt į "iškankitą"Jo veidą ir ištisus 3 metus prasėdėjimą ant suolo.Susiprastų pagaliau žmogus....
Atsakyti
0

N
Na
2021-10-14 16:16:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip Blaževičius turi žaisti. Kam ta Kalnieti parsivežė. Yra jau du pencininkai kam dar trečias ligotas kaip ir Jankunas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų