Sekmadienį buvo užbaigtas 2023 m. pasaulio ledo ritulio čempionatas, kurio finale Kanados rinktinė 5:2 (1:1, 1:1, 3:0) nugalėjo sensacingai į finalą patekusią Vokietiją ir iškovojo jau 28-ą titulą istorijoje.

Kanados rinktinei tai buvo antrasis aukso medalis per trejus metus. Praėjusiais metais kanadiečiai iškovojo sidabrą, o per pastaruosius aštuonerius įvykusius čempionus, net keturiose iškovojo nugalėtojų titulą.

Rungtynes kiek geriau pradėjo vokiečiai, kurie po Johno Peterka (7:44) įvarčio išsiveržė į priekį 1:0. Visgi įpusėjus kėliniui Samuelis Blaisas (10:47) sugebėjo išlyginti rezultatą – 1:1.

Antrame kėlinyje Danielis Fischbuchas (33:47) dar kartą išvedė Vokietijos rinktinę į priekį, bet tada vokiečiai pažeidė taisykles, o daugumą išnaudojo Lawsonas Crouse‘as (37:28) ir rezultatas vėl tapo lygus – 2:2.

Trečiojo kėlinio pradžioje kanadiečiai pelnė pergalingus įvarčius – pasižymėjo S.Blaisas (44:51) ir Tyleris Toffoli (51:51), o komandas jau skyrė du įvarčiai – 4:2.

Likus žaisti 3 min. 21 sek. vokiečiai pakeitė vartininką šeštuoju aikštės žaidėju, tačiau tai jų neišgelbėjo ir Scottas Laughtonas (58:06) uždarė rungtynes pelnydamas įvartį į tuščius vartus.

Kanados rinktinė atliko 28 smūgius į vartus, tuo tarpu vokiečiai – 23.