Š.Jasikevičius vos pradėjęs trenerio karjerą pradėjo kurti savo legendą. Arba tiksliau – tęsti legendos rašymą, kurioje pilna įrašų iš krepšininko karjeros.
Tv3.lt siūlo susipažinti su įsimintinais Šaro karjeros momentais, kuriuose didesnis dėmesys skiriamas išskirtinėms istorijoms, o ne visiems žinomiems įžaidėjo laimėjimams.
Niekada nesivaikė pinigų
Šarūnas Jasikevičius dar praėjusio sezono pabaigoje buvo linksniuojamas kaip realus kandidatas pakeisti Dimitrį Itoudį, jeigu graikui Maskvos CSKA būtų nusprendusi parodyti duris. To pačio sezono viduryje buvo pasklidę gandai, kad rusai siekia Šaro parašo, bet tada išgido tvirtą ir aiškų „ne“ – .Jasikevičius galvoja tik apie šį sezoną ir „Žalgirio“ žaidimą, o ne CSKA siūlomus milijonus.
Beje, tai nebuvo pirmas kartas, kai Š.Jasikevičius atsisakė CSKA pasiūlymo. Savo autobiografinėje knygoje „Laimėti neužtenka“ jis yra minėjęs, kad Maskvos klubas viliojo jį geriausiais krepšininko metais.
CSKA buvo tokie desperatiški, kad atsiuntė Šarui sutartį, kurioje nebuvo nurodyta jos vertė. Įžaidėjui buvo palikta laisvė pačiam įsirašyti norimą sumą. Toks pasiūlymas legendinio įžaidėjo nesuviliojo.
Viską gerai pasveria
Š.Jasikevičius šaltakraujiškas buvo ne tik aikštėje, bet ir tada, kai reikėdavo priimti sprendimus dėl savo karjeros. Knygoje „Laimėti neužtenka“ jis rašė, jog po 2011-2012 metų sezono, kai Željko Obradovičius paskelbė, jog po trylikos metų trukusio darbo nebetreniruos Atėnų „Panathinaikos“, sulaukė kvietimo baigti karjerą.
Tada dabartinis „Panathinaikos“ bosas Dimitris Giannakopoulas, pagarsėjęs kivirčais su Eurolygos vadovais, sėdo į automobilį ir su didžiule palyda, kurioje buvo ir legendinis klubo žaidėjas Fragiskos Alvertis bei kiti komandos atstovai, atvyko į Šaro namus Atėnuose.
Atvyko jie su vienu tikslu – pasiūlyti ką tik sezoną jų klube sužaidusiam veteranui baigti karjerą ir iš karto tapti vyriausiu treneriu.
Tai buvo tikrai beprotiška idėja, kurią kiek padvejojęs Šaras atmetė, nes dar norėjo rungtyniauti ir kartu kiek prisibijojo perimti ekipą iš karto po Ž.Obradovičiaus.
Likusią istoriją žinome. Šaras dar žaidė dvejus metus, vilkėdamas „Barcelona“ ir „Žalgirio“ marškinėlius, kuriame ir baigė karjerą.
Požiūris į gyvenimą
Šią istoriją ir Š.Jasikevičiaus pasakytus žodžius turbūt žino visi, net ir mažai besidomintys krepšiniu, bet priminti ją vertą. Ji apskriejo visą pasaulį ir iki šiol yra aptarinėjama bei prisimenama.
Tuometiniam auklėtiniui Augusto Limai gimė vaikas ir treneris nusprendė jį išleisti, nors tuo metu ir vyko pusfinalis su „Neptūnu“.
