Vakar Europos futbolo stadionus sudrebino net 13-a atsakomųjų UEFA Čempionų lygos trečiojo atrankos etapo rungtynių. Juose didesnių sensacijų neužfiksuota, nors Anglijos grandas „Liverpool“ sveiką kailį išnešė tik per pridėtą teisėjo laiką.

Jau pranešėme, kad nepasisekė stipriausiai Lietuvos ekipai Kauno FBK „Kaunui“, kuri namuose antrąkart tokiu pačiu rezultatu 0:2 nusileido danų „Aalborg“ vienuolikei ir baigė savo pasirodymą prestižiškiausiame Senojo žemyno klubinio futbolo turnyre. Tiesa, mūsiškiai dar kovos UEFA taurės varžybose, tad reikia tikėtis, kad jie atsigriebs ten.

Kiek netikėtai į pagrindinį Čempionų lygos turnyrą iškopė Baltarusijos atstovas Borisovo BATE klubas. Jis po pergalės svečiuose 1:0, vakar savo stadione su Sofijos „Levski“ komanda sužaidė lygiosiomis 1:1 ir iškovojo išsvajotąjį kelialapį į kitą etapą.

Antrąkart savo varžovus tiesiog pažemino Kijevo „Dinamo“ futbolininkai – jie, kaip ir prieš dvi savaites, Maskvos „Spartakui“ tiesiog nepaliko šansų ir nušlavė jį net 4:1.

Ne ką sunkiau su savo varžovais susitvarkė ir Londono „Arsenal“ ekipa, kuri savo tvirtovėje 4:0 sutrypė Enšedės FC „Twente“ ir, laimėjusi bendru rezultatu 6:0, ramiai žengė į UEFA Čempionų lygos grupės varžybas.

Tik per vargus ten prasimušė ir kitas Anglijos gigantas – FC „Liverpool“ klubas. Ispano Rafaelio Benitezo auklėtiniai per du mačus taip nė karto ir nesugebėjo nuginkluoti Liežo „Standard“ vartininko ir pergalę išplėšė tik per pratęsimą, kai 118 minutę savo komandą išgelbėjo Dirkas Kuytas.

Priminsime, kad burtai, suskirstysiantys visas 32 ekipas į 8 grupes, bus traukiami jau šiandien  19 valandą.

Visų trečiadienį vykusių UEFA Čempionų lygos rungtynių rezultatai (skliausteliuose – pirmojo mačo baigtis):

Borisovo BATE (Baltarusija) – Sofijos „Levski“ (Bulgarija) 1:1 (1:0)

Kauno FBK „Kaunas“ (Lietuva) – Olborgo BK „Aalborg“ (Danija) 0:2 (0:2)

Kijevo „Dynamo“ (Ukraina) – Maskvos „Spartak“ (Rusija) 4:1 (4:1)

Bukarešto „Steaua“ (Rumunija) – Stambulo „Galatasaray“ (Turkija) 1:0 (2:2)

Stambulo „Fenerbahce“ (Turkija) – Belgrado „Partizan“ (Serbija)  2:1 (2:2)

Bazelio „Basel“ (Šveicarija) – Gimaraješo „Vitoria“ (Portugalija) 2:1 (0:0)

Madrido „Atletico“ (Ispanija)
– Gelzenkircheno „Schalke“ (Vokietija) 4:0 (0:1)

Zagrebo „Dinamo“ (Kroatija) – Donecko „Shakhtar“ (Ukraina) 1:3 (0:2)

Marselio „Olympique“ (Prancūzija) – Bergeno „Brann“ (Norvegija) 2:1 (1:0)

Pirėjo „Olympiakos“ (Graikija) – Famagustos „Anorthosis“ (Kipras) 1:0 (0:3)

Prahos „Slavia“ (Čekija) – Florencijos „Fiorentina“ (Italija) 0:0 (0:2)

Londono „Arsenal“ (Anglija) – Enšedės FC „Twente“ (Olandija) 4:0 (2:0)

FC „Liverpool“ (Anglija) – Liežo „Standard“ (Belgija) 1:0 (0:0) (0:0), po pratęsimo

Siūlome pasigrožėti „Liverpool“ – „Standard“ ir „Steaua“ „Galatasaray“ rungtynių įvarčiais: