Jure Zdovcui nepavyko debiutuoti prie „Žalgirio“ vairo pergale. Kauniečiai išvykoje 61:73 (14:13, 13:16, 15:17, 19:27) nusileido Belgrado „Crvena zvezda“ ekipai.

Po dviejų pralaimėjimų Eurolygoje Kauno klubo vadovybė ėmėsi permainų – atleido vyriausiąjį trenerį Martiną Schillerį.

Komandos vairą perėmė 54-erių slovėnas Jure Zdovcas. Pirmadienį oficialiai pristatytas strategas vos po poros dienų buvo įmestas į ugnį – Belgrado komandai tai buvo pirmosios namų Eurolygos rungtynės šį sezoną.

Taip pat, „Štark“ arenoje žiūrovai savo komandą galėjo palaikyti po maždaug metų pertraukos. Pandemijos metu ten buvo įkurta ligoninė COVID-19 susirgusiems pacientams.

Žalgiriečiams negalėjo padėti traumuotas Joffrey Lauvergne'as. J. Zdovcas teigė, kad kauniečiai ieškos jam pamainos. Pilną pokalbį rasite ČIA.

Ugningoje Belgrado atmosferoje „Žalgiris“ nesulūžo. Abi ekipos taškus krapštė per kraujus, o nuožmią kovą atspindėjo ir pataikymo procentai – abi ekipos nei dvitaškių, nei tritaškių per pirmą pusę nemetė aukščiau 50 proc.

Kauniečius iš pradžių truktelėjo sėkmingai į žaidimą nuo suolo įsiliejęs Nielsas Giffey. Vokietis pataikė du tolimus metimus ir leido „Žalgiriui“ išsiveržti į priekį (19:17). Savo dėjimų fiestą Belgrade pratęsė Joshas Nebo, kuris vien per pirmąją rungtynių dalį pelnė 10 taškų, atkovojo 7 kamuolius ir surinko 18 naudingumo balų.

Vis tik „raudonoji žvaigždė“ rado savo lyderį – buvusį žalgirietį Nate‘ą Woltersą. Gynėjas nubaudė „Žalgirį“ devyniais taškais ir leido šeimininkams į rūbinę išsinešti menką pranašumą (27:29).

Varžovus po pertraukos į priekį tempė Nikola Kaliničius. Puolėjas per pirmuosius du kėlinius pelnė du, o per trečiąjį – devynis taškus. Nieko doro puolime nesugalvojęs „Žalgiris“ ėmė atsilikinėti vis grėsmingiau (37:45).

„Žalgiriui“ pavyko sumažinti deficitą, kai į aikštę žengė Marekas Blaževičius. Aukštaūgis pasižymėjo taškais, neblogai dirbo gynyboje ir kauniečiai priartėjo (42:46).

Ketvirtajame kėlinyje svarstyklės galėjo pakrypti į „Žalgirio“ pusę (51:53), bet „Crvena zvezda“ smogė pirmieji. Itin svarbiu ginklu tapo Ognjenas Dobričius (52:58).

„Žalgirio“ viltis gaivinti bandė Tyleris Cavanaugh – puolėjas smeigė du tritaškius iš eilės ir kauniečiai vėl pavijo varžovus (58:60). Tačiau tas pats T. Cavanaugh vėliau nepataikė iš po krepšio ir dar nereikalingai prasižengė.

Tai leido „Crvena zvezda“ įgyti 6 taškų pranašumą ir dvitaškį kontraatakoje dar pridėjo N. Kaliničius (58:66). Išeičių puolime niekaip neradęs „Žalgiris“ toliau pametinėjo kamuolius, o kitoje pusėje N. Kaliničius „uždarė“ rungtynes.

„Žalgiriui“ itin stigo kokybiško puolimo. Dvitaškių pataikymas siekė vos 42,4 proc. (14/33 met.) ir suklydo 12 kartų. Daugiausiai klaidų – 3 – padarė Mantas Kalnietis.

„Crvena zvezda“: N. Kaliničius 15 (5 atk. kam., 19 naud. bal.), O. Dobričius 13, Luka Mitrovičius 12, N' Woltersas 11 taškų.

„Žalgiris“: J. Nebo 14 (10 atk. kam., 24 naud. bal.), Lukas Lekavičius ir N. Giffey po 11, T. Cavanaugh 8, Janis Strelniekas 6, Edgaras Ulanovas 5, M. Blaževičius 4, M. Kalnietis 2 taškai.

