Vilerbano ASVEL (3/0) komanda antradienio vakarą pateikė labai netikėtą rezultatą, kai nukovė Eurolygos čempionus. TJ Parkerio auklėtiniai namuose Stambulo „Anadolu Efes“ (0/3) pranoko rezultatu 75:73 (20:25, 15:24, 18:13, 22:11).

ASVEL krepšininkai panaikino trečiojo kėlinio pradžioje turėtą 19 taškų deficitą (37:56), ir į priekį pirmą kartą išsiveržė tik dvikovos pabaigoje.

Likus žaisti 1:56 minutei Wiliamo Howardo taškai persvėrė rezultatą 71:70. Aikštėje užvirė labai atkakli kova, o mačo nugalėtojas paaiškėjo jau tiksint paskutinėms sekundėms.

Galiausiai pergalingus ASVEL taškus likus 12 sekundžių įmetė Kostas Antetokounmpo, o po to Shane’o Larkino tritaškis buvo netikslus ir prancūzai šventė labai netikėtą pergalę.

Po mačo ASVEL treneris TJ Parkeris sunkiai galėjo patikėti tuo, kas vyko aikštėje.

„Po -19, kas tai yra? Tai yra širdis. Tiesiog parodėme didelę širdį. Sustabėdeme juos tada, kai to labiausiai reikėjo, o ir paties užpulti pavyko. Visada privalai tikėti, kad gali laimėti rungtynes ir parodyti savo komandai, kad jie gali laimėti. Žaidimas vyksta 40 minučių ir kol nenuskamba finalinė sirena, tu negali žinoti kas atsitiks. Turi tikėti.

Tai yra pirmas kartas, kai tenka išgyventi kažką panašaus būnant treneru. Tu žaidi prieš geriausią Eurolygos komandą, atsilieki 19 taškų ir.. kovoji iki galo, mano komanda kovėsi iki galo. Neatrodėme savimi pirmoje rungtynių dalyje, bet parodėme save gynyboje antroje rungtynių dalyje, parodėme, kas esame“, – savo komanda gyrė T. Parkeris.

Šią savaitę ASVEL namie dar priims Tel Avivo „Maccabi“ , o „Anadolu Efes“ pirmąją pergalę turnyre bandys iškovoti vėl išvykoje, kai susitiks su Milano „Olimpia Armani“.