Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sėkmingai baigė draugiškų rungtynių maratoną. Mūsiškiai iškovojo 7-ąją pergalę iš eilės. Paskutiniame teste Kazio Maksvyčio vadovaujama Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė 94:68 (25:19, 23:22, 22:17, 24:10) nugalėjo Nyderlandų krepšininkus.

Pirmąjį kėlinį lietuviai pradėjo tradiciniu būdu – mūsiškiai anksti išsiveržė į priekį ir per pirmąsias penkias rungtynių minutes atrodė, kad Jono Valančiūno vedami lietuviai nepaliks jokių vilčių nyderlandiečiams, tačiau prasidėjus keitimams į rungtynes grįžę varžovai aptirpdė aikštelės šeimininkų turimą pranašumą ir į antrąjį ketvirtį ėjo ramūs (25:19).

Antrajame ketvirtyje – analogiška situacija. Mūsiškiai pradėjo galingai, tačiau Nyderlandų krepšininkai toliau šaudė tikslius metimus iš toli ir neleido lietuviams atitrūkti. Per pirmąją rungtynių dalį svečiai pataikė net 8 tritaškius, kurie jiems itin padėjo pernelyg neatsilikti nuo lietuvių. Visgi antrojo kėlinio pabaigą geriau sužaidę mūsiškiai po dvidešimties žaidimo minučių turėjo 7 taškų pranašumą (48:41).

Didžiąją trečiojo kėlinuko dalį geresnį žaidimą demonstravo mūsiškiai, tačiau geresnis žaidimas nereiškė to, kad Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pabėgo į priekį. Didžiąją ketvirčio dalį laikėsi 8 taškų skirtumas, tačiau kėlinio pabaigoje keturis taškus iš eilės įmetęs Ignas Brazdeikis ir du pridėjęs Mindaugas Kuzminskas sugrąžino dviženklį pranašumą mūsiškiams (70:58).

Lemiamame kėlinyje Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės atsarginiai žaidėjai pagaliau įsižaidė. Rotacijos žaidėjai pradėjo pataikyti tritaškius, truputį geriau gintis, kas lėmė, kad banguojančioje ASG arenoje mūsiškiai baigė pasirengimo ciklą be pralaimėjimų (94:68).

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė: I. Brazdeikis 16, J. Valančiūnas 14 (8 atk. kam.), Martynas Echodas 12, M. Kuzminskas 11, Domantas Sabonis 10 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), Rokas Jokubaitis (3 rez. perd.).

Nyderlandų vyrų krepšinio rinktinė: Olafas Schaftenaaras 17, Worthy De Jongas 14, Keye‘as Van Der Vuurstas De Vriesas 11.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: Lietuva 94:68 (25:19, 23:22, 22:17, 24:10) Nyderlandai

40 min. Skirtumas maču artėjant prie pabaigos labai išaugo, varžovams jau ir pritrūko jėgų, o lietuviai šventė užtikrintą pergalę.

33 min.: Pagaliau! R. Giedraitis prisitaikė ir pataikė metimą iš toli, leidusį išsiveržti 14 tašku skirtumu į priekį (75:61).

31 min.: OPAAAAAAA! R. Giedraitis ir M. Echodas sukuria gražų epizodą. Centras greitoje atakoje krauna kamuolį iš viršaus (72:61).

Rezultatyviausi komandų krepšininkai po trijų kėlinių:

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė: I. Brazdeikis 16, J. Valančiūnas 14 (8 atk. kam.), D. Sabonis 10 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), R. Jokubaitis 9 (3 rez. perd.).

Nyderlandų vyrų krepšinio rinktinė: Olafas Schaftenaaras 17, Worthy De Jongas 11, Keye‘as Van Der Vuurstas De Vriesas 9.

Trečias kėlinys: Lietuva 70:58 Nyderlandai (25:19, 23:22, 22:17)

30 min.: Trečiajame ketvirtyje matėsi daugiau stabilumo. Nors gynyba dar nebuvo auksinė, tačiau šioks toks progresas buvo matomas. Ypač smagu, kad M. Kuzminskas šiame kėlinyje atidarė savo taškų sąskaitą šioje Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje (70:58).

29 min.: Ilgai lauktas momentas! Mindaugas Kuzminskas pelno pirmuosius savo taškus šią vasarą (68:58).

28 min.: Martynas Echodas ir Kristupas Žemaitis, vau! Gynėjas ant lėkštutės padėjo perdavimą M. Echodui, kuris ramiu veidu įdėjo kamuolį į krepšį (64:52).

27 min.: Ignas Brazdeikis pelno keturis taškus iš eilės, po kurių lietuviai vėl turi dviženklį pranašumą (62:52).

25 min.: D. Sabonis savoje stichijoje. Krepšininkas persivarė visą aikštelę ir atliko puikų perdavimą Lukui Lekavičiui, kuris užbaigė ataką dviem taškais (56:48).

23 min.: NBA bokštas D. Sabonis toliau siaučia. Puolėjas sėkmingai užbaigė metimą arčiau krepšio ir išprovokavo varžovo pražangą, tačiau baudos metimas nebuvo tikslus. Kitoje atakoje dar du taškus pridėjo M. Grigonis (54:46).

