Sportininkas šį apdovanojimą užkabino sūnui ant kaklo ir prakalbo kiek prakaito išliejo, kad laimėtų bronzą. skambiai Vilniaus oro uoste sutinkamas vienintelis paralmpietis, Paryžiaus žaidynėse iškovojęs bronzą.
Sveikinti dziudo kovotoją Osvaldą Bareikį susirinko didžiulis draugų ir artimųjų būrys. Prie jau turėtos Tokijo žaidynių bronzos sportininkas į kolekciją įtraukė ir Paryžiaus bronzą.
„Ne, tikrai nėra sulyginama. Kiekvienas medalis yra savo kraujo teptas, savo prakaitu lietas ir tikrai negalima lyginti vieno su kitu. Skirtingi varžovai ir visas kelias, pasiruošimas kiekvienais sezonais yra vis kitoks, su naujais iššūkiais“, – sakė bronzos medalio savininkas.
30-etį prizininką pasitiko ir šeima – žmona ir du mažamečiai sūnūs. Tokijo žaidynių apdovanojimu buvo pasipuošęs vyresnysis.
„Ką čia turi ant kaklo? Medalį. Medalį? O broliui yra medalis, Eivinai? Nėra medalio?“
O. Bareikis greitai šią klaidą ištaisė ir Paryžiaus paralimpinę bronzą padovanojo jaunesniam sūnui.
„Ar bus dar vienas vaikas? Nežinau. Ar bus dar viena paralimpiada? Irgi negaliu dabar pasakyti“, – šypsodamasis sakė jis.
Dziudo imtynininkas paveldėjo akių ligą – kataraktą, jis mato silpnai ir tik iš kelių metrų. Sunkiai iškovota ukmergiškio sėkme sako tikėjęs ir treneris Algis Mečkovskis.
„Jis šaunuolis, jis didvyris tikrai. Jis padarė tą. Visą laiką mes pasaulyje, Europoje kovojame ir taip išeina, kad visą laiką kovojam mažajame finale. Tas ir aukštas, nepatogus ir visą laiką jis taip kažkaip“, – sakė treneris.
O. Bareikis sako pirmiausiai svajojantis apie poilsį su šeima. Nors jis vienintelis į gimtinę parvežė medalį, dar 8 iš 9 Lietuvos paralimpinės komandos sportininkų pateko į prizinėmis vadinamus aštuntukus.
„Praktiškai iš 9 atletų sportininkų aštuoni pateko į stipriausių aštuntukus. Tikrai džiaugiuosi už tuos sportininkus, kad jie išsikovojo stipendijas. Tikrai jauni sportininkai, kurie galės lengviau ruoštis Los Andželo paralimpinėms žaidynėms“, – sakė paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.
Paryžiaus žaidynių uždaryme Lietuvos trispalvę nešė šaulė Raimeda Bučinskytė. Lietuviai dalyvavo jau dešimtose paralimpinėse žaidynėse po Nepriklausomybės atkūrimo. O Paryžius estafetę perdavė Los Andželui. Čia pat iškilmingai užpučiama ir ugnis, kuri vėl atgis po ketverių metų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!