• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvai pirmojo olimpinio medalio Tokijo žaidynėse dar teks palaukti – irkluotojui Mindaugui Griškoniui finale nepavyko įsiveržti į prizininkų trejetą. Po finalo jis pirmą kartą bendravo su žurnalistais – už tai atsiprašęs olimpietis pripažino, kad viską sumaišė pasikeitęs vėjas.

Lietuvai pirmojo olimpinio medalio Tokijo žaidynėse dar teks palaukti – irkluotojui Mindaugui Griškoniui finale nepavyko įsiveržti į prizininkų trejetą. Po finalo jis pirmą kartą bendravo su žurnalistais – už tai atsiprašęs olimpietis pripažino, kad viską sumaišė pasikeitęs vėjas.

REKLAMA

35-erių atletas vienviečių valčių 2000 m distancijos finale finišavo šeštas. Nuo čempiono M. Griškonis atsiliko net 17,15 sek.

„Nieko neatsitiko, prieš pat startą pasikeitė vėjas. Prieš plaukdamas apšilti maniau, kad turiu gerą taką, nes vėjas pūtė nuo mano tako į kitą pusę. Turėjau vieną iš geriausių takų. Bet per pusvalandį vėjas pradėjo pūsti iš priešingos pusės, turėjau blogą taką, pradėjo mane dreifuoti ir negalėjau palaikyti tempo kaip kiti. Atsilikau pradžioje ir pasivyti man nebuvo šansų.

Man nepavyko padaryti to, ką norėjau padaryti. Galėjau būti šeštas, bet man nepavyko irkluoti taip techniškai, kaip galėjau. Visas varžybas ieškojau savęs, iš vieno tako pereidavau į kitą, bet.. Esu labai konservatyvus žmogus ir man sunku priprasti prie naujos įrangos. Pasikroviau naują valtį, reguliavome ją, ieškojome ir neradau to, kaip irkluodavau su sena valtimi, kuria irklavau Lietuvoje“, – po finišo sakė M. Griškonis.

REKLAMA
REKLAMA

Po pirmų 500 m ir 1000 m mūsiškis buvo šeštas ir gan stipriai paleido varžovus į priekį – nuo lyderio atsiliko jau 5 sek. Prieš lemiamą 500 m atkarpą M. Griškonis toliau plaukė šeštas ir galiausiai šioje pozicijoje finišavo.

REKLAMA

Lietuvio laikas – 6 min. 57,6 sek. Sensacingai triumfavo Graikijos atstovas Stefanos Ntouskosas, trasoje užtrukęs 6 min. 40,45 sek.

Favoritu įvardintas norvegas Kjetilas borchas (6 min. 41,66 sek.) iškovojo sidabrą, o kroatas Damiras Martinas (6 min. 42,58 sek.) bronzą.

Kitu favoritu laikytas danas Sverri Nielsenas užėmė ketvirtą vietą – 6 min. 42,73 sek. Penktas – rusas Aleksanderis Viazovkinas (6 min. 49,09 sek.).

REKLAMA
REKLAMA

„Labai nustebino graikas, mes kaip ir esame treniruočių partneriai, daug metų treniravomės kartu. Čia buvo graiko oras, jo arkliukas. Jis išnaudojo tą maksimaliai ir stipriai nustebino. Aišku dar labiau nustebino vokietis, kuris net nepateko į finalą. Jis buvo viso sezono lyderis ir visa galva aukštesnis. Prie idealių oro sąlygų jis tikrai būtų laimėjęs ir visi tai žino. Ne visada laimi stipriausi, reikia ir sėkmės“, – pripažino lietuvis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šešta vieta – kol kas aukščiausias M. Griškonio laimėjimas olimpinėse žaidynėse, plaukiant vienviete.

„Iš vienos pusės labai nepatenkintas, kad nepadariau to, ką galėjau, nes nepavyko savęs realizuoti. Ne psichologiškai, labiau techniškai ir oro sąlygos buvo labai nepalankios. Iš kitos pusės esu patenkintas, nes vienvietėje tai aukščiausias rezultatas olimpinėse žaidynėse. Vienvietėje patekti į žaidynių finalą yra didelis darbas“, – pasirodymą vertino jis.

REKLAMA

2008 m. Pekine ir 2012 m. Londone vienvietėje jis buvo užėmęs aštuntas vietas. Jis 2016 m. buvo tapęs olimpiniu vicečempionu, kai irklavo porinę dvivietę su Sauliumi Ritter. M. Griškonis užsiminė, kad galbūt čia buvo padaryta klaida.

„Gal gailiuosi, kad ne su Sauliumi atvažiavome dvivietėje, pavasarį ruošiamės, bet nelabai sekėsi. Dabar sunku mąstyti, nes varžybos baigtos. Po kovos kumščiais niekas nemosikuoja. Ir džiaugiuosi ir esu nusivylęs kažkiek savimi.

REKLAMA

Sunku kalbėti, kol emocijos nenurimę. Reikia krauti valtį ir eiti dopingo testą priduoti“, – sakė sportininkas.

Gal pora sugrįš 2024 m. Paryžiaus žaidynėse?

„Šiai dienai yra nuoskauda likusi. Nežinau, ar tą nuoskaudą stengsiuosi realizuoti ar ne. Nenoriu nieko žadėti. Gyvenimas parodys“, – atsakė jis.

Nors tai M. Griškoniui jau ketvirtosios žaidynės, bet nervų išvengti nepavyko: „ Patirties susikaupė daug, žinau, kaip elgtis prieš varžybas. Atrodo, kad ketvirtos žaidynės, bet daug nervų kainavo. Daug nerimo buvo prieš pusfinalį, neslėpsiu, labai nervinausi. Patirtis didelė, bet nervai išlenda. Kai rašo šimtai žmonių, kad pavaryk ir laimėk medalį.. Stengiausi ne visų perskaityti ir atrašyti“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai buvo pirmas kartas žaidynėse, kai M. Griškonis bendravo su žiniasklaida. Tačiau ne dėl to, kad šios nemėgtų – po finalo jis davė vieną ilgiausių intervų šiose žaidynėse iš visų Lietuvos sportininkų. Olimpietis pripažino, kad tiesiog nemėgsta žadėti to, ko galbūt nepavyks realizuoti ir kartu norėjo perduoti žinutę jauniesiems kolegoms.

„Noriu atsiprašyti žurnalistų, kad su niekuo nebendravau. Ne dėl to, kad ignoravau juos, bet prieš kiekvienas varžybas stengiuosi taip pat elgtis. Nenoriu daugžodžiauti ir prižadėti to, ko negaliu padaryti. Stengiuosi laikytis žodžio ir bijau pameluoti, prižadėti kažko ir nepadarysiu. Dar kartą atsiprašau.

Visiems jauniems sportininkams norėčiau palinkėti prieš varžybas nekabinti medalių sau. Jeigu aplinka juos kabina, giminės, kaimynai, žurnalistai ir jeigu dar patys juos sau kabinatės – tų medalių niekada nepamatysite. Savo svajones laikykite sau ir realizuokita patys. Kai laimėsite tada galite girtis visam pasauliui“, – šypsodamasis kalbėjo irkluotojas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų