• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Perrinkimo siekianti Gudzinevičiūtė pristatė savo komandą: „Nenorime būti tik pavežėjais ir „PravalTuru“

Neigia prisidėjusi prie grasinimų oponentui

Ketvirtosios kadencijos siekianti Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė pristatė savo komandą. Joje  olimpinis prizininkas Mindaugas Griškonis, Darius Čerka, Sandra Jablonskytė, Inga Navickienė, Darius Šaluga ir kitų sporto federacijų vadovai. 

Ketvirtosios kadencijos siekianti Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė pristatė savo komandą. Joje  olimpinis prizininkas Mindaugas Griškonis, Darius Čerka, Sandra Jablonskytė, Inga Navickienė, Darius Šaluga ir kitų sporto federacijų vadovai. 

REKLAMA

Antradienio popietę LTOK būstinėje turėjo įvykti kandidatų į prezidentus debatai, tačiau Mantas Marcinkevičius debatuose nepasirodė, todėl šis laikas buvo paskirtas D. Gudzinevičiūtės komandos pristatymui ir viešai diskusijai.

Pasak paties M. Marcinkevičiaus, su juo nei debatų data, nei vieta ar laikas nebuvo derinta. Tokį elgesį jis vadino nepadoriu ir „demokratijos priedanga“.

„Siūlėme ne kartą, kažkaip nesigavo, tai padarė savo komandos pristatymą. Mūsų oponentui netiko laikas, vieta, net moderatorius. Labai logiška, kad norime daryti LTOK būstinėje, nes čia yra mūsų nariai. Kartą buvau užsakiusi salę, bet jam irgi netiko. Aš neturiu ko vengti, bet nelabai ir turiu apie ką diskutuoti, nors tai daryti ir kvietėme“, – teigė dabartinė LTOK prezidentė.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidentė taip pat buvo paklausta, apie grasinimus M. Marcinkevičiui. Apie grasinimus susidoroti kandidatas į prezidentus kalbėjo kiek anksčiau surengtoje spaudos konferencijoje

REKLAMA

„Aš negaliu nieko pasakyti. Tikrai nesu prie to prisidėjusi – motociklo neturiu. Jūs jo geriau klauskite.“ 

Įvardino didžiausias Lietuvos sporto problemas 

Olimpinė čempionė D. Gudzinevičiūtė teigia, kad šiuo metu LTOK organizacija Lietuvos sporto valdyme yra pastumta į šoną, o tai lėmė Vyriausybės priimti sprendimai.

„Nenorime būti tik pavežėjais ir „PravalTuru“. Norime imtis lyderystės, iniciatyvų. Apsidairykite, kas partijų viduje gali kalbėti apie sportą? Mes bandomės kalbėtis apie aktualijas, problemas, tikimės, kad pavyks. Šiuo metu neturim bendro sutarimo tik su dviem partijomis – konservatoriais ir Liberalų sąjūdžiu“, – spaudos konferencijoje sakė D. Gudzinevičiūtė.  

REKLAMA
REKLAMA

Pasak D. Gudzinevičiūtės komandos, pinigų Lietuvos sporte šiuo metu tikrai yra daug, tačiau jie naudojami neefektyviai.

Olimpinės čempionės komanda taip pat išreiškė nuogąstavimus apie tai, kad Vyriausybė ir konkrečiai Nacionalinė sporto agentūra (NSA) bando išblaškyti Lietuvos sporto federacijų sąjungai priklausančias nares. Pasak spaudos konferencijos narių, LTOK gali ir nori prisiimti iniciatyvą dėl geresnės Lietuvos sporto ateities.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Duokite daryti ir nekiškite pagalių į ratus“, – vaizdžiai savo komandos narių pasisakymus apibendrino D. Gudzinevičiūtė. – Nenoriu pasakoti jums elementarių tiesų, bet dabar girdžiu, kad kažkam medaliai nesvarbu, kažkas nori, kad sportuotų kuo daugiau vaikų. Bet viskas čia labai surišta – jeigu bus daugiau medalių, bus ir daugiau sportuoti norinčių vaikų. O kuo daugiau sportuojančių vaikų, tuo daugiau ir medalių.“

REKLAMA

Viltis sieja su nauju politiniu ciklu 

Paklausta, koks buvo šios konferencijos tikslas, LTOK prezidentė atsakė:

„Mes žvelgėme į ateitį ir į tai, ką jau pradėjome daryti. Yra paruoštas susitarimas su politinėmis partijomis. Mes tikimės, kad atėjus naujam parlamentui bus lengvesnė diskusija nei iki šiol, nes iki šiol mums sekėsi tikrai labai prastai. Niekada neslėpėme, kad bendravimas su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija buvo daugiau parodomasis, o su Nacionaline sporto agentūra apskritai neturėjome ir mūsų išsakytos bėdos ir siūlymai likdavo nepastebėti.”

