Kaip sako rezultatyviausias visų laikų Lietuvos rinktinės žaidėjas, tuomet Italijos nacionalinės pirmenybės buvo antros pagal pajėgumą visame pasaulyje, o nuolatinis žaidimas prieš italų futbolo žvaigždes paliko neišdildomus įspūdžius ir daugybę užmegztų kontaktų šioje pietų Europos šalyje.
Iš viso Italijoje T. Danilevičius žaidė šešiose skirtingose komandose, o ilgiausias jo karjeros tarpsnis prabėgo būtent „Livorno” klube, kuriame puolėjas rungtyniavo 7 metus tiek „Serie A”, tiek „Serie B” pirmenybėse.
Baigęs sportininko karjerą T. Danilevičius šešerius metus buvo Lietuvos futbolo federacijos prezidentu, o šiuo metu darbuojasi Šveicarijoje esančioje FIFA būstinėje, kur eina Regioninio techninio konsultanto pareigas.
Gyrė Robero Mancini pakeitusį Luciano Spalletti
Nors Italijoje T. Danilevičius nerungtyniauja jau daugiau nei dešimt metų, tačiau vis dar įdėmiai seka šios šalies futbolo gyvenimą, o su portalu tv3.lt sutiko pasidalinti nuomone apie Luciano Spalletti treniruojamos „Squadra azzurra” galimybes Vokietijoje vykstančiame Europos čempionate.
Ar Italija pajėgi pakartoti „Euro 2020” sėkmę, kuomet nužygiavo iki finalo ir jame po baudinių serijos pranoko Angliją?
„Manau, kad Italams teko tokia gan sudėtinga grupė, nes vis tiek joje yra ispanai, kroatai, albanai ir nebus lengva tikrai italams. Paskutinės dvi rungtynės prieš pasaulio čempionatą tiek su turkais, tiek su bosniais nelabai pavyko. Aišku, ir iš atrankos grupės jie išėjo tik kaip antra komanda, pirmą vietą užleisdami angams ir surinkusi lygiai taškų su Ukraina, taip kad nebus lengva italams.
Ispanai yra šios grupės favoritai, o italams svarbiausios manau bus pirmos rungtynės grupėje su albanais. Jei jas laimės Italija gali iš šios grupės išeiti“, – prieš čempionato pradžią prognozavo T. Danilevičius, o Europos čempionai pirmoje B grupės akistatoje nenuvylė ir albanus įveikė 2:1.
Šį Europos čempionatą Italija pasitinka gerokai atjaunėjusi, nes jos sudėtyje po dešimtmečio neišvysime dviejų svarbiausių gynybos žaidėjų ir komandos lipdytojų Giorgio Chiellini ir Leonardo Bonucci, atvedusių „mėlynuosius“ ant aukščiausios pakylos „Euro 2020” pirmenybėse.
Pasak T. Danilevičiaus, tai nėra katastrofa, o Italijos rinktinės gynybos linija tikrai nesubyrės. Viena to priežasčių – Milano „Inter“ komandos dominavimas gynyboje praėjusiame „Serie A“ čempionate, kurios pagrindu ir yra sudaryta dabartinė Italijos rinktinės gynėjų linija.
„Inter“ delegavo nemažai žaidėjų į rinktinę, tai manau, kad jie bus tikrai geras ramstis. Kai išėjo iš rinktinės kažkada Fabio Cannavaro ir Paolo Maldini, visi kalbėjo taip pat, bet tada atėjo L. Bonucci ir G. Chiellini, o dabar ateis kiti žaidėjai.
Aišku tai yra svarbios figūros, tiek L. Bonucci, tiek G. Chiellini, bet šiandien tikriausiai jie nebegali žaisti rinktinėje, bet yra kitų kaip Alessandro Bastoni. Bet italai kaip visada gali nesidrovėdami sakyti, kad gynybinio futbolo principais paremtas žaidimas ir vėl bus jų arkliukas“, – svarstė T. Danilevičius.
Be A. Bastoni šioje rinktinėje taip pat iš „Inter“ žaidėjų žaidžia Federico Dimarco, Nicolo Barella, Davide Frattesi ir Matteo Darmianas, o visi jie pasirodė aikštėje rungtynėse prieš Albaniją.
Kurią komandą labiausiai palaikote Europos čempionate?
Į šį klausimą aš visada atsakau standartiškai, kad visada palaikau tik vieną rinktinę – Lietuvos nacionalinę komandą, o kadangi ji nežaidžia Europos čempionate, tai neturiu favoritės.
Ką galite pasakyti apie Italijos rinktinės trenerį L. Spaletti. Kokio stiliaus futbolą Italijos rinktinėje diegia šis 65-erių futbolo specialistas?
L. Spalletti visada buvo topinis treneris, nes treniravo tikrai stiprias komandas ir paskutinė komanda Neapolis, su kuria laimėjo nežinau po kiek metų „Serie A“ čempionatą, tai treneris tikrai subrendęs paimti Italijos vairą į savo rankas ir manau, ką tikrai garantuoja šis treneris tai discipliną už aikštelės ribų, nes tai dažniausiai persiduoda ir aikštėje. Aš manau, kad jis sudėlios taškučius ant „i“ šitai komandai.
