Šarūno Jasikevičiaus treniruojama Stambulo „Fenerbahče“ komanda dramatiška pergale po pratęsimo pradėjo Eurolygos ketvirtfinalio seriją, kai svečiuose 95:91 (15:26, 22:20, 23:15, 21:20, 14:10) įveikė „Monaco“ klubą su Donatu Motiejūnu.

Antrosios serijos rungtynės irgi vyks Monake.

D.Motiejūnas per 21 minutę įmetė 12 taškų (1/1 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 4/6 baudos metimai), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 4 pražangas, blokavo varžovo metimą, 4 sykius pažeidė taisykles ir surinko 14 naudingumo balų.

„Monaco“ labai gerai agresyviai gindamiesi pradėjo šio vakaro rungtynes ir neleido varžovams nieko susikurti, o patys gerai dalinuosi kamuoliu ir puolime bei pirmavo 16:6.

Donatas Motiejūnas per pirmą kėlinį pataikė du tritaškius, o puikiai žaidusi „Monaco“ komanda po dešimties minučių buvo priekyje 26:15.

Antrajame kėlinyje šeimininkai nemažino apsukų, o vienu metu Šaro kariauna atsilikinėjo jau 20:34. „Fenerbahče“ vėliau kiek pavyko stabilizuotį padėtį, bet šeimininkai visda išliko priekyje. Ilsėtis komandos išėjo „Monaco“ pirmaujant 46:37.

O po pertraukos lietuvio auklėtiniams pavyko jau artėti prie varžovų. Dėka kelių itin laiku pataikytų tritaškių, pagerintos gynybos, jie jau kvėpavo prancūzams į nugarą, o vienu metu atsilikinėjo tik 57:58.

Visgi „Monaco“ sugebėjo atsakyti į pagerėjusį Stambulo komandos žaidimą, o ketvirtajame kėlinyje po spurto 10:0 vėl atritrūko iki 72:63.

Bet jau kai atrodė, kad Šaro komandai teks patirti pralaimėjimą, šie surengė fantastišką spurtą 17:4 ir jau jie ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą (80:76).

Tačiau trileris Monake tęsėsi ir toliau, nes atsakymų surado ir šeimininkai, o galiausiai rezultatas tapo lygus 81:81. Paskutinio metimo teisę turėjo „Fenerbahče“, bet Marko Guduričiaus metimas nebuvo tikslus, tad komandos žaidę pratęsimą.

O jame Šaro vyrai vis dėlto savo pranašumą įrodė. Charakterį pademonstravę  „Fenerbahče“ krepšininkai surengė kelias atakas be atsako, labai laiku pataikė tritaškį ir pirmavo jau 94:86.

Galiausiai Stambulo klubas apsigynė ir šventė dramatišką pergal 95:91.

„AS Monaco“: Elie Okobo 19 (2/8 tritaškiai), Jordanas Loydas ir Mike‘as Jamesas (1/6 tritaškiai) po 16, Donatas Motiejūnas 12, Alpha Diallo 10, Jaronas Blossomgame‘as (9 atk. kam.) ir Johnas Brownas po 8.

„Fenerbahče“: Nigelas Hayesas-Davisas 19 (7 atk. kam., 23 naud. bal.), Nickas Calathesas 17 (2/4 tritaškiai, 5 atk. kam.), Nathanas Sestina 16 (4/5 tritaškiai, 6 atk. kam.), Tyleris Dorsey 13 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Marko Guduričius 11 (5 rez. perd.).