19
Kauno „Žalgiris“ – Mažeikių „M Basket–Delamode“  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Pirmadienį vienintelėse „Betsafe-LKL“ rungtynėse užtikrintą pergalę iškovojo Kauno „Žalgiris“ (24/3). Klubo vadovo Pauliaus Jankūno 40-ą gimtadienį Andrea Trinchieri auklėtiniai aikštėje pavertė savotišku dėjimų konkursu ir nušlavė Mažeikių „M Basket–Delamode“ ekipą 95:68 (31:7, 25:23, 23:15, 16:23).

19

Į rikiuotę šiose rungtynėse po beveik mėnesio grįžo traumą gydęsis Tomas Dimša. Mažeikių klubas vertėsi be svarbių krepšininkų – Martyno Gecevičiaus ir Kay Bruhnkes.

Rungtynių metu kauniečiai taip pat pagerbė jubiliejų švenčiantį komandos vadovą Paulių Jankūną, kuriam pertraukėlės metu plojo atsistojusi visa arena.

Žalgiriečiams per likusius tris mačus užtenka laimėti sykį ir iš pirmosios pozicijos jų jau niekas nebeišstumtų. Mažeikiškiai savo ruožtu vis dar kovoja dėl septintosios vietos. Ją jie pasieks jei surinks bent vienu laimėjimu daugiau už Jonavos „CBet“ (10-18).

Pirmoje rungtynių pusėje – dėjimų ir efektingų epizodų fiesta

Rungtynės prasidėjo Mažeikių taškų sausra, o kauniečiams pavyko pelnyti 9 taškus be atsako. Pirmasis svečių taškų sąskaitą atidarė Martynas Paliukėnas 9:2, tačiau netrukus tritaškį smeigė Keenanas Evansas, o vaizdu aikštėje neapsikentęs Nikola Vasiljevas paprašė pirmosios minutinės pertraukėlės.

Vėliau dėjimais kelis kartus lanką drebino Laurynas Birutis, o prie jo jungėsi ir Kevarriusas Hayes'as, po kurio galingo šuolio skirtumas šoktelėjo iki 23:7.

Dar vieną triuškinantį dėjimą kėlinio pačiame gale pridėjo ir naujokas Demetre Riversas, kuriam kamuolį virš lanko greitoje atakoje pakabino Edmondas Summneris 27:7, o kėlinio pabaigoje šviešlentėje degė 31:7.

Antrojo ketvirčio pradžioje trečią asmeninę pražangą užsidirbo Edgaras Ulanovas, nesustabdęs Alexo Antetokounmpo reido. Po graiko dvitaškio mažeikiškiai surengė spurtą 7:0 ir šiek tiek priartėjo 32:13.

Kėliniui einant į pabaigą netaiklų Rolando Šmito metimą pataisė Laurynas Birutis, kuris į savo sąskaitą isirašė jau 14-ąjį tašką ir šeštąjį atkovotą kamuolį 48:18.

Paskutinės antrojo ketvirčio atakos metu „M Basket–Delamode“ gynėjas Chaucey Collinsas smeigė gražų tritaškį su D. Riverso pražanga ir po tikslios baudos šiek tiek sumažino savo ekipos atsilikimą iki 56:30.

Pirmoje rungtynių pusėje mažeikiškiai itin strigo komandiniame puolime, todėl daugumą savo taškų pelnė individualiu žaidimu.

Tuo tarpu A. Trinchieri ekipa poziciniame puolime problemų neturėjo ir puikiai pataikė iš toli (7/12 trit.) bei efektyviai išnaudojo savo ūgio bei greičio pranašumą, dvitaškius realizuodami 61 proc. taiklumu (15/24 dvit.).

K. Vasiljevo vyrų dvitaškių taiklumas tesiekė 25 proc, o iš trijų taškų zonos – 21 proc. (3/14 trit.). Mažeikiškiai taip pat padarė daugiau klaidų 6, kai tuo tarpu žalgiriečiai teklydo 3 sykius.

Trečiasis ir ketvirtas kėlinys

Trečiajame ketvirtyje kauniečiai nemažino apsukų ir pirmavo 12:6. Dešimtą kauniečių tritaškį rungtynėse pelnė R. Šmitas, po kurio metimo skirtumas dar labiau išaugo 71:36.

Lemiamą ketvirtį žemaičiai pradėjo turėdami 34 taškų deficitą. A. Trinchieri auklėtiniai anksti susirinko penkias komandines pražangas ir kurį laiką atsilikinėjo. Po Luko Lekavičius tritaškio kėlinio rezultatas sumažėjo iki 8:9, o po šio metimo minutės pertraukėlės paprašė N. Vasiljevas.

Dar prasčiau žalgiriečiams susiklostė ketvirčio pabaiga. Jame kauniečiai tepelnė 16 taškų.

Ant parketo po kurio laiko sugrįžo T. Dimša iš viso aikštelėje praleido 16 minučių, per kurias pasižymėjo 3 taškais ir tiek pat naudingumo balų.

„Žalgiryje“ taškus pelnė vienuolika registruotų krepšininkų, be taiklaus metimo liko tik Dovydas Butka. Rezultatyviausias ir naudingiausias iš jų – Laurynas Birutis, pelnęs 16 taškų, atkovojęs 8 kamuolius ir surinkęs 22 naudingumo balus.

„Žalgiris“: Laurynas Birutis 16, Edmondas Sumneris 15, Edgaras Ulanovas 11, Rolandas Šmitas 10, Lukas Lekavičius 10Kevarriusas Hayesas 9, Keenanas Evansas 8.

„M Basket-Delamode“: Chauncey Collinsas 16, Alexas Antetokounmpo 13, Einaras Tubutis 12, Kamau Stokesas 10, Giedrius Staniulis 7.