21 min.: D. Sabonis bandė laužti arčiau krepšio, tačiau atliko puikų skersą perdavimą M. Grigoniui, kuris pataikė gražų floaterį (50:43).

Rezultatyviausi komandų krepšininkai po dviejų kėlinių:

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė: Jonas Valančiūnas 14 (7 atk. kam.), I. Brazdeikis 10, R. Jokubaitis 9 (3 rez. perd.), D. Sabonis 8 (3 atk. kam., 3 rez. perd.).

Antras kėlinys: Lietuva 48:41 (25:19, 23:22) Nyderlandai.

20 min.: Lietuviai ir toliau antrajame kėlinyje bangavo. Vienu metu mūsiškiai buvo susigrąžinę dviženklį pranašumą, tačiau pasipylę keitimai vėl išbalansavo komandą. Prasidėjus minėtiems keitimams Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pirmavo vos 4 taškais, tačiau kėlinio pabaigoje, kai grįžo komandos lyderiai į aikštelę, lietuviai vėl priartėjo prie dviženklio pranašumo (48:41).

19 min.: Nyderlandų vyrų krepšinio rinktinė ir toliau lieja tolimus metimus, o mūsiškiai atsako metimais iš kiek arčiau. Visgi suklydę lietuviai neapsigynė varžovų kontrakos metu ir komandas vėl skiria keturi taškeliai (45:41).

18 min.: D. Sabonis ir toliau užkuria pirtelę. Krepšininkas puikiai orkestruoja greitąjį puolimą, kurio smaigalyje atsidūręs R. Giedraitis pelno du lengvus taškus iš eilutės. Lietuviai po kurio laiko susigrąžino dviženklį pranašumą (43:33).

17 min.: Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje kol kas šlubuoja gynyba perimetre. Nyderlandų krepšininkai jau pataikė 6 tolimus metimus (41:33).

17 min.: R. Jokubaitis toliau pjausto varžovų gynybą ir pelno du taškus su pražanga (39:30).

15 min.: Pagaliau! Puiki greita kontrataka, kurios smaigalyje atsidūrė D. Sabonis (33:25).

14 min.: Kol kas lietuviai nesusikuria progų greitajame puolime. Per kone 14 minučių žaidimo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė nėra pelniusi taškų greitose kontratakose (31:24).

13 min.: R. Jokubaitis, oho! Gynėjas paleido metimą link krepšio aukšta trajektorija, kuris atrodė pradžiai neįkris, tačiau mūsiškio metimas buvo tikslus (29:22).

11 min.: Du sudėtingi D. Sabonio taškai, tačiau kitoje atakoje Nyderlandai baudžia dviem taškais su pražanga (27:22).

Rezultatyviausi komandų krepšininkai po pirmojo kėlinio:

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė: Jonas Valančiūnas 12 (6 atk. kam.), D. Sabonis 4.

Nyderlandų vyrų krepšinio rinktinė: Keye‘as Van Der Vuurstas De Vriesas 7.

Pirmas kėlinys: Lietuva (25:19) Nyderlandai

10 min.: Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė tradiciškai pirmąją ketvirčio dalį žaidžia ypač gerai, o antroji ketvirčio dalis sudėtingesnė. Visgi po pirmųjų dešimties minučių Vilniuje pirmauja aikštelės šeimininkai (25:19).

9 min.: Prasidėjus keitimams vėl mūsiškiai krenta į duobę. Abejose aikštelės pusėse vaizdas yra suprastėjęs, tačiau Kazio Maksvyčio treniruojama Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė vis dar pirmauja (23:19).

6 min.: Dar du Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kapitono taškai. Mūsiškiai pirmąkart šiandienos mače pirmauja dviženkliu skirtumu (21:11).

6 min.: Du plius vienas!!! JV pelno du taškus su pražanga ir lietuviai tolsta (19:11).

5 min.: Į aikštelę pirmąkart šią vasarą ruošiasi žengti Mindaugas Kuzminskas. Pagaliau. Ilgai lauktas debiutas. Iki tol lietuviai ir toliau žaidė pakankamai neblogai abejose aikštelės pusėse, tačiau gynyboje momentais buvo pametama koncentracija (16:11).

3 min.: Vienas, du, trys!! JV pataiko pirmąjį tolimą metimą šią vasara! Visa ASG arena stojasi ant kojų ir kelia didelį šurmulį! Kitoje atakoje centras deda kamuolį iš viršaus. Kol kas gynybos pernelyg nematyti (12:9).

2 min.: Visgi Nyderlandų krepšininkai iškart baltos vėliavos nekelia ir pataiko tris tolimus metimus iš eilės (5:9).

1 min.: Ignas Brazdeikis!!! Pirmieji jo ir lietuvių taškai šiose rungtynėse. Kitoje atakoje Domantas Sabonis pelno taškus iš po krepšio. Pradžia, kaip ir praėjusios rungtynėse, įkvėpianti (5:0).

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės startinis penketas: Rokas Jokubaitis, Ignas Brazdeikis, Rokas Giedraitis, Domantas Sabonis, Jonas Valančiūnas.

Nyderlandų vyrų krepšinio rinktinės startinis penketas: Leonas Williamsas, Roelandas Shaftenaaras, Olafas Schaftenaaras, Rienkas Mastas, Charlonas Kloofas