Ji pasakojo, kad Lietuvos rinktinės treneris Arvydas Mickus jau prieš pusfinalį, paskelbus geriausiųjų penkioliktuką sakė, kad viskas bus labai gerai. „Jis man tiesiai šviesiai pasakė „Nenoriu prikarksėti, bet gali užimti labai gerą vietą“. Patekau į šešetuką ir supratau, kad visgi treneris prikarksėjo“, - šypsojosi atletė.
- Kokios emocijos virė, stovint scenoje tarp geriausių? - paklausiau sportininkės.
- Kai išsirikiavome apdovanojimams, pagalvojau „Kažin. Šešta gal būsiu“. Paskelbė. Ne aš. Penkta. Ne aš. Ketvirta. Vėl ne aš. Trečia vieta. Pagalvojau: „Čia jau būtų super“. Vėl ne aš. Likome dviese. Negalėjau patikėti. Antra vieta... Vėl ne aš. Kai išgirdau savo vardą, pasijaučiau nerealiai.
- Buvo ašarų?
- Nebuvo. Gal ir reiktų paverkti iš džiaugsmo, tačiau pati dar netikiu rezultatu. Esu tarsi sapne. Iki šiol negaliu patikėti, kad laimėjau. Gal pažiūrėjus nuotraukas suprasiu, kad viskas yra gerai. Kai stovi scenoje kartu su kitomis juk savęs nematai. Konkurentės atrodo visos geros, raumeningos, „ryškios“, o aš jaučiausi tokia mažutė, smulkutė. Tikrai nesitikėjau. Tai kartoju visiems. Turiu tą medalį, pačiupinėju jį, pažiūriu, tačiau netikiu...
- Betrūktų tik to, kad miegotum su medaliu...
- Ne. šalia yra padėta taurė ir medalis. Reikės, matyt, skrydžio metu rankose laikyti. Į bagažą nepakuosiu. Parsivešiu saugiai rankose.
- Kiek kainavo šis titulas?
- Tai buvo trečiasis Europos čempionatas, kuriame dalyvavau. Trečias kartas buvo lemtingas. Irgi prisikarksėjau, nes tai visiems kartojau prieš išvykdama. Kiek kainavo? Kai esi įvertintas, atrodo, kad visi vargai, sunkios treniruotės pasimiršta. Tikrai nieko neaukojau, tiesiog siekiau savo tikslo, dirbau ir va... Buvau įvertinta. Šį pavasarį ruošiausi Lietuvos čempionatui, nes norėjau patekti į rinktinę ir išvažiuoti į Europos čempionatą.
- Komentatoriai kartais būna negailestingi. Jau esi prie jų pripratusi?
- Salėje, kai sportuoju su rūbais, neatrodau tokia didelė. Jeigu „maikutė“ - ilgomis rankovėmis, tikrai neatrodau aš kaip terminatorius. Nesu raumenų kalnas. Raumenynas pasimato tik scenoje. Kas mane pamato be grimo, su paprasta apranga sako, kad neatrodau labai „didelė“. Dažniausiai komentarų „terminatorius“ būna internete. Žinoma, „Facebook'e“ man niekas to nerašo, tačiau po straipsniais visko būna. Žmonės pamatys nuotraukas, nesportuojantiems gal ir atrodau kaip terminatorius.
- Pasikalbėjus su jūsų sporto šakos atstovai, atrodo, kad visų svajonė yra „profesionalo korta“. Kokie yra tavo ateities planai?
- Na, reikia nemažai dar padirbėti, jeigu noriu „pro“ kortos. Reikia važiuoti į atitinkamus turnyrus. Žinoma, ją galima gauti pasaulio čempionate... Kol kas dar nežinau, ar to noriu. Neplanuoju. Pirmiausia, reikia sulaukti rytojaus, o jau paskui... Žinoma, gal ir norėtųsi, bet esu įpratusi viską daryti palaipsniui. Pažiūrėsiu, kaip gyvenimas klosis.
- O kaip jis klojasi dabar? Kažkada smuiku grojai...
- Taip, šešis metus pati mokiau vaikus groti smuiku.
- O dabar?
- Turiu kelias privačias pamokas. O šiaip, šeimos verslas, salė, kelios pamokėlės – taip ir darbuojuosi.
- Kaip yra suderinami fitnesas ir smuikas?
- Su muzika aš tobulinu savo vidinį pasaulį, o fitnesas – išorės tobulinimas. Taip susijungia vidus ir išorė.
- Kada supratai, gražaus vidaus nepakanka?
- Mokiausi muzikos, sportas prasidėjo, kai studijavau ketvirtame kurse. Būsimos pedagogės neturėjo jokios fizinės veiklos. Draugė pradėjo lankyti sporto klubą. „Reikia ir man pajudėti, kiek aš čia sėdėsiu prie tų knygų“, - pagalvojau. Nuėjau. Žinojau, kad noriu šiek tiek priaugti raumenukų, nes buvau labai „kūda“, tikrai toks vėjo pučiamas šakaliukas. Raumenys nesunkiai augo. Išbandžiau savo jėgas varžybose... jų metu mane pastebėjo dabartinis rinktinės treneris A. Mickus. Liepė man sportuoti. Kaip tik vakar važiuodami iš varžybų abu prisiminėme šį momentą. Taip ir užsikabinau. Iki šiol kabinuosi.
Primename, kad Europos čempionate taip pat dalyvavo: Giedrius Abeciūnas (10 vieta, klasikinis kultūrizmas iki 180 cm), Marius Arlauskas (11 vieta, klasikinis kultūrizmas iki 180 cm, 4 vieta – mišrios poros kartu su Alina Čepurniene), Nerijus Tamošaitis (15 vieta – kultūrizmas iki 85 kg), Gintarė Burdulytė (5 vieta – jaunimo kūno fitnesas iki 163 cm), Marta Alešiūnaitė (15 vieta – kūno fitnesas iki 163 cm), Inga Žuolytė (nepateko į 15-uką, jaunimo bikinis iki 166 cm), Kristina Karaliūtė-Stoliarovienė (nepateko į 15-uką, bikinis iki 166 cm), Aistė Porutytė (nepateko į 15-uką, bikinio fitneso kategorija iki 163 cm), Aneta Možeiko (nepateko į 15-uką, bikinio fitnesas iki 169 cm), Rasa Selemonavičiūtė (nepateko į 15-uką, bikinio fitnesas iki 169 cm), Kristina Narbutaitytė ( nepateko į 15-uką, bikinio fitnesas iki 169 cm), Alina Čepurnienė (1 vieta - „physique“ iki 163 cm), Paulius Ratkevičius (7 vieta - „physique“ iki 170 cm), Renatas Suleimanovas (7 vieta - „physique“ iki 174 cm), Marina Rockina (10 vieta - bikinis iki 172 cm).
Bendroje įkaitoje Lietuva Europos čempionate užėmė 11-ą vietą.