REKLAMA

Olimpinis prizininkas Mindaugas Griškonis, kuris D. Gudzinevičiūtės pergalės atveju taptų LTOK viceprezidentu, pirštu bedė į dvi esmines Lietuvos sporto problemas:

„Didžiausia problema – finansavimas ir sporto medicina. Per savo 20 metų trukusią profesionalią karjerą niekada nemačiau, kad  sporto medicina būtų nusiritusi iki tokio lygio. Tai yra du svarbiausi dalykai – dabartinio finansavimo perskirstymas ir sporto medicinos atstatymas.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Projektų finansavimas kelia didelių klausimų 

Taip pat buvo pastebėta, kad fiziniam aktyvumui skiriamos lėšos iš valstybės biudžeto keliauja bent keliais kanalais, o jų valstybės mastu niekas nekoordinuoja, todėl nemaža pinigų dalis, pasak D. Gudzinevičiūtės, patenka ne ten, kur turėtų patekti.“

„Stengiuosi neskaityti Nacionalinės sporto agentūros tekstų, nes jie labai erzina, bet Alytaus darželis „Du gaideliai“ gavo 200 tūkstančių savo projektui. Ką jie padarys tokio, ko negali padaryti su dabartiniais savo pajėgumais?, –  retorinį klausimą kėlė olimpinė čempionė  – Arba kažkokiam vienam asmeniui, kuris ką tik atidaręs savo įmonę, buvo nuspręsta skirti 200 tūkstančių eurų. Kažką du metus darys, rinks kažkokius duomenis. Apie ką mes kalbam?“

REKLAMA

Žurnalistams taip pat kilo klausimų dėl lietuvių pasirodymo Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, kuriose mūsų šalies sportininkai iškovojo 4 medalius. Jeigu NSA vadovas Mindaugas Špokas tokį rezultatą vadina gero darbo pasekme, D. Gudzinevičiūtė yra kitokios nuomonės: 

„Aš nesakiau, kad buvo prasti rezultatai – mes tikrai džiaugiamės kiekvienu medaliu. Bent jau vienas tikrai buvo labai laukiamas ir prognozuojamas. Bet nekeičiu savo nuomonės apie sumažėjusį olimpiečių skaičių, kurį tikrai padidinti kuo toliau, tuo bus sunkiau. O medalius laimėjo mūsų supertalentai. Nemanau, kad prie jų kažkuo prisidėjo ta pati NSA. Mes tikėjomės ir tebesitikime, kad būtų sudaryta kuo daugiau galimybių sportininkams vis dėlto pasiekti tą olimpinę svajonę. Šiuo metu jų yra per mažai. Tai lemia ir medicina, ir mokslinis aptarnavimas, ir stipendijų skyrimo bei atšaukimo tvarka, kuri yra ydinga ir ją reikia keisti.”

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad LTOK prezidento rinkimai vyks spalio 11 d., o dabartinei prezidentei iššūkį mes Mantas Marcinkevičius.  

 

Išnaglėjo boba juodai.
Išnaglėjo boba juodai.
Kas darosi su tuo sportu, kai įstoja, tai iki pensijos negalima pajudinti? Kam imituojami rinkimai, jei renkamas tas pats, padedant padlaižūnams ir subinlaižiams? Ar nėra metų "senzo"? Gal reikia baigti tas nesąmones? O ši ponia užsisėdėjo, tyliai ir ramiai tūno, gaudama "padorų" atlyginimą ir bijo palikti jau individualiu tapusį kabinetą. Ir svarbiausia, be gėdos jausmo.
Na baikite tas nesąmones,niekaip negalima nuvyti nuo lovio...
Susirinko vieną kartą savo žaislus ir užleisk kitam vietą, gana jau prisikelia ai prisgrobiai, užtenka duak kitiems
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų