Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ramūnas Butautas po ilgos pertraukos stojo prie Lietuvos krepšinio lygos (LKL) komandos vairo. 54-erių treneris bandė sutramdyti Panevėžio „Lietkabelio“ veteranų būrį ir stebėjosi konkurento – Vilniaus „Ryto“ – elgesiu.

Ramūnas Butautas po ilgos pertraukos stojo prie Lietuvos krepšinio lygos (LKL) komandos vairo. 54-erių treneris bandė sutramdyti Panevėžio „Lietkabelio“ veteranų būrį ir stebėjosi konkurento – Vilniaus „Ryto“ – elgesiu.

REKLAMA
REKLAMA

Rezultatas nuvylė

R. Butautas „Lietkabelio“ vadžias perėmė gruodžio pabaigoje. Treneris Panevėžyje pakeitė dėl prasto komandos žaidimo atleistą latvį Artūrą Štalbergą.

„Lietkabelio“ Europos taurės sezoną baigė su laikinuoju strategu – ukrainiečiu Vitalijumi Černijumi. Vėliaus jis grįžo į asistento poziciją, o R. Butautas panevėžiečius atvedė į LKL mažąjį finalą, kuriame 1:3 nusileido Klaipėdos „Neptūnui“.

REKLAMA
REKLAMA

„Lietkabelio“ treneris, kalbėdamas su tv3.lt, neslėpė apmaudo dėl antrųjų serijos rungtynių, kurias panevėžiečiai namie pralaimėjo 69:71. R. Butauto nuomone, pergalės atveju, mažasis finalas būtų pasisukęs kita linkme.

„Į ketvertuką papuolėme, veidu į purvą nekritome, bet ketvirtoji vieta, žinoma, nuvylė, didelio džiaugsmo neatnešė. Nei klubui, nei man, nei žaidėjams, nei sirgaliams. Rezultatas – ko gero, logiškas, nes mūsų komanda turbūt buvo vyriausia. Paprasčiausiai pritrūko ne meistriškumo, o jėgų, gal šiek tiek laimės“, – svarstė R. Butautas.

Strategas dar nežino, kur pasuks jo karjera.

„Kalbėjau su agentu, veiksmas vyksta, bet konkrečiai nieko nėra. Ar norėčiau likti „Lietkabelyje“? Neprovokuokite. Esu per senas treneris tokiems klausimams“, – šypsojosi R. Butautas.

Neigia nesutarimus

LKL pusfinalio serijos metu portalas „BasketNews.lt“ paviešino „Lietkabelyje“ tvyrojusią įtampą. Esą tarp R. Butauto ir klubo direktoriaus Manto Ignatavičius perbėgusi juoda katė.

REKLAMA
REKLAMA

Konfliktas neva prasidėjo vasarį, kai treneris, po Ado Juškevičiaus išvykimo, direktoriaus pareikalavo įsigyti jo agento klientą – kroatą Dominiką Mavrą. M. Ignatavičius paprašė kantrybės. o tada R. Butautas kreipėsi į klubo prezidentą Alvydą Bieliauską. Strategas pasiekė savo – D. Mavra atvyko į Panevėžį.

Teigiama, kad nuošalyje likęs M. Ignatavičius nusprendė su tuo nesitaikstyti ir atsiskyrė nuo klubo, jame nedirbo du mėnesius. Galiausiai direktorius grįžo į „Lietkabelį“, bet jo ir R. Butauto santykiai buvo visiškai atvėsę.

Pranešama, jog R. Butautui teko atlaikyti ir klubo valdybos nario Irmanto Aukštikalnio spaudimą dėl sūnaus Luko žaidimo laiko.

„Kartais paskaitau ir visos tos nesąmonės mane tik pykdė. Galiu jas visu šimtu procentų paneigti. Kiekvienoje šeimoje, visuose klubuose vyksta darbiniai procesai, o tokios atmosferos, šitokių santykių kitur reikia paieškoti. Taip, buvo žaidėjų susistumdymų, mano apsirėkavimų su kai kuriais klubo atstovais, bet tai – normalus, darbinis procesas. Komanda – gyvas organizmas. Visus procesus labai greitai pavyko užgesinti. Įvertinus tai, kad mūsų žaidėjų amžius skyrėsi 15 metų, atmosfera buvo ideali“, – vertino R. Butautas.

REKLAMA
REKLAMA

Komandoje per daug veteranų

„Lietkabelio“ praėjusio sezono krepšininkų amžiaus vidurkis – 28,5.

Komandoje rungtyniavo 38-erių broliai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai, 36-erių Simas Jasaitis, 34-erių Gintaras Leonavičius, 33-ejų amerikietis Lorenzo Williamsas.

Nė vienas minėtų krepšininkų karjeros pabaigos kol kas nepaskelbė.

„Pasakysiu atvirai – kiekvienas jų atskirai tikrai gali žaisti. Jie turi parako. Tačiau jeigu veteranų yra tiek daug ir vienoje komandoje – tai jau problema“, – neslėpė R. Butautas.

Treneris nebuvo linkęs atvirauti apie „Lietkabelio“ veteranų sukurtą komandos atmosferą.

„Man atrodo, apie vidines problemas jums jau atsakiau, – nukirto strategas. – O dėl amžiaus – ne paslaptis, kad žaidėjai lėtėja, mažiau pašoka, pabėga, silpsta ištvermė. Tai – normalu. Mūsų problemos, pralaimėjimai startavo tada, kai pradėjome žaisti po dvejas rungtynes per savaitę. Kai rungtyniaudavome kartą, spėdavome atgauti jėgas, neblogai žaidėme.“

REKLAMA
REKLAMA

Sutartis su „Lietkabeliu“ kitam sezonui turi L. Aukštikalnis, D. Mavra, Tomas Rimša ir Donatas Tarolis.

Normalioje komandoje taip būti negali

R. Butautas per savo karjerą be „Lietkabelio“ yra vadovavęs „Šiauliams“, Kauno „Žalgiriui“, Latvijos Rygos ASK ir VEF, Ukrainos „Donetsk“, Kazachstano „Astana“, Lietuvos bei Libano rinktinėms.

R. Butauto treniruojami lietuviai 2007-aisiais Ispanijoje laimėjo Europos čempionato bronzos medalius.

Strategas itin skambių pergalių pasiekė su Lietuvos jaunimu. U-19 rinktinė iškovojo pasaulio pirmenybių sidabro apdovanojimus. U-20 laimėjo Europos čempionato bronzos medalius, o U-21 2005-aisiais triumfavo planetos pirmenybėse Argentinoje.

R. Butautas treniruotose rinktinėse žaidė Linas Kleiza, Jonas Mačiulis, Paulius Jankūnas, Antanas Kavaliauskas, Renaldas Seibutis, Artūras Jomantas, Steponas Babrauskas, Rolandas Alijevas ir kiti. Dabar šiuos krepšininkus galima pavadinti veteranais. Kai kurie jų baigę karjeras.

REKLAMA
REKLAMA

„Keista. Stebiuosi ir tada, kai pažiūriu į savo pasą. Gyvenimas eina, juda į priekį. Tai – natūralūs procesai. Ne tik krepšinyje. Visur. Kažkas pakeis mane trenerio profesijoje. Toks gyvenimas“, – kalbėjo R. Butautas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų