Pajėgiausi šalies lengvaatlečiai jėgas pasitikrins Kaune

Jau šią savaitę – penktadienį bei šeštadienį – vyks Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) taurės varžybos. Į Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadioną sugužės bemaž visi geriausi šalies lengvaatlečiai, sieksiantys iškovoti teisę dalyvauti Europos lengvosios atletikos komandiniame čempionate.

Raivydas Stanys (nuotr. Alfredo Pliadžio)

Tarp dalyvių bus pasaulinio lygio disko metikai Zinaida Sendriūtė ir Andrius Gudžius, tituluoti sprinteriai Lina Grinčikaitė bei Rytis Sakalauskas, Europos vicečempionas šuolininkas į aukštį Raivydas Stanys. Į sportą grįžusi daugiakovininkė Austra Skujytė startuos 100 m barjerinio bėgimo ir 200 m rungtyse, o maratonininkė Rasa Drazdauskaitė varžysis 1500 m nuotolyje. Tiesa, LLAF taurės varžybas praleis į prestižinės Deimantinės lygos etapą išvykusi Airinė Palšytė.

REKLAMA

Praėjusią savaitę būrys lengvaatlečių su „Cosma“ klubu dalyvavo Europos klubų taurės varžybose Slovakijoje, kur tiek vyrų, tiek moterų ekipos iškovojo pirmas vietas. Vienas iš pergalės kalvių buvo ir R.Stanys, peršokęs 223 cm, pasiekęs geriausią sezono rezultatą Lietuvoje bei užėmęs antrą vietą.

„Man tai buvo tarsi pirmas startas šį sezoną, nes prieš tai dalyvavau SELL žaidynėse, kur šokau tik tam, kad užimčiau pirmą vietą, o tą padaręs nutraukčiau varžybas, – sakė R.Stanys. – Klubų varžybose Slovakijoje pasirodžiau gana neblogai. Kelionė buvo nelengva, šiek tiek apsirgau, tad rezultatas visai nieko – atakavau olimpinį normatyvą.“

Pasaulio čempionato normatyvą – 228 cm – R.Stanys įvykdė dar žiemos sezono metu, kai LLAF taurės varžybose Vilniuje pagerino 22 metus gyvavusį šalies uždarų patalpų rekordą. Olimpinius normatyvus ištvermės rungčių atstovams gali vykdyti nuo sausio mėnesio, kitiems, tarp jų ir šuolininkams – tik nuo gegužės. Olimpinius kelialapius savo kišenėje jau turi penki ėjikai, trys maratonininkės bei A.Palšytė.

„Nežinau, ar psichologiškai yra lengviau, jog pasaulio čempionato normatyvas jau įvykdytas. Dabar tikslas – olimpinis normatyvas. Kiekvienose varžybose stengiuosi šokti vis aukščiau, LLAF taurės varžybose bandysiu šturmuoti olimpinį normatyvą“, – teigė R.Stanys.

Po ilgos pertraukos Lietuvos stadionų takelių tvirtumą išbando stajerė Monika Juodeškaitė. JAV studijuojančiai lietuvei sezonas už Atlanto baigėsi anksčiau – sportininkė žiemą patyrė traumą.

Monika Juodeškaitė (nuotr. asm. archyvo)


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų