Solidus Andriaus Gudžiaus pasirodymas – į finalą žengė su antru rezultatu atnaujinta, papildyta komentarais 06.18 val.

Penktadienį – dar vieno lietuvio startas 2020 m. Tokijo vasaros olimpinėse žaidynėse. Savo pasirodymą pradėjo disko metikas Andrius Gudžius.

A. Gudžius jau pirmuoju bandymu pokštelėjo. Lietuvis diską nusviedė 65,94 m – tai 6 cm mažiau nei olimpinio finalo normatyvas. Vis tik toks rezultatas yra praktiškai garantuojantis finalą.

Antrasis lietuvio mėginimas buvo kiek prastesnis – 65,07 m. Tačiau akivaizdu, kad A. Gudžius nebeturėjo didelių ambicijų gerinti rezultatą, nes didysis darbas laukia šeštadienį finale.

Trečiasis bandymas buvo prasčiausias. Lietuvis rezultato neužfiksavo, nes išlipo iš sektoriaus.

Galutinėje A kvalifikacijos grupės rikiuotėje A. Gudžius liko antras – vienintelis olimpinio finalo normatyvą „perlipo“ švedas Danielis Stahlis (66,12 m).

Pasibaigus B grupės atrankai paaiškėjo, kad lietuvis galutinėje lentelėje užėmė antrąją vietą. Geriausias metimas kitoje atrankoje priklauso čekui Kristjanui Cehui (65,45 m).

Į kitą etapą prasibrauti nesugebėjo antrąją vietą pasaulio reitinge užimantis jamaikietis Fedrickas Dahresas. Dėl medalių nekovos abu Lenkijos atstovai Piotras Malachowskis ir Bartlomiejus Stojus.

Pasaulio ir Europos čempionas disko metikas A. Gudžius yra viena didžiausių Lietuvos olimpinių vilčių. Per penkerius metus itin aukštus rezultatus demonstravęs atletas pretenduos į medalį.

Olimpinėse žaidynėse A. Gudžius debiutavo dar 2016 m. Rio de Žaneire. Tuo metu jis savo rungtyje liko 12-as.

„Džiugu, kad pirmas metimas pavyko toli, norėjosi tų 6 cm toliau, dėl to kiti metimai buvo tokie. Buvo sprendimas ar stengtis labai toli numesti ar padaryti ramių metimų. Pirmos dienos darbas padarytas“, – šyptelėjo A. Gudžius.

(19 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lengvoji atletika Tokijuje: A. Gudžius ir A. Glebauskas

Disko metimo varžybos vyko ankstyvą rytą Tokijuje – nors vienur dangų gaubė debesys ir lietus, olimpiniame stadione kaitino saulė.

„Pragaras. Labai karšta, labai sunku. Sunkus karštis, jutiminės net nežinau. Prie sektoriaus gal 30 žmonių, vos yra kuo kvėpuoti. Labai sudėtinga. Tikiuosi, kad ryt bus lengviau – varžybos bus vakare, nes šiandien ryte geriausias draugas ledo maišas“, – juokėsi atletas.

Transliaciją galite stebėti straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
Česlovas
2021-07-30 08:12:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuolis
Atsakyti
0

O
Orakulas
2021-07-30 13:31:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu nebus tų medalių. Nei vieno. Bus tik asmeniniai pagerinti rezultatai. Bet čia ir pats įdomumas: mažesnės populiacijos, nei Lietuva, turi puikias krepšinio, futbolo, tinklinio komandas kartu, stiprius jų nacionalinių komandų čempionatus ir pretenduoja į aukščiausius apdovanojimus. O mes turime tik baigiančią išsidvėsti "religiją", kuri nusiurbia pratiškai visus finansus nuo kitų sporto šakų. Pagaliau ir "religijos" Olimpe, matyt, ne viskas čiki-čiki. Tai gal Lietuvoje reikėtų mažiau " melstis" ir pabandyti viską vadinti savo vardais. Gal tada kas nors pamatytų realią situaciją ar bent į vardintų. Pvz. kieno interesas yra visada žlugdyti nacionalinio stadiono statybą (nu aišku, čia kawianskas lobizmas), kas apskritai žlugdo Lietuvos futbolą (sindikatai su lažybų bendrovėmis ir t.t.), kodėl stringa sportinių objektų statybos ir... kodėl pvz. nišinių sporto šakų, patys save befinansuojantys Lietuvos sportininkai reitinguose yra gerokai aukščiau už tradicinių rungčių atstovus, kuriuos dar net ir (tarsi) remia valstybė? Kas ir kaip išgarina valstybines lėšas? Pažiūrėkim pvz. kad ir į Latviją. Kiek sporto šakų jie atstovauja pačiu aukščiausiu lygiu tarptautiniuose ir pasauliniuose turnyruose? Krepšyje - laimėjo olimpiados auksą 3x3. Rogutės, bobslėjus, ledo ritulys, futbolas, gimnastika... etc. O Lietuva, buvusi golbolo (tarp neįgaliųjų) lydere, ruošiasi šį titulą atiduoti dykai dėl tarpusavio biurokratinių rietenų.
Atsakyti
0

A
Arvydas
2021-07-30 13:26:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sakiau ir sakysiu kad Legenda Lietuvos.Beabejo geresnis Uz Virgilijus.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų