Erikseną gaivinęs medikas pakomentavo situaciją, treneris atviras – ne visi žaidėjai atlaikė emocinį šoką

Šeštadienio Europos futbolo čempionato mačas tarp Danijos ir Suomijos ilgam įsimins ne tik dėl istorinės suomių pergalės, bet ir dėl vos neįvykusios didelės tragedijos.

6

Besibaigiant pirmajam kėlniui, 43-ią minutę, ant vejos susmuko Danijos rinktinės futbolininkas Christianas Eriksenas. Kiti žaidėjai žaibiškai sureagavo į situaciją. 

Tikru didvyriu tapo Ch.Erikseno komandos draugas Simonas Kjaeras. Danijos rinktinės gynėjas iš karto po komandos draugo nelaimės suskubo prie Ch.Erikseno ir padarė viską, kad saugas neužspringtų liežuviu ir per keletą sekundžių padarė viską, kad medikai kuo skubiau galėtų suteikti pagalbą danui.

Tuoj pat į aikštę išbėgęs medicininis personalas pradėjo gaivinti Ch. Erikseną, atlikti jam širdies masažą.

Tuo metu Danijos rinktinės futbolininkai sustojo ratu aplink Ch. Erikseną bandydami jam suteikti privatumo. Susmukęs 29-erių Ch. Eriksenas neštuvais buvo išgabentas iš arenos. Dar būdamas joje, kaip vėliau paaiškėjo, jis jau reagavo į aplinką ir buvo sąmoningas.

Po rungtynių kalbėjęs Danijos rinktinės gydytojas Martinas Boesenas atskleidė, kas tuo metu vyko aikštėje.

„Buvo akivaizdu, kad jis yra be sąmonės. Kai aš prie jo pribėgau jis gulėjo ant šono, kvėpavo, galėjau jausti pulsą, bet staiga tai pasikeitė ir mes pradėjo daryti širdies masažą. Labai greitai sulaukėme ir pagalbos iš medikų komandos ir mes padarėme tai, ką ir turėjome padaryti, kad susigrąžintume Christianą. Jis su manimi kalbėjo prieš tai, kai dar buvo išgabentas į ligoninę“, – komentavo rinktinės gydytojas.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Per futbolo rungtynes sutriko Danijos futbolininko Christiano Erikseno sveikata

Rungtynės tarp Suomijos ir Danijos buvo sustabdytos bemaž dviem valandoms. UEFA kiek vėliau paskelbė, kad jos buso pratęstos. Dar truputį vėliau paaiškėjo, kad mačą tęsti paprašė ir pats Ch. Eriksenas, kuris jau būdamas ligoninėje šią žinią perdavę komandos treneriams.

REKLAMA

Tuo metu jis jau geriau reagavo į aplinką ir galėjo kalbėti.

„Žaidėjai tiesiog negalėjo įsivaizduoti tokio scenarijaus, kai jie negali užmigti, o rytoj turėtų žaisti ir vėl. Buvo lengviau žengti į aikštę ir visą tai užbaigti dar tą patį vakarą. Bet tai buvo sunki naktis. Mums visiems buvo priminta, kas yra svarbiausi dalykai gyvenime. Tai yra glaudūs santykiai, artimieji, šeima, draugai, sveikata“, – spaudos konferencijoje sakė danų rinktinės strategas Kasperas Hjulmandas.

„Neįsivaizduojate, kaip aš didžiuojuosi kitų žaidėjais veiksmais, jų greita reakcija. Jie padarė viską taip gerai tokioje stresinėje situacijoje. Neslėpsiu, kai kurie žaidėjo po šio incidento buvo taip emociškai pavargę kad nelabai galėjo žaisti, kiti buvo labiau pasirengę. Būčiau supratęs, jei jie nebūtų norėję tęsti rungtynių. Bet mes stengėmės, žaidėjai atidavė visą save. Siunčiame linkėjimus Christianui ir jo šeimai. Jis ne tik vienas geriausių mūsų žaidėjų, bet ir nuostabus žmogus“, – teigė Danijos komandos strategas.

2012-aisiais metais futbolo pasaulyje nutiko panašus incidentas. Tada mačo metu aikštėje tiesiog susmuko tuo metu anglų ekipoje „Bolton Wanderers“ rungtyniavęs Fabrice'as Muamba.

„Žiūrint šį epizodą mintimis nusikėliau į tuos metus. Vaar buvo sunku stebėti iš šalies ir nežinoti, kas vyksta. Pagyros žaidėjams ir medikams, kurie greitai sureagavo į situaciją. Jie atliko puikų darbą. Tikiuosi, Christianas pasveiks, linkiu jam stiprybės“, – tikino F. Muamba.

Vis dėlto pats F. Muamba po minėto incidento prieš devynerius metus futbolo daugiau nebežaidė. Būdamas vos 24 metų baigė karjerą, nes medikai negalėjo garantuoti, kad sportuojant intensyviai panašus incidentas nepasikartos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų