Šaro sveikinimo sulaukęs Jure Zdovcas: apie laukiamą papildymą „Žalgiryje“ ir trenerių štabą

Antradienio rytą Nemuno saloje oficialiai buvo pristatytas naujasis Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris slovėnas Jure Zdovcas. 54-erių metų specialistas, su kuriuo sudaryta sutartis iki sezono pabaigos, trenerio pareigose pakeitė atleistą Martiną Schillerį.

J. Zdovcas daug laiko susipažinti su komanda neturės, kadangi jau trečiadienį žalgiriečių laukia Eurolygos mūšis Belgrade su „Crvena Zvezda“, o penktadienį susitikimas irgi išvykoje su Pirėjo „Olympiakos.“

Paskutinį sykį Eurolygos klubą J.Zdovcas treniravo prieš dešimtmetį, kai dirbo Liublianos „Olimpija“ komandoje.

Vėliau treneriui teko dirbti Kroatijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Rusijoje, Turkijoje, Graikijoje ir Prancūzijoje. Pastarojoje valstybėje slovėnas praleido praėjusį sezoną, kai treniravo Paryžiaus „Metropolitans 92” klubą.

Senesni krepšinio sirgaliai J. Zdovcą pamena ir kaip aukščiausio lygio krepšininką, kuris savo trofėjų lentynoje turi pakankamai daug apdovanojimų. Apie šį griežta ranka garsėjantį trenerį bei jo kaip žaidėjo biografiją galite paskaityti ČIA.

Pats J. Zdovcas klubo surengtoje oficialioje pirmojoje savo konferencijoje žiniasklados atstovams antradienį tikino, kad didžiausias komandos tikslas yra nukreiptas į sudėties papildymą.

„Mums reikia suprasti, kad turime problemų su vidurio puolėjo pozicija, traumą gavo Joffrey. Rasti naują žmogų yra prioritetas. Poto stengsiuosi komandą iš lėto pripratinti prie savo sistemos. Nesakau, kad prieš tai buvusi sistema neveikė, tačiau pats jausiuosi geriau.

Turime kokybės. Aišku, esu šiek tiek pasimetęs, nes iškart turime žaisti rungtynes, o reikia suprasti kur tobulėti, ką daryti. Nemanau, kad būtų etiška kažką dabar keisti. Tai darysime palaipsniui, – sakė J. Zdovcas ir pratęsė apie tai, kokio papildymo jis norėtų. –  Tai klausimas ne tik man, bet ir direktoriui Pauliui Motiejūnui.

Kol kas net neturiu laiko susikoncentruoti su tuo. Aišku, mums trūksta atletiškumo. Man patinka vidurio puolėjai, kurie pataiko iš toli, bet dienos pabaigoje norėčiau tiesiog gero žaidėjo. Žmogus turi būti geras puolime, bet svarbiausia bus gynyba.“

„Žalgirio“ arenos spaudos centre kamerų buvo neįprastai daug, tačiau slovėnas nepasimetė – tokį dėmesį jis jau yra matęs.

„Tai šiek tiek primena Graikiją. Jie taip pat labai pamišę dėl krepšinio. Tai man nieko naujo. Esu labai laimingas matydamas tiek daug žmonių,“ – sakė J. Zdovcas.

Pačioje sezono pradžioje komandą perėmęs strategas į spaudimą reaguoja ne iš aplinkinių.

„Ne, didžiausia problema, kad daug spaudimo pats keliu iš savęs. Tai kartais padaro mane per daug emocionaliu. Toks buvau ir žaidėjas, dabar esu ir treneris,“ – pasakojo J. Zdovcas.

Internetą apskrieję trenerio konfliktai su žaidėjais J. Zdovcui taip pat yra medžiaga, iš kurios jis nori mokytis.

REKLAMA

„Aš dirbu su savimi. Praėjusiais sezonais neturėjau tokių incidentų. Svarbiausia, kad aš gerbiu savo žaidėjus. Net jei peržengiu ribą, galiu atsiprašyti. Neturiu problemos net jei žaidėjas rėkia ant manęs. Nuo to mes tik gerėjame. Sporte negali tobulėti be emocijų,“ – tikino J. Zdovcas.

Martinas Schilleris per metus prie „Žalgirio“ vairo išsiskyrė kiek netradicine rotacija. Tiek LKL, tiek Eurolygoje daugiau žaisdavo pagrindiniai žaidėjai.

J. Zdovcas didesnio jaunimo integravimo prižadėti negalėjo, bet atkreipė dėmesį į Mareką Blaževičių.

„Turime būti pasiruošę 100 proc. visose rungtynėse. Žinoma, bus šiek tiek rotacijos ir jauni žaidėjai žais daugiau. Tai yra kiek apgaulinga situacija ir ne visada bus galima surotuoti, – teigė J. Zdovcas. – Dar anksti kalbėti apie šiuos dalykus.

