Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) vienas geriausių karjeros rungtynių sužaidė Jonas Valančiūnas.

Lietuvio atstovaujamas Memfio „Grizzlies“ (29-42) namuose po pratęsimo 126:125 (38:25, 25:28, 34:25, 18:37, 11:10) dramatiškai įveikė Hiustono „Rockets“ (45-27).

J. Valančiūnas ant parketo praleido 36 minutes, įmetė 33 taškus (10/17 dvit., 0/2 trit., 13/17 baudos), atkovojo 15 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, penkis sykius suklydo ir dukart prasižengė.

Iki dramatiško susitikimo pabaigos likus žaisti vos 0,1 sekundės lietuvis išprovokavo varžovo pražangą.

Pataikęs pirmąją baudą uteniškis išvedė savo komandą į priekį (126:125). Antroji bauda skriejo pro šalį, tačiau Memfio klubas išplėšė pergalę.

Ankstesnis JV karjeros rezultatyvumo rekordas buvo 32 taškai, kuriuos 2016 metais jis įmetė į Detroito „Pistons“ krepšį.

„Grizzlies: Mike’as Conley 35 (6/9 trit., 8 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 33 (10/17 dvit., 13/17 baudos, 15 atk. kam.), Bruno Caboclo 15, Chandleris Parsonsas 11, Delonas Wrightas ir Joakimas Noah (8 atk. kam.) po 9.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 57 (9/17 trit., 12/12 baudos), Chrisas Paulas 18, Clintas Capela 14 (10 atk. kam.), P.J. Tuckeris, Danuelis House’as ir Geraldas Greenas po 9.