REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kauno „Žalgiris“ penktadienį kaip reikiant sudrebino sporto pasaulį, bent jau Lietuvoje – paskelbė, kad atleidžia Martiną Schillerį ir iš karto įvardino austro įpėdinį. Aukštai iškeltų tikslų link Lietuvos čempionus bandys nuvairuoti legendinis Slovėnijos krepšininkas, 54-erių Jure Zdovcas.

Kauno „Žalgiris“ penktadienį kaip reikiant sudrebino sporto pasaulį, bent jau Lietuvoje – paskelbė, kad atleidžia Martiną Schillerį ir iš karto įvardino austro įpėdinį. Aukštai iškeltų tikslų link Lietuvos čempionus bandys nuvairuoti legendinis Slovėnijos krepšininkas, 54-erių Jure Zdovcas.

REKLAMA

„Žalgirio“ pastaruoju metu atrodė itin slogiai – pralaimėtos visos draugiškos rungtynės, o oficialaus sezono pradžioje iškovotos trys neįkvepiančios pergalės Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) ir patirti du niuksai Eurolygoje.

Nors patys rezultatai nevertė daryti tragedijos, tačiau daug iškalbingesnis atrodė vaizdas aikštėje, kurioje žalgiriečiai niekaip nerado žaidimo.

„Akivaizdu, kad komanda nežaidžia taip, kaip visi norėtume, kad žaistų. Prieš porą dienų minėjome, kad visi turime prisiimti atsakomybę. Vaizdas vakarykštėse rungtynėse ir vėl neįtikino, todėl negalėjome aukoti brangaus laiko ir nutarėme imtis greitų sprendimų“, – sakė Kauno „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas.

REKLAMA
REKLAMA

M. Schilleris Kaune praėjusią vasarą pakeitė Šarūną Jasikevičių ir išdirbo 15 mėnesių. Praėjusį sezoną „Žalgiris“ Eurolygoje pasiekė 17 pergalių ir užėmė 11-ąją vietą, bet iškovojo LKL čempionų žiedus ir Karaliaus Mindaugo taurę.

REKLAMA

Šį sezoną klubui buvo iškelti dar aukštesni tikslai – ne tik pakartoti sėkmę Lietuvoje, bet ir pasiekti Eurolygos atkrintamąsias varžybas.

Dabar jau to sieks J. Zdovcas, su kuriuo ekipa derina paskutines sutarties detales. Tv3.lt kviečia susipažinti su naujuoju „Žalgirio“ treneriu.

Šlovinga karjera

J. Zdovcas gimė 1966 metais ir yra laikomas vienu geriausių visų laikų Slovėnijos krepšininkų. Jis yra įtrauktas ir į FIBA Šlovės muziejų.

Slovėnas su įvairaus amžiaus tuometinės Jugoslavijos rinktinėmis šlavė medalius, o 1988 metais apsivilko vyrų komandos marškinėlius ir iškovojo sidabrą Seulo olimpinėse žaidynėse. 1990 m. jis tapo pasaulio čempionu, o dar po metų – Europos, tačiau į šią istoriją įsivėlė ir politika.

REKLAMA
REKLAMA

J. Zdovcas nebaigė turnyro su komanda, o aukso medalį atsiėmė tik po keturiolikos metų.

Prieš pat 1991 m. „Eurobasket“ pusfinalį slovėnas pasibeldė į trenerio Dušano Ivkovičiaus duris ir su ašaromis akyse pranešė, kad Slovėnijos valdžia, neseniai paskelbusi nepriklausomybę ir atsiskyrusi nuo Jugoslavijos, liepė jam palikti rinktinę.

Medalį jis atsiėmė tik 2005 m., kai buvo surengtos rungtynės, skirtos pagerbti J. Zdovco karjerą. Beje, šiame mače žaidė ir Šarūnas Jasikevičius.

Žaidėjo paveikslas

J. Zdovcas buvo labai protingas žaidėjas, turėjęs greitas rankas, puikius kamuolio valdymo įgūdžius, patikimai atakavęs krepšį ir, svarbiausia, neįtikėtinai geras ginantis. Visų pavojingiausių varžovų gynėjų gynyba buvo patikima būtent jam.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Slovėnas žaidė įžaidėjo pozicijoje ir pasižymėjo puikiu aikštės matymu.

Legendinis treneris Božidaras Malkovičius 1992 m. prisikvietė J. Zdovcą į „Limoges“ komandą iš Prancūzijos ir kartu sukūrė iki šiol didžiausią Eurolygos sensaciją – su visų nurašyta vidutiniokų komanda sugebėjo triumfuoti turnyre.

J. Zdovcui pasisekė, nes būdamas žaidėju jį treniravo ne tik B. Malkovičius, bet ir kiti garsūs specialistai – D. Ivkovičius, Zmago Sagadinas, jis taip pat kartu žaidė su Željko Obradovičiumi, Draženu Petrovičiumi, Vlade Divacu, Toni Kukočiu, Dino Radja, Predragu Danilovičiumi ir kitomis legendomis.

Griežtas treneris

Nenuostabu, kad tokia aplinka suformavo ir patį J. Zdovcą. Tai – ganėtinai griežtas treneris, reikalaujantis pagarbos. 2017 m. jis vos neįsivėlė į muštynes su amerikiečiu Taureanu Greenu, kai treniravo Atėnų AEK.

REKLAMA

J. Zdovcas mėgsta atlikti taktinius manevrus ir reaguoti į įvykius aikštėje, reikalauja kietos gynybos ir visiško atsidavimo dėl pergalės. Slovėnas, priešingai nei M. Schilleris, mėgsta naudoti daug skirtingų derinių. Jis visada mūru stoja už žaidėjus – net jeigu ir yra nepatenkintas jų žaidimu, viešai to nesako ir nekritikuoja. Ši savybė primena Š. Jasikevičių, kuris taip pat niekada viešai nebeda pirštu į auklėtinius.

Trenerio karjerą slovėnas pradėjo 2004 m. Ryškiausiai įrašai yra keli – J. Zdovcas jau yra ragavęs Eurolygos patirties, kurioje trejus metus treniravo tuometinę Liublianos „Union Olimpija“.

Antras ryškesnis įrašas klubinėje karjeroje – 2012 m. su Sankt Peterburgo „Spartak“ pasiektas Europos taurės finalas, kuriame nusileista Maskvos srities „Chimki“, kurią treniravo Rimas Kurtinaitis. Tą sezoną J. Zdovcas buvo išrinktas geriausiu turnyro treneriu.

REKLAMA

Du kartus specialistas stovėjo ir prie Slovėnijos rinktinės vairo – 2008-2010 ir 2014-2016 metais. Pirmuoju periodu komanda pasiekė 2009 m. Europos čempionato pusfinalį, antruoju – užėmė 7-ąją vietą 2014 m. pasaulio čempionate.

Paskutine J. Zdovco darboviete buvo prancūzų „Metropolitans 92“, su kuria praėjusį sezoną Prancūzijos lygos reguliariame sezone užėmė 6-ąją vietą, o Europos taurėje pasiekė atkrintamąsias varžybas.

Nors dar turėjo sutartį ir šiam sezonui, Prancūzijos klubas nusprendė atleisti J. Zdovcą. 

Dabar jo laukia didžiausias iššūkis trenerio karjeroje – slovėnas jau kurį laiką svajojo apie darbą Eurolygoje ir šio šanso sulaukė iš „Žalgirio“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų