Sekmadienio vakarą Vilniuje baigėsi 2024 m. Lietuvos breiko čempionatas. Geriausių mūsų šalies breiko šokėjų varžybos buvo surengtos penktąjį kartą.- Perspektyvus Lietuvos plaukikas varžybose JAV pagerino savo karjeros rekordą (ID: 1339019 sportas [2024-05-19 17:11:00] )

Nacionalinį turnyrą rengė Lietuvos sportinių šokių federacija ir jos Breiko lyga.

Čempionai – nebe pirmą kartą

Suaugusiųjų merginų grupės Lietuvos breiko čempionato nugalėtoja penktąjį kartą iš eilės tapo Dominika Banevič – Bgirl Nicka. Finale ji įveikė antrąją vietą užėmusią Gretą Mackevičiūtę – Bgirl Gretą.

Šiemet po čempionato pakalbinta D. Banevič teigė, kad džiaugiasi, jog šių metų turnyras vyko gimtajame mieste – Vilniuje, o negana to – sutraukė susidomėjusius žiūrovus. „Jaučiu išaugusį domėjimąsi breiku, daugiau žmonių perka bilietus, ateina pažiūrėti breiko, kaip krepšinio ar kurios nors kitos sporto šakos. Žinoma, jog dėl to kyla lietuviško breiko lygis.“ – sakė čempionė.

D. Banevič taip pat atskleidė, kad prieš svarbią vasarą jaučiasi gerai: „Treniruojuosi kiekvieną dieną ir tuo mėgaujuosi, o taip pat esu laiminga, kad galiu daryti tai, ką myliu.“

Lietuvos čempionato bronzos medalis atiteko Justei Vaitkevičiūtei – Bgirl Justei, o ketvirtąją vietą užėmė Kamilė Aralova – Bgirl Kamilė.

Suaugusiųjų vyrų grupės Lietuvos breiko čempionato nugalėtoju jau ne pirmą kartą tapo Denis Ščiglo – Bboy Deni. Tiesa, geriausiojo šalyje vardas D. Ščiglo atiteko po pertraukos. „Man yra pavykę iškovoti Lietuvos čempionatuose ir aukso, ir sidabro, ir bronzos medalius. Praėjusiais metais buvau vicečempionu, tad visai malonu sugrįžti į aukščiausią poziciją.“ – mintimis dalijosi Bboy Deni.

Šių metų Lietuvos vicečempiono titulas atiteko Lukui Škarnuliui – Bboy Giovanni. Bronzos medaliu vyrų grupėje puošėsi Egidijus Gutauskas – Bboy Aegis, ketvirtąją vietą užėmė Matas Tarasevičius – Bboy Tar.

Jaunių grupės nugalėtoju tapo Simas Kaušylas – Bboy Drama, paskui kurį šiais metais išsirikiavo Ugnius Zybailo – Bboy Uzy, Paulius Mažeika – Bboy Paulius, Kajus Čiučelis – Bboy Čiūčia.

Vaikų grupėje Lietuvos čempiono vardas atiteko Arsen Aleskerov – Bboy Arsen, vicečempiono vardu džiaugėsi Emilis Bliūdžius – Bboy Emilis, trečiąją ir ketvirtąją pozicijas atitinkamai užėmė Daniil Sidoruk – Bboy Daniil ir Adas Zykus – Bboy Zykus.

Kaip po čempionato pasidžiaugė vienas jo organizatorių, Lietuvos sportinių šokių federacijos Breiko lygos vadovas Mindaugas Radvila, šiemet čempionatas išsiskyrė tuo, jog prieš jį buvo surengti keli kvalifikaciniai turnyrai, kurių metu rinkti taškai leido šokėjams čempionate dalyvauti be atrankinių turų. „Ir dar smagu, kad tuos taškus surinko įvairių miestų šokėjai, atstovaujantys skirtingoms studijoms.“ – pabrėžė M. Radvila. Visgi jis pripažino, kad finaluose šiemet dominavo tik Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos breiko mokyklos. „Šiemet finaluose šoko

Vilniaus „Skillz“, Kauno „Flash Dance“, Vilniaus „Ratuto“, Kauno „Planet 9“, Vilniaus „ANT“, Klaipėdos Kirilo Pšonko breiko šokių mokyklos auklėtiniai.“ – išvardino Breiko lygos vadovas.

Dėmesys breikui – ne tik Vilniuje, bet ir Šanchajuje

Beje, ne vieno Lietuvos breiko mėgėjo ar net čempionato dalyvių akys šį savaitgalį buvo nukreiptos ne tik į tai, kas vyksta ant Vilniaus parketo, bet sekta informacija ir iš Kinijos Šanchajaus miesto.

Kinijoje vyko Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) surengtas olimpinės atrankos turnyras. Šio ir dar antrojo tokio turnyro, kuris birželio mėnesį vyks Vengrijos sostinėje Budapešte, tikslas yra atrinkti dešimt geriausių Bboys ir Bgirls į Paryžiaus olimpines žaidynes. Prancūzijoje breiko turnyre dalyvaus po 16 geriausių kiekvienos lyties atletų – 6 jau yra iškovoję olimpinius kelialapius pasaulio ir kontinentiniuose čempionatuose (tarp jų – ir Lietuvos atstovė D. Banevič – Bgirl Nicka), o 10 kaip tik ir bus atrinkti abiejuose kvalifikaciniuose turnyruose.

Reikia pripažinti, jog Kinijoje vykusioje atrankoje dominavo Azijos šokėjai. Specialistų teigimu, Kinija ir Japonija šiuo metu yra tos šalys, kurios daugiausiai pasaulyje investuoja į breiko vystymą ir savo šalies sportininkų tobulėjimą.

Turnyrą Kinijoje merginų grupėje sekmadienį laimėjo Ayumi Fukushima – Bgirl Ayumi iš Japonijos, o vyrų grupės nugalėtoju tapo Nyderlandų šokėjas Lee Lou Demierre – Bboy Lee.