1. Lyderiai. Goranas Dragičius – NBA žvaigždė. 31-erių slovėnas NBA žaidžia devynerius metus. G. Dragičiaus karjeros už Atlanto vidurkiai siekia 13,3 taško, 4,8 rezultatyvaus perdavimo. Įžaidėjas praėjusiame sezone spindėjo dar ryškiau – 20,3 taško, 5,8 rezultatyvaus perdavimo.
G. Dragičius taip pat įspūdingai rungtyniauja ir šiame čempionate. Gynėjo taškų vidurkis – 21. Krepšininkas sužaidė prastą mačą su Ukrainos rinktine, kai pelnė 5 taškus, pataikęs 2 metimus iš 12. Atmetus šias rungtynes, G. Dragičius vidutiniškai renka 23,3 taško.
Mačas su Ukraina parodė, kad pro šalį šaudantis G. Dragičius Slovėnijos rinktinei – ne problema. Estafetę iš ryškiausios komandos žvaigždės perėmė supertalentas Luka Dončičius. Jis pelnė 14 taškų, atkovojo 9 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.
Toks 18-mečio žaidimas neturėtų stebinti. Jei G. Dragičius šiame čempionate renka 20,6 naudingumo balo, L. Dončičius – panašiai (19,8). Madrido „Real“ gynėjas pelno 15,1 taško, atkovoja 8,3 kamuolio, atlieka 3,8 rezultatyvaus perdavimo. 201 centimetrų ūgio krepšininkas – geriausias komandos kovotojas dėl atšokusių kamuolių.
2. Gynėjai. Be dviejų svarbiausių komandos žaidėjų, verta paminėti kitus antrosios linijos krepšininkus.
Klemenas Prepeličius vienintelį kartą per aštuonerias rungtynes pasirodė starto penkete. 24-erių gynėjas nuo mačo pradžios į kovą buvo mestas pirmajame susitikime su lenkais. Vėliau slovėnas kilo nuo suolo, bet žaidė daug ir labai naudingai. K. Prepeličius aikštėje praleisdavo 24,6 minutės, pelnė 12,9 taško, rinko 13 naudingumo balų. Jei būtų apdovanojamas geriausias čempionato „šeštasis žaidėjas“, slovėnas būtų realiausias pretendentas į šį prizą.
Jaka Blažičius. 27-erių krepšininkas svarbaus vaidmens komandos puolime neatlieka, bet yra labai reikalingas komandos rotacijai. Jis dažniausiai pasirodo starto penkete, žaisdamas trečiojoje pozicijoje ir gali gintis prieš varžovų lyderius.
Aleksejus Nikoličius – dar vienas Slovėnijos ateities krepšininkas. 22-ejų įžaidėjas rungtyniauja nedaug, bet labai sėkmingai pavaduoja G. Dragičių.
3. Snaiperiai. Visi minėti krepšininkai pavojingi prie trijų taškų zonos. Galbūt neprašaunančiu snaiperiu negalima vadinti J. Blažičiaus, bet būtent jo pataikymo procentas šiame čempionate iš rinktinės krepšininkų geriausias (50 procentų).
Tolimais metimais piktnaudžiauja L. Dončičius. Jis išmeta po 7 per rungtynes, pataiko 2,4 (34 proc.).
Visa komanda tritaškius meta 36 procentų taiklumu. Sėkmingai iš toli atakuoja pusė Slovėnijos rinktinės krepšininkų – šeši. Be minėto penketo tai daro ir vidurio puolėjas Anthony Randolphas.
4. A. Randolphas vertas atskiro punkto. 28-erių vidurio puolėjas spindi šiame čempionate. Krepšininkas pelno 11,8 taško, atkovoja 5,4 kamuolio, o tritaškius meta 45,5 procento taiklumu.
Slovėnijos rinktinės aukštaūgis pasižymi neįtikėtinu universalumu ir yra tikra mįslė varžovams. 211 centimetrų vidurio puolėjas ne tik labai pavojingas baudos aikštelėje, o ir kelia didžiulę grėsmę toli nuo krepšio.
A. Randolphas – ne pagal ūgį labai stigus ir vikrus krepšininkas. Jis gali apsiginti prieš žemesnius varžovus.
Amerikietis – kairiarankis, o tai dar labiau apsunkina oponentų, bandančių jį sustabdyti, dalią.
Kadaise A. Randolphas buvo laikomas itin perspektyviu krepšininku ir už Atlanto. Jį 2008-ųjų NBA naujokų biržoje 14-uoju šaukimu pasirinko „Golden State Warriors“.
Šiemet A. Randolphas Slovėnijos rinktinėje pakeitė kitą natūralizuotą krepšininką – Bosnijoje gimusį 25-erių Aleną Omičių. Nors pastarasis neblogo lygio žaidėjas, akivaizdu, kad Slovėnijos krepšinio federacijos sprendimas pasikviesti A. Randolphas pasiteisino su kaupu.
5. Drausmė. Ją pajuto tas pats A. Randolphas. Amerikietis ketvirtfinalio pabaigoje susikivirčijo su Latvijos superžvaigžde Kristapu Porzingiu. A. Randolphas nubaustas technine pražanga, o Slovėnijos rinktinės treneris Igoris Kokoškovas įsiaudrinusį auklėtinį išsiuntė į rūbinę.
Apskritai serbas I. Kokoškovas sugeba suvaldyti ne tik aikštingu charakteriu pasižymintį A. Randolphą, bet ir superžvaigždę G. Dragičių, kylantį talentą L. Dončičių bei kitus.
Kalbant apie žaidybinę drausmę, verta pažymėti, kad Slovėnijos rinktinė – viena mažiausiai klystančių čempionate. Ji padaro po 11,3 klaidos ir užima 21-ąją vietą tarp visų 24 pirmenybių komandų.
6. Greitas puolimas. Klaidų rodiklis atrodo dar įspūdingiau, žinant tai, kad vikrūs Slovėnijos rinktinės krepšininkai nevengia traukti į greitą puolimą.
Taip slovėnai vidutiniškai renka 11,6 taško, o po varžovų klaidų – 17,3.
Nieko nuostabaus, jei atakų smaigaliuose atsiranda greitas, staigus ir vikrus aukštaūgis A. Randolphas.
7. Fizinis pasiruošimas. Tokiam Slovėnijos rinktinės žaidimui reikia ištvermės. Ir šiemet slovėnai puikiai pasiruošę.
18-metis L. Dončičius aikštėje praleidžia po 29,9 minutės, 31-erių G. Dragičius – 27,8.
Bene didžiausia Slovėnijos komandos problema – aukštaūgių trūkumas. Be A. Randolpho čempionate puikiai žaidžia ir 30-metis Gašperas Vidmaras. Jis pelno 9,4 taško, atkovoja 4,5 kamuolio. Kiti priekinės linijos krepšininkai atlieka epizodinius vaidmenis.
A. Randolphas aikštėje praleidžia 23,7 minutės, G. Vidmaras – 25. Pastarasis skaičius – įspūdingas, mat G. Vidmaras niekada nepasižymėjo ištverme ir dažnai po ilgesnių atkarpų sunkiai gaudydavo kvapą. Dabar vidurio puolėjas didelių fizinių problemų neturi.