Dar mažai mačiau Mareko Blaževičiaus, tik kalbėjau su asistentais šiek tiek. Manau, kad viskas priklauso nuo jo. Nėra lengva Eurolygoje jaunam žaidėjui išlaikyti rezultatą aukštame lygyje.

Iš savo patirties galiu pasakyti, kad lengviau turėti vieną „vaiką“ komandoje nei du.“

„Žalgirio“ trenerių štabe liko visi asistentai – Tautvydas Sabonis, Stefanas Grasseggeris ir Arne Woltmannas. J. Zdovcas patikino, kad imtis permainų nežada.

„Tai ne pirmas kartas, kai neprašiau savo trenerių štabo. Treneriai dirba gerai, turi daugiau patirties Eurolygoje paskutiniu metu ir žino komandą.

Tikrai nesu išsigandęs. Dažnai nesivežu savo asistentų kartu,“ – atskleidė J. Zdovcas.

J. Zdovcas yra kartu žaidęs ir su Šarūnu Jasikevičiumi. Strategas pripažino, kad „auksinio berniuko“ žinutės jau sulaukė.

„Ne, nesikalbėjau. Tačiau jis iškart mane pasveikino. Šaras labai laimingas, kad galėsiu treniruoti puikioje vietoje. Tikrai pasikalbėsime ir turime gerą tarpusavio santykį,“ – pasakojo J. Zdovcas.

Slovėnas pareigas perėmė iš austro Martino Schillerio. Pastarojo palikto įdirbio naujasis strategas vertinti nenorėjo.

REKLAMA

„Žinote, labai lengva teisti komandą žiūrint rungtynes per televizorių. Kai pats susiduri su realybe, yra visai kitaip. Nenorėčiau pasakoti žiniasklaidai ką mėgstu, ko ne,“ – sakė J. Zdovcas.

Taip pat, treneris teigė, kad vyresnių žaidėjų įtaka bus labai svarbi jo komandoje.

„Aš dažnai kalbuosi su vyresniais žaidėjais, žinoma Jankiu, jis kapitonas. Tai yra labai patyrę žaidėjai, kurie kontroliuoja rūbinę. Nematau, kodėl turėčiau keisti kryptį,“ – sakė J. Zdovcas.

J. Zdovco pirmasis iššūkis – jau trečiadienį prieš Belgrado „Crvena zvezda“. Treneris papasakojo, kokio varžovo galima tikėtis.

„Žinau šią komandą, žinau trenerį. Jie labai fiziški, naudojasi savo kūnu ir bandys mus uždominuoti jėga. Ypač tai persiduoda teisėjams, juos užkuria didelė minia.

Man tai yra nuostabu žaisti Belgrade. Tai neblogas testas, kaip žaidėjai reaguos,“ – sakė J. Zdovcas.

Paskutinį kartą J. Zdovcas Eurolygoje dirbo prieš 10 metų Liublianos „Olimpia“ komandoje. Slovėnas pripažino, kad lyga per tą laiką stipriai pasikeitė.

„Praėjo ilgas laiko tarpas. „Olimpia“ patirtis tuo metu net nebuvo arti dabartinės Eurolygos. Po to buvo sunku gauti darbą, kai lyga tobulėjo. Čia žaidžia daug gerų komandų ir stengsiuosi pritapti greičiau, kiek įmanoma,“ – sakė J. Zdovcas.

Treneris perėmė užduotį, kuo greičiau prie europinio krepšinio pripratinti potencialų lyderį Emmanuelį Mudiay. Tačiau šiai dienai J. Zdovcas daug pasakyti apie jį negalėjo.

„Dar nenoriu vertinti žaidėjų dabar. Turiu pamatyti jį treniruotėse, rungtynėse. Taip, jis turi ir gali duoti daugiau. Tikiuosi, kad tai tik laiko klausimas, kada jis duos mums, ko norime. Neturime ir daug laiko, nes „Žalgiriui“ kiekvienos rungtynės labai svarbios,“ – sakė J. Zdovcas.

Slovėnui susirinkę žurnalistai priminė, kad būtent praėjusią vasarą jo tėvynainiai eliminavo Lietuvą olimpinėje atrankoje. Galbūt laikas ne „Luka magic“, o „Jure magic“?

„Luka pasakytų, kad žaidėjai žaidžia krepšinį, o treneriai padeda jiems. Stengsiuosi kiek įmanoma. Pirmoji spaudos konferencija visada būna maloniausia. Vėliau bus sunkiau, bet vėliau žiūrėsime situaciją. Bus ir klaidų, tai darbo dalis. Tačiau Luka – tikrai magiškas,“ – sakė J. Zdovcas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų