Egidijus Valčiukas Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate debiutavo su trenksmu. Lietuvos sportininkas, pirmą kartą startavęs tokio lygio suaugusiųjų varžybose, iškovojo bronzos medalį rutulio stūmimo sektoriuje.

E. Valčiukas, besivaržantis F41 klasėje, jau pirmuoju bandymu užfiksavo bronzos apdovanojimą garantavusį rezultatą – rutulį nustūmė 8,73 metro.

Europos čempionu tapo Lenkijos sportininkas Bartoszas Tyszkowskis, pasiekęs pasaulio rekordą – 14,04 metro. Sidabras atiteko varžybų šeimininkui vokiečiui Niko Kappelui – 12,60 metro.

„Pirmą kartą dalyvavau suaugusiųjų varžybose. Vaizdas labai puikus, jaunimo čempionatuose to nebūna. Esu patenkintas ir tiek“, – po bronzinio pasirodymo nedaugžodžiavo E. Valčiukas.

„Džiaugiuosi Egidijaus debiutu Europos čempionate. Jam tai buvo pirmas blynas ir jis neprisvilo. Galbūt rezultato norėjosi geresnio, bet ir šito rezultato užteko bronzai. Tai – pirmas medalis tokio aukšto lygio varžybose, pirmas Egidijaus pasirodymas. Tikimės, kad ateityje bus tik dar geriau ir geriau“, – auklėtinio pasiekimu džiaugėsi treneris Deimantas Jusys.

Kitas Europos čempionato debiutantas Martynas Janulčikas T13 klasės šuolių į tolį rungtyje pakartojo savo asmeninį rezultatą (5,54 metro) ir užėmė 11 vietą tarp 12 dalyvių. Čempiono laurai atiteko ispanui Ivanui Jose Cano Blanco – 6,77 metro.

Pirmą kartą suaugusiųjų Europos čempionate 1500 metrų bėgęs Lukas Guščius (T46 klasė) distanciją įveikė per 4 min. 58,37 sek. ir užėmė paskutinę ketvirtą vietą. Auksą iškovojo bulgaras Hristijanas Stojanovas, kuris atbėgo per 4 min. 8,38 sek.