Federico Chiessa buvo tikras savo komandos vedlys 2020-ųjų Europos čempionate, tačiau pastarasis sezonas Turino „Juventus“ gretose jam nebuvo sėkmingas dėl traumų. Kalbama, kad į Vokietiją žaidėjas vyksta nebūdamas tikras dėl savo ateities Turine, nes juo domisi tiek „Roma“, tiek „Napoli“ komandos. Kiek Italijos sėkmė čempionate priklausys nuo šio puolėjo žaidimo?
Tikrai F. Chiessa yra vienas iš lyderiaujančių puolėjų Italijos rinktinėje, bet manau, kad yra ir kitų svarbių figūrų puolimo grandyje. Aš tikrai drąsiai paminėčiau Gianluca Scamacca, kuris „Atalanta“ komandoje puikiai žaidžia ir tikrai yra labai įdomus puolėjas. Jei F. Chiessai nesisekė šį sezoną žaisti klube tai nereiškia, kad rinktinėje bus taip pat.
Centro gynėjas A. Bastoni žibėjo šį sezoną Italijos čempionais tapusioje Milano „Inter“ komandoje. Ar A. Bastoni sugebės atstoti bent vieno iš dviejų Italijos gynėjų – Bonucci ir Chiellini netektį?
Visas italų istorinis futbolas „catenaccio“ (gynybinis futbolas, – past.) pastatytas būtent nuo gynybos ir nuo drausmės, o A. Bastoni yra stiprus gynėjas, kuriam dabar jau yra 25-eri metai, bet jis žaidžia jau ne pirmą sezoną „Inter“ pagrinde, tai manau, kad tikrai bus geras ramstis ir nacionalinėje rinktinėje. Bet apskritai italams niekada nebuvo problemų su gynybos linija.
Žiūrint i Italijos rinktinę dabar stipriausia ir labiausiai patyrusi atrodo saugų grindis. Ar dėl to gali keistis ir L. Spaletti žaidybinės schemos?
Europos čempionate, kai komandą treniravo Roberto Mancini, italai dažniausiai rungtyniavo taktine schema 4-3-3, puolime išnaudodama F. Chiessos, Ciro Immobiles ir Lorenzo Insigne talentą. Tuo tarpu L. Spaletti pasirengime Europos čempionatui aikštės viduryje išrikiuodavo keturių saugų liniją arba žaisdavo dviem atraminiais saugais.
Taip, jų saugai kaip Jorginho ar Nicolo Barella labai patyrę, bet dar tikrai ne seni. Dėl modulio jį pamatysime per pirmas rungtynes, ar jie žais 4-3-3 ar kitokia taktine schema su dviem puolėjais, bet manau, kad turint tokį pasirinkimą žaidėjų galima žaisti ir su vienu puolėju G. Scamacca ar net su trimis puolėjais.
Kas šią šalį daro viena tituluočiausių komandų Europos žemyne, nors dažnai atrodo, kad čempionatuose už juos visada būna talentingesnių rinktinių?
Italijos pirmenybės yra tarp penkių pirmų pasaulio lygų, tai žaidėjai, kurie žaidžia Italijos vidiniame čempionate tikrai turi gerą sparingą. Kitas dalykas tas, kad manau, jog Italijos trenerių mokykla yra viena iš geriausių pasaulyje, tai tuo viskas ir paaiškinama. Jeigu turi stiprų čempionatą, jeigu dirba geri specialistai, tai tikriausiai užaugina ir gerą kartą. Aišku, nepamirškime, kad Italijoje gyvena 60 mln. gyventojų ir žaidžiančių futbolą yra virš milijono žaidėjų registruotų, tai čia ir atsakymas.
Ar Italija yra tinkama šalis tobulėti vienam perspektyviausių Lietuvos futbolininkų Gvidui Gineičiui?
Italija yra tinkama šalis tobulėti bet kokiam futbolininkui, dėl mano anksčiau išvardintų priežasčių ir žaidimas tokioje lygoje bet kokiam jaunam žaidėjui tai yra fantastinė galimybė. Aišku, yra labai didelė konkurencija, nes tas futbolo lygis yra labai aukštas. Manau, kad G. Gineičiui tai yra labai gera patirtis ir Lietuvos futbolui labai pasisekė, kad G. Gineitis ten žaidžia.
Po pergalingo Europos čempionato Italija nepateko į 2022 m. Pasaulio čempionatą Katare? Kaip paaiškintumėte šį fenomeną?
Tai jau antras kartas iš eilės kai nepatenka italai į pasaulio čempionatą ir du čempionatus jau praleido. Keista ir tai, kad nepatekę į pasaulio čempionatą po to jie laimėjo Europos čempionatą, tai dabar vėl gali būti tokia pati istorija (juokiasi, – aut.past.).
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!