18
Rungtynių akimirkos (Irmantas Gelūnas/ BNS nuotr.)

Vilniaus „Rytas“ (21-5) sužaidė ypatingas rungtynes Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“), pergale paženklindamas Chucko Eidsono pagerbimą. Vilniečiai savo arenoje 83:74 (24:18, 21:22, 18:13, 20:21) įveikė „Šiaulius“ (7-19).

18

Nors susitikimą vilniečiai atidarė pelnydami 6 taškus paeiliui, Dovydas Romančenko gaivino šiauliečių puolimą – 4:8. Galiausiai jo vedami „Šiauliai“ lygino rezultatą (8:8), tačiau „Rytas“ pranašumą netrukus susigrąžino – 13:8. Seanas Armandas, Tomašas Pavelka ir Shaquille‘as Keithas rinko šiauliečiams svarbius taškus, o galiausiai T.Pavelka pirmąsyk išvedė į priekį svečius – 18:17. Tiesa, po dviejų Margirio Normanto metimų Žydrūnas Urbonas prašė pertraukėlės – 22:18. Pasibaigus pirmajam kėliniui šeimininkai pirmavo 24:18.

Iš duobelės šiauliečiai kilo greitai: po Pauliaus Danusevičiaus tritaškio komandas skyrė tik taškas (23:24), o S. Armandas bei Karolis Giedraitis grąžino persvarą svečiams – 31:27. Skirtumas augo (35:29) ir to neapsikentęs Giedrius Žibėnas prašė pertraukėlės. Justinas Gorhamas švelnino atsilikimą ir galiausiai grąžino persvarą šeimininkams (36:35), o po pirmos mačo dalies „Rytas“ pirmavo 45:40.

Ilgosios pertraukos metu pagerbtas Ch. Eidsonas – ceremonijos metu į arenos palubes iškelti jo marškinėliai, joje sudalyvavo visa krepšininko šeima bei buvę bendraklubiai Martynas Gecevičius, Steponas Babrauskas, Justas Sinica ir kiti.

Po ilgosios pertraukos skirtumas tarp komandų nuolat sukosi 4–7 taškų ribose, o svečių situaciją kiek apsunkino ketvirtosios Bennettas Vanderio Plaso ir Shaquille’o Keitho pražangos. „Rytą“ nuo varžovų kiek nutolino Gyčio Masiulio tolimas metimas, Arnas Velička surengė rezultatyvų prasiveržimą (62:53). Dviženklį skirtumą tarp komandų sukūrė Martyno Echodo baudos metimas – 63:53.

Ketvirtajame kėlinyje „Rytas“ kontroliavo situaciją, bet toli nuo varžovų neatsiplėšė. Šios taisyklės išimtimi tapo spurtas likus žaisti tris minutes, kai J. Gorhamo baudų metimų pakėlė skirtumą tarp komandų iki 15 taškų (80:65). Svečių viltis kabintis į pergalę uždarė Marcuso Fosterio tritaškis. Paskutinėmis minutėmis aikštėje pasirodė 16-metis Ignas Urbonas. Varžovų stratego Žydrūno Urbono sūnus tapo jauniausiu visų laikų „Ryto“ debiutantu.

Vilniečiai Šiaulių klubą įveikė jau ketvirtą kartą šį sezoną, laimėdamas tiek ankstesnius „Betsafe-LKL“ susitikimus (99:75 ir 91:78), tiek mažąjį Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) finalą (94:89).

Antrąją vietą „Betsafe-LKL“ išlaikantis „Rytas“ sekmadienį išvykoje žais prieš Mažeikių „M Basket-Delamode“ (11-15), „Šiauliai“ dalinasi devintąją poziciją ir šansus įšokti į atkrintamąsias sieks išlaikyti išvykoje į Uteną.

„Rytas“: Justinas Gorhamas 22 (5/6 dvitaškių, 6 atk. kam., 4 rez. perd.), Marcusas Fosteris 12 (2/7 tritaškių), Margiris Normantas, R.J. Cole'as ir Martynas Echodas (5 atk. kam., 6 blokai) po 9, Arnas Velička 8, Gytis Masiulis 7, Gytis Radzevičius 5 (6 atk. kam.).

„Šiauliai“: Tomašas Pavelka 17 (7/8 dvitaškių, 8 atk. kam., 3 blokai), Shaquille'as Keithas 13 (4 atk. kam., 4 klaidos, 5/9 dvitaškių), Paulius Danusevičius 11 (7 atk. kam.), L.J. Thorpe'as 9 (5 atk. kam., 4 klaidos), Seanas Armandas 8, Dovydas Romančenko 6 (5 atk. kam., 3/3 dvitaškių).