Rungtynių eiga:

Ketvirtasis kėlinys:

L. Lekavičius gelbėja žalgiriečių ataką tritaškiu metimu (51:49). Ekipos apsikeičia taikliais metimais (53:51).

„Crvena zvezda“ jau grasino pabėgti, bet pavyko apsiginti ir dar nubausti varžovus tritaškiu (58:55). Pergalė vis dar pasiekiama.

T. Cavanaugh smeigia antrą tritaškį iš eilės. Lieka mažiau nei 5 minutės ir įtampa „Štark“ arenoje vis didėja. Tikėkimės, kad žalgiriečiai nesulūš (60:58).

N. Giffey nepataiko iš toli, kamuolį ima T. Cavanaugh, bet nepataiko iš po krepšio ir dar pasiima pražangą... galėjo būti -1, bet turime -6 (64:58). Lieka dvi su puse minutės, N. Kaliničius dar prideda ir dvitaškį kontraatakoje (66:58).

N. Kaliničius pelno dar vieną dvitaškį ir dėl nugalėtojo klausimų beveik nebelieka (68:58).

Trečiasis kėlinys: „Crvena zvezda“ 46:42 „Žalgiris“

N. Kaliničius baudžia svečius penkiais taškais iš eilės. „Žalgiriui“ vėl trūksta kūrybos, kai aikštėje E. Mudiay. Laiku kauniečius į rungtynes grąžina J. Nebo ir E. Ulanovas (34:32).

„Štark“ arena siaučia po dar vieno sėkmingo epizodo gynyboje. Kitoje aikštės pusėje reikalus toliau tvarko N. Kaliničius. Dvitaškį prideda A. Hollinsas ir reikia minutės pertraukėlės (45:37). Varžovai puolime jau nugriebė 12 kamuolių.

Dar vienas neblogas M. Blaževičiaus įėjimas į aikštę. „Žalgiris“ iki kėlinio galo praleidžia tik tašką ir atsako penkiais (46:42).

Antrasis kėlinys: „Crvena zvezda“ 29:27 „Žalgiris“

„Žalgirį“ tempia J. Nebo ir N. Giffey duetas. Jie kartu pelnė 16 iš 19 komandos taškų. Kauniečiams pavyksta sėkmingai gintis ir tai džiugina, prisiminus ankstesnes problemas (17:19).

Dar anksti daug kalbėti, bet J. Nebo gali tapti didžiausiu „Žalgirio“ vasaros laimėjimu. 203 cm vidurio puolėjas pridaro daugybę problemų varžovams puolime. Šiandien amerikietis žiba ir puolime – 10 taškų ir „Žalgiris“ priekyje (21:23).

Pirmoji rungtynių pusė baigta. „Žalgiris“ turi didelių problemų puolime, tačiau pasiaukojanti gynyba leidžia išlikti arti (29:27).

Pirmasis kėlinys: „Crvena zvezda“ 13:14 „Žalgiris“

Mačo pradžioje šeimininkai užsivedę – D. Davidovaco ir N. Wolterso taškai leidžia pabėgti į priekį (2:5). Varžovai ir toliau naudojasi savo ūgiu, tad dažnai atakas pradeda žaidimu „ant ūselio“. Šeimininkai lieka priekyje (5:11).

„Žalgiris“ susirinko penkias komandines pražangas ir dabar gynyboje jau bus sunkiau. Kauniečiams itin sunku puolime, beveik visos atakos baigiasi paskutinėmis sekundėmis (7:13).

Pasirodžius aikštėje M. Kalniečiui žalgiriečiai spurtuoja 5:0. Varžovų treneris Dejanas Radonjičius iškart kviečiasi savo komandą pasitarimui. Stratego emocijos liejosi laisvai (12:13).

Aikštėje pasirodo Marekas Blaževičius. Aišku, tam ir yra ir logiškas paaiškinimas – dėl traumos iškritęs Joffrey Lauvergne'as. Tačiau J. Zdovco pasitikėjimas jaunuoliu stebina. „Žalgiris“ pabaigia kėlinį taikliu dvitaškiu (13:14).

Startiniai penketai:

„Crvena zvezda“: Nate'as Woltersas, Stefanas Lazarevičius, Dejanas Davidovacas, Nikola Kaliničius, Ognjenas Kuzmičius.

„Žalgiris“: Emmanuelis Mudiay, Janis Strelniekas, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas, Joshas Nebo.