„O tu ar turi vaikų?“, – paklausė Šaras, kai žurnalistas suabejojo ar buvo normalu išleisti Augusto Limą į vaiko gimdymą, kai vyksta LKL pusfinalis. Šiam atsakius neigiamai, Šaras tęsė. - Tai, kai turėsi vaikų, jaunuoli, suprasi. Nes čia yra maksimumas, ką žmogus gali patirti. Vau. Geras klausimas, tikrai. Nieko negali būti didingesnio pasaulyje nei vaiko gimimas. Nei titulai, nei niekas. Augusto Lima dabar yra padangėse „ant emocijų“. Aš labai džiaugiuosi už jį.“
Atkaklumas, siekiant svajonių
Š.Jasikevičius niekada neslėpė noro žaisti Kauno „Žalgiryje“, bet tam reikėjo nueiti ilgą kelią. Baigęs etapą JAV studentų krepšinyje jis prašėsi į „Žalgirį“, bet nebuvo išgirstas. Tada įžaidėjas pasirinko Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir po puikaus sezono tikėjosi prasimušti į vaikystės ekipą, bet ji ir vėl atsuko nugarą. Tada Jonas Kazlauskas vietoj Šaro pasirinko Cory Becką, tapusį vienu didžiausiu visų laikų nusivylimu kauniečiams.
Vėliau Š.Jasikevičius dar kartą apsivilko „Lietuvos ryto“ markšinėlius, o karjeros pabaigoje galiausiai taptų „Žalgirio“ nariu ir tapo Lietuvos čempionu.
Pasirodymas prieš JAV
Neįmanoma pamiršti to, ką Š.Jasikevičius padarė Atėnų olimpinių žaidynių grupių varžybose prieš JAV „svajonių komandą“.
Tada lietuviai laimėjo 94:90, o Š.Jasikevičius pelnė 28 taškus ir pataikė 7 tritaškius. Šioje vietoje geriau kalba vaizdai, o ne žodžiai.
Savikritiškumas
Š.Jasikevičius yra itin savikritiškas ir nori nuolat tobulėti. Tą jis daro būdamas treneriu, toks buvo ir žaisdamas. Tą išduoda ir dar viena ištrauka iš legendos knygos „Laimėti neužtenka“. Ten jis trumpam grįžta į 2000 m. Sidnėjau žaidynes, kai lietuviai buvo per plauką nuo pergalės pusfinalyje prieš JAV. Vis tik tada desperatiškas Šaro tritaškis tikslo nepasiekė ir mūsiškiai pralaimėjo 82:84.
„Neapskaičiavome pabaigos ir baigiantis laikui bandžiau pataikyti iš neįmanomo atstumo. Neturėjau jokios galimybės pelnyti taškų, tai buvo neįmanomas metimas. Tačiau dar ilgai po to manęs vis kas nors paklausdavo, kaip jaučiausi nepataikęs „pergalingojo“ metimo prieš JAV. Kokio dar pergalingojo metimo? Nagi, surimtėkite. Argi tai galima vadinti metimu?“, – knygoje rašė Š.Jasikevičius.
Titulai
Š.Jasikevičius yra vienas tituluočiausių visų laikų krepšininkų, žvelgiant ne tik į Europą, bet ir pasauliniu lygiu.
Šaras keturis kartus tapo Eurolygos čempionu, Europos čempionu, 2003 m. pripažintas geriausiu Europos žaidėju. Per šlovingą karjerą jis iškovojo daugiau nei 30 asmeninių bei komandinių apdovanojimų.
Kaip treneris jis jau tris kartus tapo Lietuvos čempionu, du kartus laimėjo šalies taurę. Bet įsimintiniausias įrašas karjeroje su titulais nesusijęs.
Žygis su „Žalgiriu“
Šaras vos per antrą pilną sezoną, kai tapo „Žalgirio“ vyriausiu treneriu, atvedė kauniečius į Eurolygos finalo ketvertą. To „Žalgiris“ nebuvo pasiekęs net 19 metų.
Belgrade vykusiose varžybose „Žalgiris“ užėmė trečią vietą, o Š.Jasikevičius portalo „Eurohoops“ buvo išrinktas geriausiu Eurolygos treneriu.
Verta pastebėti, kad praėjusiame sezone „Žalgirio“ biudžetas buvo antras nuo galo lygoje ir pagal piniginės storį ekipa lenkė tik Belgrado „Crvena Zvezda“.