Vilniaus „Žalgiryje“ pustrečių metų žaidęs Kipras Kažukolovas karjerą tęs Kazachstane. Gynėjas „Žalgirio“ gretose buvo nuo 2021 metų lapkričio. Po šio sezono pasibaigus sutarčiai žaidėjas turėjo pasiūlymą likti Vilniuje, tačiau pasirinko „Astana“ pasiūlymą. „Visų pirma norėčiau padėkoti „Žalgirio“ bendruomenei ir visiems aistruoliams už praleistus 2 metus. Daug įsimintinų akimirkų, praleistų klube, subrandino mane kaip žaidėją ir asmenybę.

Vienas turkų pareigūnas naujienų agentūrai AFP antradienį pranešė, kad Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas trečiadienį regiono viršūnių susitikime Kazachstano sostinėje Astanoje susitiks su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu.  Turkija, kuri Rusijos karo Ukrainoje metu išlieka neutrali, palaiko gerus santykius su abiem savo Juodosios jūros kaimynėmis – Rusija ir Ukraina.

Kazachstane atšovė Zacharovai: apie ką jūs čia išvis kalbate?

Kazachstano ir Rusijos diplomatai apsikeitė pasipiktinimo kupinais pareiškimais vienas kito atžvilgiu dėl Ukrainos ambasadoriaus Astanoje pareiškimo ir kazachų reakcijos į juos. Rusų manymu, ji buvo nepakankama, Astana tuo metu piktinasi, kad Rusija nurodinėja, kaip jiems reikia elgtis.

Draugiškiausia Rusijai valstybė pietuose tyliai slysta iš Maskvos rankų

Rusijos invazija į Ukrainą nepakeitė pasaulinės tvarkos, tačiau ji tikrai turėjo įtakos Azijos geopolitikai. Prieš karą, Rusijos artimiausia sąjungininkė vakaruose buvo Baltarusija, rytuose – Kinija, o draugiškiausia valstybė pietuose – Kazachstanas.
Aktualijos 2022-09-24

Staigmena: „Zenit“ į Kauną išvyksta pralaimėjusi Kazachstano ekipai

Pirmąjį pralaimėjimą Vieningoje lygoje patyrė Sankt Peterburgo „Zenit“ (1/1) komanda su Mindaugu Kuzminsku ir Artūru Gudaičiu. Jų klubas namuose 69:83 (15:25, 29:14, 11:26, 14:18) turėjo pripažinti Nur Sultano „Astana“ (1/0) krepšininkų pranašumą. 19 minučių rungtyniavęs M.Kuzminskas pelnė 9 taškus (3/4 dvit., 0/2 trit., 3/3 baud.), atkovojo ir perėmė po kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 2 pražangas, padarė klaidą ir surinko 8 naudingumo balus.
2021-10-04

Kalnietis buvo solidus, tačiau „Lokomotiv-Kuban“ kluptelėjo Kazachstane

VTB vieningoje lygoje lietuviškasis Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ patyrė pralaimėjimą. Rusijos klubas išvykoje 82:86 (22:20, 21:20, 19:24, 20:22) nusileido „Astana“. Mantas Kalnietis žaidė 35 minutes ir pelnė 15 taškų (6/10 dvit., 1/2 trit.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Mindaugui Kuzminskui sekėsi prasčiau – per 28 minutes puolėjas pelnė 6 taškus (2/6 dvit.), atkovojo 3 kamuolius ir atliko rezultatyvų perdavimą.
2021-01-09

Kurtinaičio auklėtiniai su sugrįžusiomis žvaigždėmis pralaimėjo kazachams

Rimo Kurtinaičio treniruojama Maskvos srities „Chimki“ į rikiuotę susigrąžino keturis krepšininkus, bet Vieningoje lygoje patyrė netikėtą pralaimėjimą. Lietuvio auklėtiniai namuose 88:89 (22:18, 23:31, 15:24, 28:16) pripažino Astanos „Astana“ pranašumą. Paskutinio kėlinio pradžioje „Chimki“ atsiliko 13 taškų. Tačiau likus žaisti 1:36 minutei Aleksejus Švedas išvedė komandą į priekį, o vėliau dar vienas jo tolimas metimas didino skirtumą iki keturių taškų.
2020-10-19

Solskjaeras pažadėjo Greenwoodui daugiau žaidimo minučių

„Manchester United“ UEFA Europos lygos rungtynėse 1:0 įveikė „Astana“ futbolininkus. „Raudonųjų velnių“ strategas Ole Gunnaras Solskjaeras patvirtino, jog Anglijos klubas nori savo gretose išlaikyti pergalingą įvartį pelniusį Masoną Greenwoodą. „Visada kalbamės su vaikinais. M.Greenwoodas yra tas žaidėjas, kurį norime išlaikyti savo gretose. Jis kiekvieną dieną mokosi treniruotėse, kuo daugiau žaidimo minučių jis gaus, tuo bus geriau. Šį kartą tai jam buvo geras susipažinimas.
2019-09-20

Europos lygoje – minimali „Sevilla“ pergalė ir graikų antausis anglams

Prasidėjo UEFA Europos lygos lemiamos kvalifikacinio etapo futbolo kovos. Lietuvoje sensacingomis lygiosiomis sužaidė Marijampolės „Sūduva“, 1:1 (1:1) išsiskyrusi su garsiuoju Glazgo „Celtic“. Svečius 3-ąją minutę į priekį išvedė Olivier Ntchamas, bet 13-ąją minutę rezultatą išlygino Ovidijus Verbickas. Pralaimėjimą patyrė Klužo CF, svečiuose 0:2 (0:0) nusileidęs Diudelanžo F91 iš Liuksemburgo. 67-ąją minutę įmušė Davidas Turpelis, 80-ąją – Danelis Sinani.
2018-08-23

Iš Ramūno Butauto lūpų – kirčiai „Lietkabelio“ veteranams ir „Ryto“ klubui

Ramūnas Butautas po ilgos pertraukos stojo prie Lietuvos krepšinio lygos (LKL) komandos vairo. 54-erių treneris bandė sutramdyti Panevėžio „Lietkabelio“ veteranų būrį ir stebėjosi konkurento – Vilniaus „Ryto“ – elgesiu. Rezultatas nuvylė R. Butautas „Lietkabelio“ vadžias perėmė gruodžio pabaigoje. Treneris Panevėžyje pakeitė dėl prasto komandos žaidimo atleistą latvį Artūrą Štalbergą. „Lietkabelio“ Europos taurės sezoną baigė su laikinuoju strategu – ukrainiečiu Vitalijumi Černijumi.