Olimpinės debiutantės Eglė Savickaitė ir Ieva Dainytė Pekino žiemos žaidynėse 10 km klasikinio slidinėjimo rungtyje liko rikiuotės gale.

E. Savickaitė finišą pasiekė per 38 min. 26,5 sek. ir užėmė 89-ąją vietą. I. Dainytės rezultatas – 39 min. 07,4 sek. ir 91–oji vieta. Mūsų sportininkės nuo pirmosios vietos atsiliko daugiau nei dešimčia minučių.

Varžybose iš viso dalyvavo 98 sportininkės.

Auksą iškovojo norvegė Therese Johaug, trasą įveikusi per 28 min. 06,3 sek. ir 0,4 sek. aplenkė suomę Kerttu Niskanen. Bronzą laimėjo kita Suomijos sportininkė Krista Parmakoski, nuo čempionės atsilikusi net 31,5 sek.

I. Dainytės finišą žiūrėkite čia:

Vos per 0,1 sek. nuo bronzos medalio buvo Rusijos olimpinio komiteto (ROC) atstovė Natalija Nepriajeva.

Tai buvo antrasis E. Savickaitės ir I. Dainytės pasirodymas Pekine – antradienį merginos startavo moterų sprinte. Kvalifikacijoje, kurioje iš viso pasirodė 90 sportininkių iš viso pasaulio, E. Savickaitė užėmė 82, o I. Dainytė – 87 vietą.

I. Dainytė yra jauniausia šalies olimpietė – žaidynėse mergina debiutuoja būdamas 16-os. E. Savickaitė – metais vyresnė.